Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez iras67 » wtorek, 22 lipca 2014, 00:09

Z papierów ściernych dostępnych w porządnych sklepach dla lakierników i z narzędziami o ziarnistości 200-5000 na mokro :) dobre są Fas Union, Indasa, Matador, Mirka, 4CR, Sia, Norton, 3M, Kovax. Do pracy na sucho najlepsze robi 4CR (trudno zapchać). Nie polecam szajsu z marketów chyba że jest to coś markowego ;o) . I wcale nie jest głupotą wydać kilka czy kilkanaście zł więcej. Te lepsze papiery są trwalsze dają ładniejszą powierzchnię przez ujednolicenie ziarna. Szczególnie te tanie w zakresie od 180 do 600 potrafią rysować brzydko przez odrywanie ziaren ścierniwa od papieru lub niejednorodny granulat.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez tomekd » wtorek, 22 lipca 2014, 07:14

Ten link co dałem to są właśnie SIA. Więc zamówie je.
tomekd
 
Posty: 157
Dołączył(a): sobota, 29 października 2011, 10:29

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez karambolis8 » wtorek, 22 lipca 2014, 08:37

W mojehobby jest bardzo dobrej jakości papier w dobrej cenie.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez iras67 » wtorek, 22 lipca 2014, 11:06

Ostatnio w Rossmanie :mrgreen: udało mi się kupić za kilkanaście zł pilnik do pazurków do wstępnej obróbki. On odpowiada papierowi 400-600 i nie zapycha się. Wykonany z sztywnego laminatu, ma geometryczną fakturkę powierzchni ściernej - pisze że cięta laserem. Świetna rzecz.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez erni1979 » wtorek, 22 lipca 2014, 11:22

są też drobniejsze, z trzech różnych gradacji z czego jedna jest do polerowania. Sprawdza się nawet na owiewkach. Na pewno już na stałe zagości w moim warsztacie
Avatar użytkownika
erni1979
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa, 28 maja 2014, 20:50

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez Solo » wtorek, 22 lipca 2014, 11:37

Ja już jakiś czas temu w ogóle zrezygnowałem z papieru ściernego.
Używam albo gąbki ściernej 3M o różnych gradacjach, albo pilniczków do paznokci, także o różnych gradacjach.
Wszystko to bardzo wygodne w użyciu, bardzo poręczne.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez tomekd » wtorek, 22 lipca 2014, 17:36

Dzisiaj po 24 godzinnym pozostawieniu szpachly do wyschnięcia, spróbowałem swoich sił. I musze przyznac że wygląda to lepiej. Odpryski szpachlówki po szlifowania są bardzo minimalne. Także coś w tym jest.

BTW kleje Miga21 MF Fishbed J i chce go zrobić w malowaniu 10 ELT w Łasku. Taki lokalny patriotyzm. Patrzyłem na stronke entuzjastów lotniska w Łasku i znalazłem między innymi takie zdjęcia:

http://archeolask.pl/cms/index.php/samoloty-w-polsce-europie-wiecie/136-mig-21mf-q8907q

Czy inne migi21 w innych jednostach i bazach w Polsce też były tak malowane?(srebny kadłub, dziób zielony i taka metaliczno-czarna otoczna wokół dzioba) Mam na myśli tu tylko samoloty używane bojowo albo inaczej mówiąc "liniowe". Nie chodzi mi o malowania okolicznościowe. A troche tego było. Złoty mig,itd.
tomekd
 
Posty: 157
Dołączył(a): sobota, 29 października 2011, 10:29

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez potez » wtorek, 22 lipca 2014, 19:05

To jest standardowe malowanie Mig-21 w Polsce:
- zielony - specjalna farba radioprzezroczysta - wszystkie elementu związane z układem radio - osłona radaru, osłonny anten na kdłubie, skrzydłach i usterzeniu
- srebrzanka - cały kadłuba za wyjątkiem końcówki, która się nagrzewała i farba z mniej schodziła najszybciej
- pierście wlotowy - ciemna stal.
Numery samolotu czerwone. Tak wyglądał azdecydowana większość spośród ponad 400 Migów-21 w Polsce.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez tomekd » wtorek, 22 lipca 2014, 19:32

OK dzięki za info.
tomekd
 
Posty: 157
Dołączył(a): sobota, 29 października 2011, 10:29

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez tomekd » niedziela, 27 lipca 2014, 14:37

Właśnie dzisiaj spróbowałem papierów ściernych szwajcarskiej firmy SIA oraz papierów ściernych 3M. Obydwa są po prostu świetne. Nie ma porównania z chińszczyzną z castoramu. Te SIA i 3M kupiłem w sklepie KLAKIERNIK. 1,60 zł za jeden arkusz to nie tak drogo za SIA. Polecam.
tomekd
 
Posty: 157
Dołączył(a): sobota, 29 października 2011, 10:29

Re: Odpryski szpachłowki po szlifowaniu

Postprzez potez » niedziela, 27 lipca 2014, 15:49

I bardzo dobrze. Nie daj sie tylko zwariować na używanie wyłącznie gąbek ściernych i patyczków-pilniczków. Jeśli szlifujesz dwa materiały o równej twardości to nigdy nie wyszlifujesz czymś takm równo. NIestety bardziej miękki materiał będzie po prostu głębiej zeszlifowany. Tu zwłaszcza gąbka słabo działa.
Utnij sobie kawałeczek klocka z balsy na niego nawiń papier i do roboty, wszystko tym zrobisz. :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości