1968 VW Garbus HOT ROD Style 1:24 Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

1968 VW Garbus HOT ROD Style 1:24 Revell

Postprzez MasterJanek » sobota, 19 kwietnia 2014, 16:39

Witajcie forumowicze. :) Ukończyłem mój najnowszy model, Volkswagena Garbusa firmy Revell.

Dostałem ten model w prezencie a jako, że wcześniej już sklejałem beetle'a Tamyi więc postanowiłem zrobić z nim coś bardziej szalonego niż tylko pomalować na dedykowany kolorek i złożyć. Tak więc inspirując się tymi zdjęciami wykonałem swój model.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Co do jakości zestawu Revella to jednak model Tamyi jest lepszy. Tu nie obyło się bez nadlewek, spasowanie niektórych części też nie jest najlepsze. Jednak na duży + zasługują kalki. Jest tu np. do wyboru 14 tablic rejestracyjnych!

Na potrzeby modelu wykonałem specjalnie kolorek fioletowy metalic z farbek Citadel Colour i nałożyłem go z pędzla, ponieważ, bardzo chciałem mieć Garbusa w tym kolorku a nie dysponuję jeszcze aerografem a takiego kolorku w sprayu po prostu nie ma. Liczyłem się z tym, że usłyszę takie opinie i że mogę usłyszeć je ponownie bo postanowiłem dokończyć model bez zmian w lakierze. Efekt końcowy na zdjęciach:


Miłego oglądania! ;o)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Wnętrze:

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Mam nadzieję, że model się wam podoba. Komentujcie i oceniajcie. :)
Avatar użytkownika
MasterJanek
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 28 marca 2012, 20:19

Reklama

Re: 1968 VW Garbus HOT ROD Style 1:24 Revell

Postprzez Coppercat » sobota, 19 kwietnia 2014, 18:28

Model ma swój urok. Tego się nie da zaprzeczyć.
Moje wątpliwości budzi co innego: po co pokazujesz wzorzec, a potem robisz inny model ?
Gdzieś zgubiłeś swoją inspirację ?
Poza brakiem zderzaków nie dostrzegam większych zbieżności między wzorcem a modelem ....
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 1968 VW Garbus HOT ROD Style 1:24 Revell

Postprzez MasterJanek » niedziela, 20 kwietnia 2014, 13:30

Coopercat - dzięki, a brak zderzaków, czarne tablice, szałowy kolorek to tylko wynik inspiracji. :) Ten garbus 1:1 to była tylko inspiracja, nie zamierzałem go odtworzyć w 1:24.
Avatar użytkownika
MasterJanek
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 28 marca 2012, 20:19

Re: 1968 VW Garbus HOT ROD Style 1:24 Revell

Postprzez spiton » niedziela, 20 kwietnia 2014, 13:42

MasterJanek napisał(a):Coopercat - dzięki, a brak zderzaków, czarne tablice, szałowy kolorek to tylko wynik inspiracji. :) Ten garbus 1:1 to była tylko inspiracja, nie zamierzałem go odtworzyć w 1:24.

Szkoda bo był fajny.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości