Renault R35 Hobby Boss 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez grzegorz75 » piątek, 25 lipca 2014, 22:14

Zabiłeś gwoździa ...

Co proponujesz ? ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Reklama

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez GrzeM » piątek, 25 lipca 2014, 23:05

Fioletu bym nie dał (nie podoba mi się), ale użyłbym 4-5 kolorów z tej nowej palety, pewnie zielonego, brązu, ochry, szarego, może jakiegoś też jasnozielonego (reseda?).
Jedyne co widać na 100% to te Renault AMR z czterema kolorami (dotychczasowy standard plus szary).
Obrazek
Ten wygląda dość sensownie:
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez Marek Jaszczołt » sobota, 26 lipca 2014, 03:24

GrzeM napisał(a):...., może jakiegoś też jasnozielonego (reseda?)

Reseda nie była jasno zielona - to po prostu inny odcień zielonego. Na zdjęciach kolorowych H39 Hugo Jaegera jest czołg ciemno zielony z plamami resedy. Kontrast jest minimalny.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez GrzeM » sobota, 26 lipca 2014, 11:34

Obrazek
Obrazek
Obrazek
...albo ówczesne zdjęcia barwne są mało kontrastowe. Albo to w ogóle nie "reseda", tylko "kaki" albo "vert olive". Popatrz na błotnik, na którym światło się nie odbija.
Ale masz rację, "reseda" to raczej "średnia" zieleń o nietypowym odcieniu, a ta druga zieleń jest bardzo ciemna. Przypomina to trochę kamuflaż Luftwaffe.

Marku, a jaka jest Twoja opinia o tych polskich Renault? Jestem bardzo ciekawy.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez Marek Jaszczołt » sobota, 26 lipca 2014, 22:04

GrzeM napisał(a):Ale masz rację, "reseda" to raczej "średnia" zieleń o nietypowym odcieniu, a ta druga zieleń jest bardzo ciemna. Przypomina to trochę kamuflaż Luftwaffe.

Dokładnie nawet na czarno-białych zdjęciach te 2 odcienie odcienie zielonego są praktycznie idenyczne i widać czasami tylko delikatną linie, gdzie jeden przechodzi w drugi - patrz np zdobycznego " H39 "Paderborn". Na słabych zdjęciach te czołgi wyglądają na jednobarwne.
BTW pierwsze zdjęcie H39 jest podkolowane, ale 2 kolejne to prawdziwe kolorowe Hugo Jaegera.

GrzeM napisał(a):Marku, a jaka jest Twoja opinia o tych polskich Renault? Jestem bardzo ciekawy.

Uważam że nasze Renauty były w oryginalnych malowaniach francuskich, nie było czasu na zabawy z malowaniami. W praktyce musimy opierać się na tym co Francuzi rozpracują. W Peitures de Guerre ropracowali Hotchkissa , Somua i B1bis. W przypadku polskich Reanultów mieliśmy mix czołgów w malowaniu wg wytycznych z 1937 (te z czarnymi liniami rozdzielającymi) i wg wytycznych z 1938 (czyli w praktyce jakąś mieszankę 3,4, 5 i 6 wzór malowania wg opracowanych dla Hotchkissów), które na często wyglądają na jednobarwne na czarno-białych zdjęciach :cry:
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez GrzeM » środa, 30 lipca 2014, 11:54

Francuzi zwracali dużą uwagę na to, jak kamuflowany obiekt jest widziany przez przeciwnika. Stąd ten niebieski kolor francuskich mundurów pierwszowojennych - bo założenie było takie, że żołnierz w okopie i tak jest niewidoczny, a żołnierza atakującego wróg siedzący w okopie widzi na tle nieba, a nie na tle ziemi.
Zatem tak też rozumiem te "kolory nieba" i "kolory ziemi" w malowaniu czołgów. Wieża w kolorach nieba, a kadłub - ziemi. Bo wieżę widzimy na tle nieba, a kadłub na tle ziemi, krzaków itp. (poniżej linii horyzontu).
O tak:
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez grzegorz75 » piątek, 1 sierpnia 2014, 21:38

Kamuflaż wstępnie wymalowany według projektu Janusza F.
Teraz zabiorę się za wszelkie niedoróbki w postaci odkurzy i niedomalowań i za poprawianie kresek .

Obrazek

Obrazek

Gdyby że nie ten odcień czegoś tam i tak dalej , to i tak już nie przemaluję :P
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez rotpol13 » piątek, 1 sierpnia 2014, 21:49

Używałeś tego czarnego ''pisaka srisaka'' :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez grzegorz75 » piątek, 1 sierpnia 2014, 21:56

Używałem i jednak zdecydowanie przechodzę znowu na pędzel . Pisak srisak ( ten japoński pisak srisak) nie bardzo się nadał , ale myślę że pisak srisak ma potencjał , ale raczej taki zwyklak z jakiegoś tesko sresko .
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez rotpol13 » piątek, 1 sierpnia 2014, 22:08

grzegorz75 napisał(a):Używałem i jednak zdecydowanie przechodzę znowu na pędzel . Pisak srisak ( ten japoński pisak srisak) nie bardzo się nadał , ale myślę że pisak srisak ma potencjał , ale raczej taki zwyklak z jakiegoś tesko sresko .


Będzie się działo w tesco sresco jak rzucą się model-lepiacze na pisaki - akcja jak z kroksami w lidelu :mrgreen:

PS. Oczywiście można zgłosić mojego posta - ''banana dla tego pana'' :)
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 1 sierpnia 2014, 22:45

Mieli francuzy rozmach z tym kamuflażem, szkoda że nie mieli tyle fantazji w walce ;)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez GrzeM » piątek, 1 sierpnia 2014, 23:15

Ha!!! Genialnie wyszło!!! Gratuluję odwagi.
Ewentualnie stonowałbym (tzn. przyszarzył) tylko trochę ten błękit na deklu dowódcy, zgodnie z wzornikiem kolorów wrzuconym przez Janusza na forum Whiteeagle - do gris bleu claire (jasny szaroniebieski).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez grzegorz75 » piątek, 1 sierpnia 2014, 23:34

Cieszę się , że się podoba :D
Janusz odwalił kawał fajnej roboty .
Liczę , że wkrótce internety modelarskie zaroją się od naszych różowo- fioletowych renówek . :P
Faktycznie Grześku , niebieski jest ciut za intensywny . Myślę, ze po uciuraniu siuwaksami i pigmentami się jakoś stonuje . Bez problemu w razie niemca mogę go rozjaśnić . Swoją drogą , ciekawe doświadczenie ;o) , kolory są obłędne :D jak na czołK . Najbardziej podoba mi się ta "milka" na wieży . Akurat przypasował mi kolor z palety humbrolka - 42 , rozjaśniony białym humbrolkiem , którego przecisnąłem przez aerograf za pomocą gunzowego levelinga - da się i to bardzo fajnie .
Humbrolek z levelingiem idzie jak złoto !
Dzięki slaszu za współporadę ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez Vortighern » sobota, 2 sierpnia 2014, 16:21

CzoŁk jest obŁędny. NatchnoŁ mnie i zauroczyŁ byŁ. Też chce taki. Stąd moje pytanie do Waszmościów. Czy FT 17 tez można tak pokolorować? One tez były może takie sŁitaśnie gdzieś kiedyś?
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 14:40

Re: Renault R35 Hobby Boss 1/35

Postprzez GrzeM » sobota, 2 sierpnia 2014, 23:12

Aż takie to chyba nie :( .
Ale w USA mają takiego :shock: :
Obrazek
http://www.ftmeade.army.mil/museum/Exhibit_Renault_Tank.html
Obawiam się jednak, że to współczesne malowanie wzorowane na tych R35.
Kiedyś wyglądał tak :roll: :
Obrazek
(buźki wklejał dzieciak)
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości