BTR-50PU - ACE - 1:72 - Open

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

BTR-50PU - ACE - 1:72 - Open

Postprzez Michał Gontarz » wtorek, 22 grudnia 2009, 15:49

Dawno, dawno temu kolega "sokol" sprezentował mi ten model i w zasadzie do wczoraj leżał sobie grzecznie w pudełeczku... Model otrzymałem z przyklejonymi do wanny bokami nadbudówki, ale jak widać na fotkach zostały one oderwane :) (mam nadzieję, że nie wyklucza to mojego startu, ale jeśli jednak to proszę Mateusz o przeniesienie do zwykłego warsztatu).

Model, jak to ACE, będzie pewnie modelarską szkołą przetrwania. Postaram się zdetalować trochę ten wóz i dodam zapewne liny holownicze Karayi(chociaż nie wiem, czy 0,4mm nie będzie za cienkie...)

Póki co, staram się dopasować wszystko na nowo tak, aby wymagało jak najmniej szpachlowania i trzymało się w miarę prosto :mrgreen:

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
Michał Gontarz
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 09:08
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: BTR-50PU - ACE - 1:72 - Open

Postprzez sokol » wtorek, 22 grudnia 2009, 16:01

No to trzymam kciuki :)

W końcu ten model karierę kiedyś zaczynał u mnie :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sokol
 
Posty: 110
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 09:44
Lokalizacja: Słupsk, Koszalin

Re: BTR-50PU - ACE - 1:72 - Open

Postprzez Michał Gontarz » czwartek, 21 stycznia 2010, 14:47

Powolutku, powolutku, ale w dobrą stronę. Z przodu widać, że zastąpiłem fragment części modelu samodzielnie wyciętym kawałkiem plastiku. Reszta bryły pojazdu również zostanie "zamknięta" samodzielnie wyciętymi częściami, co ułatwi i przyspieszy pracę.
Po sklejeniu całości kadłuba prawdopodobnie odetnę błotniki i wymienię je na blaszke.
Obrazek
Obrazek
Tutaj widać dokładność spasowania zestawu ;o)
Obrazek
Obrazek
A tutaj materiał, który w razie braku znalezienia czegoś odpowiedniejszego posłuży za siatki nad silnikiem.
Obrazek
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
Michał Gontarz
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 09:08
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości