F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » piątek, 19 września 2014, 20:52

myszoskoczek napisał(a):Miazga! :lol:


Cokolwiek ma znaczyć "Miazga!" - Dzięki!

;o)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez rotpol13 » piątek, 19 września 2014, 20:56

W trzecim rzędzie od góry, piąty przełącznik po prawej stronie powinien być w pozycji ''ON'' :mrgreen:

Tak na serio: ciekawie to zaczyna wyglądać Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » piątek, 19 września 2014, 23:29

rotpol13 napisał(a):W trzecim rzędzie od góry, piąty przełącznik po prawej stronie powinien być w pozycji ''ON'' :mrgreen:

Tak na serio: ciekawie to zaczyna wyglądać Obrazek


:)

Tia.... Ciekawie to dobre określenie... :mrgreen: :mrgreen:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » sobota, 20 września 2014, 14:09

:)

Żeby nie było, że się lenię ...

:)

Fotka 17. Wstępne prace malarskie w kabinie RIO cd....

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez rotpol13 » sobota, 20 września 2014, 14:39

Kawa się wylała na podłogę, czy może to błoto z lotnikowca? :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » sobota, 20 września 2014, 14:42

rotpol13 napisał(a):Kawa się wylała na podłogę, czy może to błoto z lotnikowca? :mrgreen:


:)

To ślad po spotkaniu z libijskimi MiG-ami ... Służby porządkowe opanowały sytuację... A na poważnie to oczywiście robocze fotki....

:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez GUDMUNDUR » sobota, 20 września 2014, 15:11

Tak "pacze" na żywice i zastanawiam się co to za kłopot był dla Airesa zrobić boki kabiny razem z odwzorowaniem blach zewnętrznych ?
Tak żeby dopasować to trzeba skrobać plastikowe , pudełkowe burty do grubości "bez grubości" :shock: . Według mnie łatwiej jest wyciąć kawałek burty , wstawić element z żywicy i już jest elegancko . A żywicy jako materiału nic względem kosztów Aires by nie stracił .
Jedynie co mi przychodzi do głowy to , że nie mogą utrzymać wymiarów swoich wyrobów . A w środku to "niech tam Dorotka się męczy" :idea: . Jak już kupił to i tak nie zareklamuje :roll: .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » sobota, 20 września 2014, 15:23

GUDMUNDUR napisał(a):Tak "pacze" na żywice i zastanawiam się co to za kłopot był dla Airesa zrobić boki kabiny razem z odwzorowaniem blach zewnętrznych ?
Tak żeby dopasować to trzeba skrobać plastikowe , pudełkowe burty do grubości "bez grubości" :shock: . Według mnie łatwiej jest wyciąć kawałek burty , wstawić element z żywicy i już jest elegancko . A żywicy jako materiału nic względem kosztów Aires by nie stracił .
Jedynie co mi przychodzi do głowy to , że nie mogą utrzymać wymiarów swoich wyrobów . A w środku to "niech tam Dorotka się męczy" :idea: . Jak już kupił to i tak nie zareklamuje :roll: .


:)

He, he... No co Ty, jak ja miałbym się tym męczyć i narzekać, to bym się za to nie brał... Ja tę "budowę" traktuję mocno lightowo, przed czym większym w przyszłości... Zwyczajnie "odnawiam umiejętności" i przypominam sobie to i owo. Nie wiem jak jest z innymi żywicami Airesa ale to raczej nie jest dla mnie "ostateczna droga" :D :P

:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez GUDMUNDUR » sobota, 20 września 2014, 15:50

Dorotka napisał(a):Ja tę "budowę" traktuję mocno lightowo

No wiadomo , w końcu to jest hobby :mrgreen: :mrgreen: . Najważniejszy jest zapał ( i wolny czas w domu) . Po to się robi modele żeby odpocząć a nie uczestniczyć w wyścigu "szczurów". Ja tak technicznie podchodzę do oferowanych głEMbokich walORyzacji ( jak mówi Kolega z forum :) ).
Zresztą zauważam pewną ewolucje w podejściu autorów do wykonywania modeli plastikowych . Jedni zadowalają się w zasadzie i skupiają się tylko na malowaniu a drudzy przechodzą do traktowania modeli , wyprasek wręcz jako baze, materiał do wykonania jak najbardziej realistycznej konstrukcji . Obydwie drogi są takę samą frajdą . Chodzi mi o to , że te nie pasujące żywice Airesa są po środku tych kierunków i jeszcze trochę kosztują . Ty masz zapał i cieszy Cię co robisz :D . Ktoś niewprawiony w majsterkowanie może się zrazić , niestety .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez luck1985 » sobota, 20 września 2014, 21:22

Moja F-14 zostanie tam gdzie leży albo ja sprzedam.... z czym do ludzi :roll:
Nie można tak prosto z pudła? :mrgreen:
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » sobota, 20 września 2014, 23:17

luck1985 napisał(a):Moja F-14 zostanie tam gdzie leży albo ja sprzedam.... z czym do ludzi :roll:
Nie można tak prosto z pudła? :mrgreen:


:)

Pewnie, że można! Co w tym złego? Ja to bym nawet tak chciał, ale chyba nie umiem... No dobra, może i umiem ale nie potrafię... :mrgreen: :mrgreen:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończyłem zabawę z czarnym kolorem na dużych płaszczyznach obydwu kabin... Teraz będzie trochę czarnych, żółtych, czerwonych i... niebieskich duperszwanców ... Jak mnie jutro żona na rower nie wyciągnie to może nawet uda się z jedną kabinę (a praktycznie wannę) skończyć. Po czarnym, pójdą szarości, później jakieś "zgaszacze", "rozjaśniacze", "przyciemniacze", "wybłyszczacze", etc, itd. i może coś z tego nawet będzie...

Pozdrawiam
:)

P.S. 1. Pokazywanie tych poszczególnych etapów chyba ma jakiś sens, a przynajmniej tak mi się wydaje?
P.S. 2. Aires skopał lewą (od ręki pilota), tylną ściankę kabiny RIO. Powinny tam być przełączniki,których nie uwzględnił i zrobił ją "gołą" jedynie z bezpiecznikami.

Fotka 18. Prace malarskie w kabinie RIO cd....

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » niedziela, 21 września 2014, 16:14

:)

Nastrój raczej dziś siatkówkowy niż modelowy ale trochę się zmobilizowałem i opanowałem kolory szary i czarny. Teraz będę to dopieszczał ...

:)

Fotka 19. Prace malarskie w kabinie RIO cd....

Obrazek
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez rotpol13 » niedziela, 21 września 2014, 16:34

Dopieszczaj, dopieszczaj, tylko ''jojstika'' nie urwij :mrgreen:
Czekam na fotkę 28.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez potez » niedziela, 21 września 2014, 17:39

Kurcze widze na powiększeniach, że tą kocią kabinę robił ten sam majster co F-16 strugał :evil:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: F-14D \\ Hasegawa + Hobby Boss \\ 1:48

Postprzez Dorotka » niedziela, 21 września 2014, 18:39

potez napisał(a):Kurcze widze na powiększeniach, że tą kocią kabinę robił ten sam majster co F-16 strugał :evil:


:)

Jest jak jest ;o) Zmieniać już tego nie będę... Potwierdza się powiedzenie "jak chcesz mieć coś dobrze zrobione, to zrób to sobie sam" :P I tak wygląda dużo lepiej niż blachy, a na żaden konkurs się nie wybieram :mrgreen: :mrgreen:

:)

P.S. Będę robił zdjęcia z daleka i mówił, że jest ładna ... Może być?
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości