Ba-20M Ace 1/72 OPEN

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Ba-20M Ace 1/72 OPEN

Postprzez Filip » piątek, 11 grudnia 2009, 22:06

Witam

Startuję w konkursie z tym oto wynalazkiem:


Obrazek

Obrazek


Zestaw prezentuje się średnio (jak to u Ace). Nadleweki, jamki skurczowe i szorstki plastik wszechobecne.
Dodatkowo chcę go zrobić z jak największą ilością pootwieranych drzwi, klapek itp.Mam również zamysł na stworzenie silnika.Co z tego wyjdzie zobaczymy.

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 8 sierpnia 2008, 20:22

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ba-20M Ace 1/72 OPEN

Postprzez Panzer » niedziela, 13 grudnia 2009, 13:15

Uważaj bardzo - ja z moim Unic-iem stanąłem z robotą, bo okazało się, że chyba coś jest nie tak z plastikiem. Strasznie jest kruchy i przy obróbce małych elementów zawieszenia łamie się jak słone paluszki. Mam już właściwie do zrobienia od podstaw rolki, koła napędowe itp... :(

Nie wiem, czy ta ewidentna wada tworzywa to jednorazowa historia, czy jednak można się natknąć w innych ostatnio wypuszczanych modelach.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Ba-20M Ace 1/72 OPEN

Postprzez Filip » niedziela, 13 grudnia 2009, 20:23

Wielkie dzięki za ostrzeżenie.Niestety sam już doświadczyłem problemu kruchliwego plastiku Ace :(
Tak to już niestety bywa, że Ukraińscy producenci modeli mają taką, a nie inną recepturę na plastik...
Na szczęście jest jeszcze plastik w płytkach o różnych grubościach :->
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 8 sierpnia 2008, 20:22

Re: Ba-20M Ace 1/72 OPEN

Postprzez Filip » czwartek, 17 grudnia 2009, 00:46

Witam

Oto efekt kilku godzin spędzonych nad modelem Ace.I już po tych kilku godzinach mogę śmiało powiedzieć, że model nie należy do tych z grupy "samosklejalnych".Jak już wcześniej wymienił kolega plastik jest dość kruchy, a przez to bardzo podatny na "wyszarpywanie" krawędzi i tak dalej.

Pierwszym elementem, nad którym postanowiłem się pastwić był silnik, a właściwie jego brak :->
Producent jednak dał nam jego dolną część, tą którą widać od podwozia.Na jej postawie oraz znalezionych zdjęciach oraz przy pomocy płytki polistyrenowej sklejanej warstwa na warstwę wykonałem coś co choć trochę przypomina silnik.

Obrazek
Obrazek

Kolejnym krokiem było wycięcie drzwi z jednej z burt.Postanowiłem, że będą to drzwi po prawej stronie pojazdu.Na zdjęciach widać wewnętrzną część drzwi, tą którą będzie widać.

Obrazek


Dalej postanowiłem zrobić coś z wieżyczką, więc do głowy przyszedł pomysł otworzenia włazu i pokazania wnętrza.
Zdjęcie pokazuje również kilka innych elementów, które udało mi się wyciąć i częściowo obrobić z naddatku plastiku.

Obrazek


To co udało mi się wykonać do tej pory to jedynie szczyt góry lodowej :->
Pozostało wykonanie wnętrza (kierownica, siedzenia etc.) oraz pootwieranie części luków.
Oczywiście w przedziale silnikowym znajdzie się jeszcze kilka elementów.
Tak więc czas zabrać się za robotę, a jak wiadomo zbliżają się święta ( o otwarciach stoków narciarskich nie wspomnę :mrgreen: ) więc czasu na model jest mniej.

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 8 sierpnia 2008, 20:22


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości