tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » niedziela, 2 marca 2014, 19:00

Witam Państwa, zrodziły się w mojej głowie plany na kociaka, w planach tych chciałbym mniej więcej zrobić ten pojazd

Obrazek

Wybrałem na to póki co takie elementy:
-Tamiya 35216 German Tiger 1 Early Production http://www.mojehobby.pl/products/German ... ction.html
-Eduard 35976 Tiger I Ausf.E early TAMIYA 35216 http://www.mojehobby.pl/products/Tiger- ... y-TAM.html
-Aber 35014 Tiger I Ausf.E/H1 (wczesna wersja) (ITA,ACA) http://www.mojehobby.pl/products/Tiger- ... A-ACA.html
-liny Eureka xxl
-gąsienice Friul, nie zastanawiałem się jeszcze dokładnie które
Z początku planowałem jeszcze metalową lufę Abera, ale skoro lufa jest zakryta pokrowcem to chyba nie ma sensu, zastanowię się jeszcze.

Zestaw ten będę kompletował powoli, więc chętnie dowiem się od bardziej doświadczonych kolegów czy dobrze to dobrałem, ewentualne co zastąpić na co.

W temacie tygrysów jestem zielony, czytam akutalnie starsze tematy na forum, więc chętnie pozbieram wszelkie porady i informacje, tym bardziej, że powoli powracam do modelarstwa po latach np czy ten model Tamiy'i nada się na ten pojazd, czy blaszki są do dobrej wersji, itp itd.

Jeżeli miałby ktoś pomysł na inne malowanie do tego modelu, jeśli te założone przeze mnie jest w nieodpowiedniej wersji, to też chętnie zapoznam się z innymi propozycjami.

Pozdrowienia i z góry dziękuję za wsparcie :)

Edit. z pomocą wątku z tygrysem Piotra Koperskiego doszedłem do wniosku, że ten model nadawałby się dużo bardziej, lepiej późno niż wcale :) http://www.mojehobby.pl/products/Tiger- ... ction.html
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Reklama

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » poniedziałek, 10 marca 2014, 18:54

Mam jeszcze pytanie o błotniki eduarda, widzę, że przednie są innego typu niż miały Tygrysy Afrykańskie, czy jest jakiś zestaw, w którym są błotniki takiego typu jak miały Kotki w Afryce ?
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez Grzegorz R. » poniedziałek, 10 marca 2014, 20:38

siema!
gdzie teraz mieszkasz? w szczecinie? na jakis konkurs jedziesz?
Grzegorz R.
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek, 14 lutego 2012, 23:20
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez Bathin » wtorek, 11 marca 2014, 01:36

Poszukaj takiego Tygrysa Tamiya :

Obrazek

Blachy Abera do Tygrysa afrykańskiego z zestawem błotników, osłon bocznych i osłon rur wydechowych: 35A11

Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » wtorek, 11 marca 2014, 18:00

Wielkie dzięki, o tym, że lepiej wziąć od razu wersje afrykańską (że taką wersje robi Tamiya) dowiedziałem się po napisaniu postu, o czym dopisałem w ps, bajdewej, modelik już do mnie jedzie :) dzięki za nr do blaszek z błotnikami, nie mogłem tego sam znaleźć.
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » sobota, 15 marca 2014, 16:55

Taka biżuteria powinna się nadać, prawda ?

Obrazek

Zacząłem powoli działać z modelem, na razie udało mi się obrobić połowę kół jezdnych, chciałbym też zrobić pracujące zawieszenie, metodą "na zagięty drucik" przymocowany do wahacza, i zagięty za tuleją w wannie., oprócz pierwszego i ostatniego wahacza, które przykleję na stałe. Powinno się sprawdzić, prawda ?

Ps:
Zdecydowałem się również na malowanie, będzie to Tygrys "Norbert" nr 731, wcześniej prawdopodobnie 131. Nie mam pewności tyko co do koloru, z tego co wyczytałem na różnych forach tygrysy Dak były malowane na piaskowo-zielony ral 7008 lub piaskowy ral 8000, z czego niektóre w piaskowo-zielonym kamuflażu, a które konkretnie jak, tego stwierdzić na 100% się nie da. Osobiście zastanawiam się nad zielonym ral 7008, wyglądałby nieco oryginalniej, tylko na ile prawdziwie ?

Ps2:
Obrazek
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » niedziela, 16 marca 2014, 22:33

Coś tam się ruszyło w pracach. Przepraszam za tło, ale inaczej się nie dało na razie.

Obrazek
Obrazek

Miały być pozaginane druciki, ale drut okazał się za sztywny i się wyłamywał, więc po usilnych rozmyślaniach, taki prosty acz działający sposób.
Obrazek
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » sobota, 22 marca 2014, 14:10

Pierwsza przygoda z Friulami, z początku trochę się zniechęciłem bo większość ogniw miała lekko pozalewane otworki na sworznie. Z początku z braku małych wierteł przebijałem je igłą, ale później okazało się, że nadlewki bez problemu przebijają się drucikiem przy łączeniu ogniw ze sobą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » niedziela, 23 marca 2014, 12:48

Przeglądając Jadar znalazłem ciekawe zestawy Voyagera, które mnie zainteresowały, może ktoś korzystał z nich ?

http://www.jadarhobby.pl/voyager-pea056 ... 17891.html - tylny zasobnik, poprawny w przeciwieństwie do danego przez Tamiye

http://www.jadarhobby.pl/voyager-pe3519 ... 22689.html kompletny (?) zestaw do Tygrysów Afrykańskich, wygląda ciekawie, wspomniany wyżej zasobnik chyba jest w zestawie (?), do tego liny holowniczne, wycior, i inne przydatne drobnice, no i błotniki, więc mógłbym zrezygnować z błotników Aberowych. Jeżeli ktoś korzystał, chętnie dowiem się, który lepsze ;)
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez Korowiow » czwartek, 27 marca 2014, 23:15

Sam mam te wszystkie biżuterie od kilku lat ale ich nie tknąłem jeszcze. Czekają na lepsze czasy. Jeśli zdecydujesz się na zakup i montaż może z tego wyjść piękny model.
Zanim jednak się zdecydujesz proponuję kliknąć KOTLETA ;o)
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » sobota, 5 kwietnia 2014, 20:22

Dobry pomysł z tym kotletem,wykorzystam:)

Zacząłem walczyć z blaszkami. Raczej wszystkich nie wykorzystam, niestety nie te umiejętności

Wymiękłem z przednimi błotnikami, aber zaprojektował je tak, że oba zawiasy zawija się osobno, po czym łączy. o ile zawinąć osobno wszystkie cztery jakoś mi się udało, o tyle połączyć je w pary już nijak się nie da, więc planuje zrobić tak, że przednie błotniki będą zdjęte. Błotniki boczne chyba też zostawię plastikowe, głównie ze względu na śruby, które w fototrawionych są osobno. No cóż, staram się mierzyć siły na zamiary

Obrazek
Obrazek

I pierwsze od lat starcie z figurką, na razie popróbowałem pocieniować zestawowego czołgistę.

Obrazek
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez Radoslav » piątek, 18 kwietnia 2014, 22:36

Witaj. Myślę, że nad błotnikami bocznymi warto popracować. Efekt naprawdę rekompensuje wysiłek. Poćwiczyć możesz na blaszkach aluminiowych z puszki, techniki zaginania i tworzenia uszkodzeń.
Avatar użytkownika
Radoslav
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:44

Re: tygrys I Tamiya Afrika Korps (?)

Postprzez mareek » czwartek, 1 maja 2014, 15:17

Błotniki przykleiłem plastikowe, ale dzisiaj stwierdziłem, że jednak się przemęczę i spróbuję zrobić te z abera. Z plastikowych taki pożytek, że odrysowałem sobie mniej więcej gdzie zamocować te z blaszek.

Kilka nowych zdjęć. Niemiec nieco zbyt mocno mi się przybrudził na twarzy, ale nie mam sił już z nim więcej walczyć, więc pewnie tak zostanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zauważyłem, że wysuwają mi się sworznie z friuli, hmm, mogłem je od razu popodklejać przy ich składaniu :roll:
Avatar użytkownika
mareek
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2013, 16:40
Lokalizacja: Międzyrzecz/Szczecin


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości