Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez Voltan » wtorek, 21 października 2014, 07:09

Na pewno warto coś nowego wypróbować. Ja staram się stosować zasadę, że w każdym kolejnym wprowadzam jakąś jedną nową dla mnie technikę. Ale nie wszystko na raz.
Halifax ma piękne wydechy, ale przydałoby się przetrzeć suchym pędzlem cylindry silników. Może w następnym :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 21 października 2014, 09:06

Mam podobnie :lol: Tak jak pisałeś starego psa nie uczy się nowych sztuczek :lol: Ale próbuje swój warsztat choć trochę wzbogacić :!: Wychodzi mi to średnio :-/ Niestety model zrobiony bez zaawansowanych technik modelarskich wygląda jak plastykowa zabawka, wszystko jest OK , geometria, czysto sklejony, ładnie pomalowany itd.
Podziwiam prace kolegów stosujących różne sztuczki i czasami ładnie sfotografowany model wygląda lepiej od oryginału :lol: :shock: :idea:
Czarny jest kolorem wyjątkowo wrednym :-o Ale można coś z nim zrobić :) W sumie nic straconego, każdy ładnie sklejony model można jeszcze potraktować jak półprodukt do dalszej pracy nad jego wyglądem :D
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 21 października 2014, 09:42

Zamieszczanie obok siebie takich zdjęć może być zabójcze dla modelarza i producenta zestawu.
Obrazek
Obrazek
Widać jak absurdalna jest w modelu osłona radaru. Trochę smaczków w malowaniu i wyposażeniu też jest.
Czysta, fajna budowa, oszklenie wyszło świetnie, ale też mi brakuje trochę "życia". Nie denerwuj się, ale taki jest odbiór tego modelu.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez Hal Bregg » wtorek, 21 października 2014, 17:21

piotr dmitruk napisał(a):Zamieszczanie obok siebie takich zdjęć może być zabójcze dla modelarza i producenta zestawu.

Widać jak absurdalna jest w modelu osłona radaru. Trochę smaczków w malowaniu i wyposażeniu też jest.
Czysta, fajna budowa, oszklenie wyszło świetnie, ale też mi brakuje trochę "życia". Nie denerwuj się, ale taki jest odbiór tego modelu.


Nie denerwuję się, spoko. Przyjmę każdą konstruktywną krytykę. Byle nie złośliwą i głupią. To, że nie wyrzuciłem czym prędzej "porównawczych" zdjęć (wielu by tak zrobiło!) niech świadczy o dystansie do własnego modelu. Być może mam go więcej niż niektórzy oglądający...
Osłona H2S rzeczywiście wyszła firmie Revell "nieźle". Tak, jak i parę innych rzeczy w tym zestawie.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez pik » środa, 22 października 2014, 18:59

Pewnie, że nie ma się czym irytować. Wiele osób nie rozumie definicji "modelu" i związanego z tym pojęcia "stopień uproszczenia modelu". Jeśli tylko model nie jest zbudowany wg ich subiektywnych zasad, to przypinają mu łatkę "zabawka" deprecjonującą pracę modelarza.

A wracając do Halifaxa, to okaz rzadko pokazywany, model zbudowany jest poprawnie i czysto, z dodatkowym wkładem pracy w przeróbkę. Ja jestem na tak. :)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez Tomasz Porosiło » środa, 22 października 2014, 20:40

Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Porosiło
 
Posty: 458
Dołączył(a): środa, 15 lipca 2009, 14:01

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez LazyCat » czwartek, 23 października 2014, 05:49

Nieslychanie fajny!
Wszystko co jest stare, kiedys bylo nowe :P

Jedynie mozesz troche pobrudzic opony i po nacieciu Xacto kalki z czerwonym prostokatem na lewym skrzydle dac kropelke Solvaset aby zniklo srebrzenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez Aleksander » czwartek, 23 października 2014, 12:32

Mnie się podoba, może i jest zbyt czysty, ale wygląda jak Halifax (z drobnymi błędami, wymienionymi wyżej) i dlatego jestem "ZA".
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez Hal Bregg » czwartek, 23 października 2014, 18:37

Dzięki za opinie, miło mi, jeśli komuś moja przeróbka się spodobała. W końcu ile można czekać na Mk III ?- jedyny zestaw w 1:72, czyli Airfix ma już ponad pół wieku.

LazyCat napisał(a):
Jedynie mozesz troche pobrudzic opony i po nacieciu Xacto kalki z czerwonym prostokatem na lewym skrzydle dac kropelke Solvaset aby zniklo srebrzenie.


W Starym Kraju Xacto ciężko dostępne...
Można by, ale Hali stoi już wśród kolegów, a ja myślami jestem już gdzie indziej-otworzyłem trzy pudełka z me-109 E. Strasznie toto małe!.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Halifax B Mk III - Revell/Airfix 1:72

Postprzez Hal Bregg » wtorek, 2 czerwca 2015, 15:25

Edit 06.2015:

Zwykle nie poprawiam raz sklejonych modeli. Tym razem jednak przedziwna osłona radaru "made in Revell" (wytknięta zresztą przez bystrych forumowiczów) nie dawała mi spokoju. Zrobiłem więc nową. Najtrudniejsze w całej operacji było usunięcie starej........model trzeszczał.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości