Junkers J.I (1/72, Eduard)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez PrzemoL » niedziela, 17 maja 2009, 16:35

Zanim Wojtek zrobi rewelacyjnego J.I w 1/32 firmy Wingnut Wings pozwalam sobie pokazać Wam mój najnowszy model. Może ktoś jeszcze raczy na niego spojrzeć, bo potem to już pewnie nie.
Przedstawiam model jednego z ostatnich wyprodukowanych J.I, sfotografowanego na lotnisku w Dessau we wrześniu 1918 roku przed wysłaniem go na front. Niestety nieznane są żadne inne szczegóły dotyczące tego egzemplarza.
Wiadomo natomiast, że Junkers J.I był pierwszym na świecie samolotem o konstrukcji niemal całkowicie metalowej (z wyjątkiem płóciennego pokrycia tylnej części kadłuba) produkowanym seryjnie i użytym bojowo. Newralgiczne części samolotu i kabina pilota i strzelca były opancerzone stalą. Maszyna cieszyła się uznaniem lotników, nie ma w dokumentach żadnej wzmianki, by któryś J.I został kiedykolwiek zestrzelony.
Miłego odbioru.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 17 maja 2009, 17:00

Przemku! Kolejny wspaniały model. Zupełnie nie widać, że to maleństwo :) I faki fajny - kolorowy....


PrzemoL napisał(a):Zanim Wojtek zrobi rewelacyjnego J.I w 1/32 firmy Wingnut Wings...


Nie planuję tego Junkersa. Pozostałe tak :)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez Jurek » niedziela, 17 maja 2009, 17:12

Ładny. Tylko dlaczego taki brudny ;)
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez zegeye » poniedziałek, 18 maja 2009, 13:48

Fajowy, dość gruby profil skrzydeł i ciekawe że nie ma naciągów :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez spiton » poniedziałek, 18 maja 2009, 16:21

Nie sądziłem, że ten samolot jest taki efektowny jako model.
Swoją drogą myślałem ,że to 48.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano wtorek, 19 maja 2009, 01:42 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 18 maja 2009, 22:27

Świetny model z I wojny, gratuluję pięknego wykoania i malowania - bardzo efektowny...

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 18 maja 2009, 22:58

Ciekawa konstrukcja. Każda Twoja praca Przemku wygląda na skalę 1/48 tak jest świetnie zdetalowana (km niesamowity :) no i drewniane śmigło). W tym przypadku jakoś nie ma zastosowania określenie "nikczemna skala" ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez waran » wtorek, 19 maja 2009, 07:07

Witam ,model bardzo ładny i muszę Ci powiedzieć że tym modelem przyśpieszyłeś moją decyzję o zakupie Junkersa 1:32 z firmy Wingnut :D
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 19 maja 2009, 10:20

Witam

Świetne wykonanie, jak zwykle u Mistrza Przemko !!!!!! :mrgreen:

Pozdrawiam
K.

P.S. pokazał byś kiedyś, całą kolekcję modeli z wielkiej wojny, na jednym zdjęciu.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez Pekin » wtorek, 19 maja 2009, 10:52

Witaj Przemol

1. Napisz coś więcej o technologii łączenia górnego płąta.

2. Co to za lozenge? Czy to modyfikowany Techmod 5L czy coś innego?


P.
Pekin
 

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez trex73 » wtorek, 19 maja 2009, 14:23

Dwupłaty bez naciągów wyglądają troszkę "łyso"( może dlatego Wojtek nie ma go w planach ;o) ) , ale w takim wykonaniu bardzo przyjemnie się ogląda.
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 20 maja 2009, 20:17

Krystian Ciechowicz napisał(a):pokazał byś kiedyś, całą kolekcję modeli z wielkiej wojny, na jednym zdjęciu.

Krystian, Przemek niedawno pokazał wszystkie swoje cudeńka razem :)
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=6349&p=71159#p71159
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez PrzemoL » czwartek, 21 maja 2009, 09:34

Dziękuję wszystkim za takie miłe przyjęcie dwupłata-nieszmatopłata i to jeszcze bez linek.

Szkoda Wojtku, że nie masz go w planach. To bardzo ciekawa konstrukcja. I fajne schematy malowania. Tym razem to nie jest takie maleństwo jest dwa razy większy niż np. Albatros serii D.

Tak, Krystianie. W tamtym wątku są zbiorcze zdjęcia.

Pekin, górny płat okazał się w sumie prosty do zamontowania. Najpierw przykleiłem zewnętrzne cztery słupki do dolnego płata - w dwóch etapach, parami. Do tego zrobiłem szablony (o szerokości równej rozstawowi otworów montażowych w górnym płacie), które przyklejałem do grzbietu kadłuba - pozwoliły mi one na zachowanie właściwego rozstawu górnych końców tych słupków w widoku od przodu. W widoku z boku pilnowałem, żeby były "równoległe" i "sięgały" tak daleko do tyłu, jak to wynikało z planów. Przy klejeniu drugiej pary kontrolowałem też odległości między górnymi końcami słupków po lewej i prawej stronie. Górny płat jest bardzo ciężki, ale te cztery słupki jakoś go utrzymały. Niestety po przyklejeniu okazało się, że górny płat nie był prostopadły do kadłuba w planie (przekoszenie). Ale udało się to skorygować całkowicie podczas montażu tych śmiesznych skośnych wewnętrznych słupków, które odgrywają tu rolę naciągów. Ich doklejenie nie tylko naprawiło geometrię, ale dało całości sztywność, jakiej się nie spodziewałem. Tak czy inaczej nie mam odwagi chwytać tego modelu za górny płat ;o)
Lozenga to spodni pięciokolorowy Techmod. Według DanSana Abbotta z The Aerodrome jest bardzo prawdopodobne, że na wielu J.I użyto właśnie spodniego wariantu lozengi. Całość "stłumiłem" dosyć mocno lakierem bezbarwnym z małą domieszka koloru piaskowego - to też sugestia kolegów z The Aerodrome, aby uzyskać efekt wypłowienia.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez ZIO BY NAITT » poniedziałek, 25 maja 2009, 18:39

Model piękny ale sam samolot paskudny - klasyczny układ konstrukcji niechętnie podał rękę nowoczesnym materiałom ;o)

Moim zdaniem dopiero F.13 w pełni ukazał możliwości tkwiące w konstrukcji metalowej .

Taka ciekawostka : biuro Iljuszyna projektując samolot Ił-2 , pomysł "pancernej wanny" niejako "ściągnęło" z J.I .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Junkers J.I (1/72, Eduard)

Postprzez PrzemoL » wtorek, 26 maja 2009, 11:54

No tak. Miss WW1 to to nie jest. :)
Myślę jednak, że D.I wcale nie jest brzydszy od F.13. Pewnie też go kiedyś zrobię, ale na razie muszę zaspokoić swoją tęsknotę za naciągami ;o)
A pancerna wanna to dosyć logiczne rozwiązanie dla samolotu latającego tuż nad frontem. 8-)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości