Panther A, Anzio 1944 1:35 TANK GOTOWY

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Panther A, Anzio 1944 1:35 TANK GOTOWY

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 16 marca 2009, 01:03

Cześć
Chyba od pół roku, jeśli nie dłużej, nie skończyłem żadnego modelu z pancerki, ale ostatnio postanowiłem, że trzeba to zmienić i mam nadzieje, że założenie wątku na forum mi w tym skutecznie dopomoże. Pozaczynanych modeli mam całą wywrotkę, ale ta prezentowana tu Pantera jest chyba najstarszym z nich wiec wybór padł na nią.
Teraz o samym modelu i pojeździe docelowym:
Do modelu dodałem toczoną lufę krajowego producenta, trochę blaszek Parta, - błotniki i siatki na osłony wlotów powietrza do silnika oraz schurzeny, ale te zamontuję w dalszej kolejności. Wyciągnąłem też trochę części ze smartkitowej Pantery, mianowicie koło napinające, nadliczbowe wahacze i madżiki plus zestaw narzędzi i mocowania zapasowych ogniw. Zimmerit wykonałem z mieszanki madżik skulpa i grinstafu.
Model ma przedstawiać jedną z wczesnych Panter A z 4 pułku pancernego, który na początku 1944 został skierowany do walk z alianckim przyczółkiem pod Anzio-Nettuno, temat ze słonecznej Italii, ale wtedy akurat była pora obfitych deszczów, więc będzie okazja do tego żeby coś ciekawego zrobić z podłożem podstawki. Zamierzam tam jeszcze umieścić jakiś murek i drzewo, generalnie nic wielkiego i bez dłubania domów z gipsu, ot proste tło dla czołgu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli chodzi o przygotowanie modelu do malowania to w zasadzie większość elementów można zdemontować, całe zawieszenie, włazy załogi, kopułkę dowódcy.

Może uda mi się ją skończyć do Świąt Wielkanocnych...

Pozdrawiam

Radek
Ostatnio edytowano piątek, 19 czerwca 2009, 19:04 przez Radek Pituch, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez subgrafik » poniedziałek, 16 marca 2009, 02:05

Bardzo mnie ciekawi jak ten czolg wyjdzie w Twoim wykonaniu,
ale jeszcze bardziej co tez w ramach figurek wyczarujesz do niego?

Powodzenia
pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez badger » poniedziałek, 16 marca 2009, 07:29

Radku czy czołówka modelarska ma jakiś konkurs wewnętrzny ??? Wszyscy strugają ostatnio pantery. Nic to zobaczymy nastepną piękną kocicę - mam nadzieję że Szponar Was nie zaraził jakimś "pantherochoróbskiem" :mrgreen:
Powodzenia w celu skończenia.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Sergionex » poniedziałek, 16 marca 2009, 09:20

Zimmerit pierwsza klasa! Jakie (i w jakim celu) dałeś te proporcje masy? Napisz też słowo o technice rozwałkowywania "ciasta" i jego nakładania! Będę się zmagał z tym problemem za jakiś czas a nadal nie czuję się na siłach :-| Powodzenia!

Sergio
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 16 marca 2009, 15:35

Cześć Panowie

*Pawle jeśli chodzi o figurki to będzie tam na pewno dowódca we włazie plus jakichś dwóch "geringowych" grenadierów, bo oni wspierali ataki 4 pułku na przyczółek.

*Jacek, nic z tych rzeczy, ja chciałem poruszyć tylko jakiś oryginalny temat :)

*Sergio, w zasadzie to mieszam te masy na oko, zielone dodaję żeby nadać magicowi elastyczności, dzięki gs-owi masa po prostu lepiej przywiera do powierzchni, a dzięki magicowi jest łatwiejsza w obróbce, można ją szlifować, wykonać obtłuczenia zimmeritu. "Placki" rozwałkowuję na płycie plastikowej, jako medium, by nie przywierało do wałka (zrobionego z rurki) używam olejku lnianego. Sprawdza się doskonale. Talku raczej nie polecam, pozwala co prawda rozwałkować masę na cienkie warstwy, ale o dobrej przyczepności trzeba zapomnieć.
Masę nakładam na model sekcjami, każdą ścianę obklejam osobno, a potem przyspieszam czas wysychania przy pomocy zaawansowanych technologicznie urządzeń termicznych - kaloryfera albo lampki :)

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Sergionex » poniedziałek, 16 marca 2009, 19:33

Dzięki! ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 16 marca 2009, 23:23

A próbowaliście metody z rozwałkowaniem pomiędzy warstwami papieru do pieczenia lub folii spozywczej (lub też tej bardziej sztywnej, przezroczystej folii do kwiatów?
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Caramba » wtorek, 17 marca 2009, 00:04

Świetnie wyszedł ten zimmerit! Teraz poszalej z malowaniem.
M.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Marcin Łukawski » wtorek, 17 marca 2009, 00:31

Fajnie wyszło:) Czekam z niecierpliwością na malowanie a jeszcze bardziej na figurki i ground work ;o)
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez siara1939 » wtorek, 17 marca 2009, 00:39

Znajac inne prace Radka, to groundwork bedzie wspanialy. Nie moge sie doczekac.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Patterson » wtorek, 17 marca 2009, 00:52

Hej, zimmerit superrancki! Tylko fakturka nieco gładka, te kostki w realu były bardzo chropowate.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 17 marca 2009, 00:55

Cześć Panowie
Dzięki za komentarze.
Caramba - spróbuje na tym modelu potrenować color modulation, może coś mi z tego wyjdzie,a jak nie to machnę go tradycyjnie .
Marcin - jeśli chodzi o figurki to tych gieringów spróbuje zrobić w takich ubiorach, jak ten grenadier z S&T którego kiedyś malowałeś - płaszcz + zeltbahn.
Kolego mnowogro Twojej metody nie znam i nie próbowałem, wydaje się nazbyt niepewna.
Patterson dzięki za uwagę, mogę potraktować całość tamijową szpachlą, to powinno dodać faktury.
Za malowanie to już się w zasadzie wziąłem, o proszę, podstawka się maluje :)

Obrazek

Pozdrawiam

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Sergionex » wtorek, 17 marca 2009, 10:33

Dulux-dobra marka! Ostatnio miałem do czynienia z większą ilością różnych specyfików tej firmy przy remoncie mieszkania :P Co do faktury Zimmeritu to niestety prawda, że był on chropowaty. Niestety bo wygląda to potem średnio fajnie na modelu. Może zamiast szpachli daj Surfacer 500? Zawsze jak by co można zmyć laquer thinnerem bez szkody dla plastiku jak coś nie wyjdzie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez siara1939 » wtorek, 17 marca 2009, 10:38

Ja do takich faktur powierzchni kupilem niedawno Roughcoat Cytadeli. Pierwsze testy wypadly korzystnie.
W Twoim modelu jest juz na to za pozno, bo detalu jest sporo.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Panther A, 4. Pz Reg., Anzio 1944

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 17 marca 2009, 23:44

Spróbuje coś zdziałać, w każdym razie jakoś specjalnie brakiem tej faktury się nie przejmuję :)
Dulux jest rzeczywiście idealny, używam go od lat, świetnie się sprawdza.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości