M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez uncel » piątek, 29 sierpnia 2014, 21:40

Witam,
na forum zarejestrowalem sie jakis spory czas temu, aczkolwiek do tej pory generalnie czerpalem stad glownie wiedze i to mi starczalo, jest to moj jakos 5ty rozpoczety model, i mam nadzieje go ukonczyc bez wiekszych wpadek:) do tej pory udalo mi sie skonczyc jeepa willy'sa tamiyi (szalu nie ma, ale chyba ujdze)

Obrazek

jak w tytule pracuje wlasnie nad m3 half trackiem,

caly zestaw skladac sie bedzie z w/w half tracka, wszelakich gratow z firmy legend, dodatkowych plastikowych z tamiyi + figurek tez z tamiyi

do wczoraj mialem jeszcze ze 4 pytania, na jedno udalo mi sie znalesc samemu odpowiedz (z czym najlepiej mieszac model color vallejo pod pedzel - wyszlo mi ze z wódką:))

z aktualnych pytan jezeli ktos bylby wstanie doradzic to:

1. decale,
caly czas mam z nimi problem, o ile na masce, na grillu z przodu i na klapie z tylu wyszly mi praktycznie bez widocznego "filmu", to oznaczenia boczne maja perfidnie widoczny film, i zastanawiam sie co robie zle, mimo ze wszystkie dekale robilem tak samo czyli:

-malowane mr hobby color olive drab zmieszane z jakmis jasnymi kolorami coby za ciemno nie bylo
-na pomalowany model wrzucam mr.color gx 100 super clear
- na to kleje kalki uzywajac glownie mr mark softer neo, mam jeszcze mr mark setter neo, ale to chyba tylko poprostu ma lepiej trzymac kalki zgaduje

no i na tym etapie czasem krawedzie filmu sa lepiej widoczne, czasem gorzej, nie wiem od czego to zalezy, fakt ze sporo czasu spedzilem na masce wylewajac sporo tego settera i ubijajac patyczkami do uszu, ale podobnie zrobilem na napisach m-11

-nastepny krok to na wyschniete kalki wrzucilem ponownie mr .color gx 100 w nadziei ze film troche zniknie.. wylazl jeszzce bardziej na bokach:))

da sie cos z tym jeszcze zrobic? wiem ze podczas ogolnego brudzenia sporo zniknie , plus jest taki ze pakunki na blotnikach zaslaniaja cale napisy, a m-11 tez zniknie praktycznie za gratami na burtach, ale wolalbym wiedziec na przyszlosc :)

2. pytanie drugie: malowanie bambetli.

sporo przegladalem do tej pory sieci, niestety nieznalazlem nigdzie zadnego dobrego tutorialu na temat malowania roznorakich pakunkow, i innych drobiazgow typu siekiery, lopaty, itp itp, wszystko sie skupia na weatheringu i brudzeniu :(

wiec poki co eksperymentuje sobie z roznymi rzeczami, raz lepiej raz gorzej.. :)

3. malowanie figurek, w sumie narazie malo wazne bo to zostawiam sobie na koniec, i pewnie jest mocno powiazane z malowaniem bambetli :)




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wersja w sumie zadna, bo pomieszalem cociekawsze elementy wedle wlasnego uznania, to samo tyczy sie kalkomani, robie jak mi tam sie najbardziej podoba :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ps. za wszystkie farfocle z gory przepraszam, ciezko sie maluje z kotem na kolanach :D
uncel
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:58

Reklama

modele polskich samolotów

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez uncel » poniedziałek, 1 września 2014, 20:35

nikt nic nie pomoze?:)
update

Obrazek

Obrazek

Obrazek
uncel
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:58

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez micmal » wtorek, 2 września 2014, 00:23

To może ja zacznę:

uncel napisał(a):do tej pory generalnie czerpalem stad glownie wiedze


i to widać, bo zamiast zadawać "dziwne" pytania całkiem fajnie sobie poczynasz :)

Pytanie 1 pomijam, bo się na tym nie znam.
Pytanie2
Może to pomoże
http://panzermodelling.com/wordp/?page_id=4807
jedna z metod, nie sprawdzałem, ale chyba warte uwagi.
Malowanie bambetli, to jak słusznie zauważyłeś, tak samo jak figurki, więc jak pooglądasz tutoriale o malowaniu figurek, to znajdziesz odpowiedź, jak pomalować pakunki.
Z porad odnośnie malowania z mojej strony to:
1. Znajdź filmik Olivera Kovaca o malowaniu figurek. Fajnie pokazane jest jak przygotować warsztat do malowania: tacka, woda, papierowy ręcznik i na to znowu woda, tak aby łatwo "rozwadniać" farbę, bo ważne jest takie jej kładzenie, aby kolejne warstwy były bardzo "rozwodnione", przez co uzyskasz płynne przejścia kolorów.
2. I kolejny świetny tutorial
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... 81370d9bd7
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez uncel » wtorek, 2 września 2014, 10:15

dzieki wielkie, generalnie wlasznie poszukuje tego typu tutoriali :)
uncel
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:58

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez micmal » wtorek, 2 września 2014, 11:05

uncel napisał(a):dzieki wielkie


Bardzo proszę :)
I prośba o zdjęcia na jakimś jednolitym tle: białym, czarnym, obojętnie, jak wolisz. Monitory w tle rozpraszają uwagę, a pojazd, nawet w warsztacie lepiej zaprezentować w ładnej formie.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » wtorek, 2 września 2014, 14:13

Cześć! Ja też bardzo proszę o jednolite tło ;o) . Używam tych samych płynów do kalkomanii co Ty i nie mam większych problemów, to oczywiście zależy od grubości samej kalki i producenta. Nie wiem jak w przypadku tego zestawu, ale z kalkami Cartografu (drukowane dla Dragona) zawsze było O.K. W przypadku numerów często wycinam osobno cyfry i pozbywam się nadmiaru filmu. Dla tak dużych oznaczeń jak gwiazdy na M3 pewnie wykonałbym szablony.
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 11:32

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez uncel » wtorek, 2 września 2014, 15:10

hej, dzisaj wrzuce zdjecia na jednolitym tle, przepraszam za te :)

wlasnie co do kalkomani, to te duze wyszly mi praktycznie idealnie, trzeba sie mocno namachac swiatlem zeby zobaczyc minimalnie rancik filmu, a te napisy wlasnie jakos tak gorzej, a to wszystko sa "stockowe" kalki dragona. gdzies wyczytalem ze mozna ponakluwac kalke i tak jeszzce probowac ja od spodu zmiekczyc - tj przy nakladaniu, teraz mysle ze juz na to zapozno:)
ew. myslalem zeby kalke przed nalozeniem jeszcze pare sekund pomaczac w tym mr mark softerze.
uncel
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:58

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez uncel » wtorek, 2 września 2014, 19:57

hej, niestety za tlo musialo sluzyc pare kartek a4,
no i wkoncu stoi na wlasnych kolach, narazie niepobrudzonych i nowiutkich:)

bambetle tez tylko maja kolor bazowy, i ten brazowy swieci sie jak psu.. bede potem z tym walczyl, nie wiem w sumie czy nie zrobic ich zamiast khakich, przemalowac na jakas zielen.

no i w kolejce czeka jeszzce cala reszta tobolkow i cala zaloga, ale ta bede musial najpierw umyc a potem zaczac malowac od nowa,

i pytanie, czym najlepiej zmyc farbe? narazie jako tako sprawdza mi sie zmywacz do paznokci

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
uncel
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:58

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez micmal » środa, 3 września 2014, 01:05

No, od razu lepiej z tłem :) , choć jakoś zmalał ten pojazd :D
To teraz tak z cyklu "ajabym":
Przemalowałbym niektóre pakunki, tak, żeby bazowy kolor nie był taki sam dla wszystkich, podobny ale nie taki sam. Worki na lewej stronie np. szare, kocyk z tej samej strony przemaluj z brązowego na np. ciemny piaskowy lub szary. Chodzi o to, żeby wszystko było zbliżone kolorystycznie, ale nie takie samo. Potem w zagłębienia np. bazowy z jakimś ciemniejszym i góry fałd rozjaśniać poprzez dodawanie do bazowego jaśniejszych kolorów. To tak ogólnie chociaż. Świecenie potem lakierem matowym, a jak nie to będziemy myśleć. Fajna płyta nadsilnikowa, czy jak to się nazywa wyszła.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » środa, 3 września 2014, 11:15

Dobrze jest dodać odrobinę Flat Base do akryli żeby uzyskać dobry mat. Tło o wiele ładniejsze ;o) .
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 11:32

Re: M3A/1/2 Half-Track 1/35 Dragon

Postprzez uki761 » środa, 3 września 2014, 11:31

Na tym tle od razu wiadomo o co chodzi. Bardzo fajnie to wszystko wygląda. Koniecznie zróżnicuj kolorystycznie pakunki, jak Michał pisze. Może trochę odcieni zielonego i khaki?
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości