Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » piątek, 23 stycznia 2015, 20:10

Po zrobieniu NSR-ki miała nastąpić "krótka" przerwa w modelowaniu spowodowana przeprowadzką, jednak okazuje się, że mam jeszcze min. 2 miesiące czasu, więc postanowiłem zbudować kolejne moto.... konsekwentne buduję kolekcję motocykli, jednak zamierzam skończyć te modele które leżą na półce (oprócz tego rozpoczętego są jeszcze 3) i będę rozpoczynał nową przygodę - okręty. Czekają Bismarck i Missouri, obydwa w 1:200 więc trochę na tej przygodzie zejdzie....

Póki co motorek.
Obrazek

Pierwszy raz Hasegawa i pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Ilość części słuszna, ich drobiazgowość i szczegółowość również zasługuje na pochwałę. Jedyne co razi to połączenie części z ramką - prawie tak samo grube jak u Trumpeter'a. No ale to logiczne, "grube" kanały wtryskowe = szczegółowe odwzorowanie detali. Coś za coś. Cały model jest zrobiony z szarego i białego tworzywa - i bardzo dobrze ! - nie ma żadnego chromu, nic nie trzeba zmywać :). Plastik jest dość twardy ale łatwy w obróbce - ciężko się odcina nadlewki ale za to łatwo się szlifuje. Spasowanie części jak u Tamiyi - idealne. Kalki Cartograf'u więc mam nadzieję, że tym razem nie będzie wpadki jaka miała miejsce przy NSRce...

SILNIK.
Dwucylindrowy motor, raczej dość skromnych gabarytów, za to ciekawy kolorystycznie. Blok powinien być malowany na kolor Stainless Stell - zrobiłem sobie mieszankę sprey + bezbarwny mat. Wyszło idealnie, niestety nie potrafię tego oddać na zdjęciach.... Jakbym nie cykał wyłazi mi STRASZNE ziarno metalika :roll: Może dlatego, że kadr jest dość mocno doświetlany i stosuję dość duże powiększenie.... Chcecie czy nie musicie wierzyć na słowo, że w naturze faktura bloku silnika jest OK.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pewnie coś tam jeszcze dojdzie do niego z osprzętu, teraz trzeba przygotować ramę i w niej osadzić motor.
Ostatnio zainteresowanie tematami na forum znikome ale zaryzykuję pytanie....
Oryginalne malowanie motorka to żółć i czerń. Zastanawiam się czy nie zastąpić czerni czernią metaliczną? Ja Wy byście to widzieli ?
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez powerpablo » piątek, 23 stycznia 2015, 22:03

Sławku ale masz tempo kolego.
Zainteresowanie jest tylko co tu u Ciebie komentować. Trzeba chwalić za tak czystą robotę PZP,
a co do malowania i Twojego pytania. Nie znam się na jednośladach a tym bardziej motoGP. Ja osobiście pewnie i zaryzykowałbym z czarnym metalikiem i jakąś żółtą perłą. To takie moje zdanie na temat malowania.
Czekam na kolejne aktualizacje by podziwiać Twoją robotę.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez cayman » sobota, 24 stycznia 2015, 12:53

DarkWing napisał(a):Oryginalne malowanie motorka to żółć i czerń. Zastanawiam się czy nie zastąpić czerni czernią metaliczną? Ja Wy byście to widzieli ?


Ja bym zrobił w oryginale.
Co do silnika Sławku to ziarno duże.
Ja zaopatrzyłem się w HE w fabry z nowej linii IPP Paints.Mam metalizery super fine chrom,super fine aluminium i super fine stell.
Efekt jak Alclad tyle że można się bawić paluchami i nie traci efektu i się nie ściera.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez Cesiu » sobota, 24 stycznia 2015, 14:03

Ja bym poeksperymentował z farbami. Jak zaczniesz sklejać okręty, o których wspomniałeś, to tam już nie będziesz miał żadnego pola do zabaw z kolorami.
Avatar użytkownika
Cesiu
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 22 grudnia 2014, 15:45

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez powerpablo » niedziela, 25 stycznia 2015, 14:05

cayman napisał(a):Ja zaopatrzyłem się w HE w fabry z nowej linii IPP Paints.Mam metalizery super fine chrom,super fine aluminium i super fine stell.
Efekt jak Alclad tyle że można się bawić paluchami i nie traci efektu i się nie ściera.


Piotrze możesz coś więcej napisać na temat tych farbek.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez Coppercat » niedziela, 25 stycznia 2015, 16:37

powerpablo napisał(a):
cayman napisał(a):Ja zaopatrzyłem się w HE w fabry z nowej linii IPP Paints.Mam metalizery super fine chrom,super fine aluminium i super fine stell.
Efekt jak Alclad tyle że można się bawić paluchami i nie traci efektu i się nie ściera.


Piotrze możesz coś więcej napisać na temat tych farbek.

pozdrawiam
Paweł


Podepnę się pod tą prośbę do Piotra. Sprawdzałem na HE. Są dostępne, ale było by dobrze wiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez cayman » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 16:18

Coppercat napisał(a):
powerpablo napisał(a):
cayman napisał(a):Ja zaopatrzyłem się w HE w fabry z nowej linii IPP Paints.Mam metalizery super fine chrom,super fine aluminium i super fine stell.
Efekt jak Alclad tyle że można się bawić paluchami i nie traci efektu i się nie ściera.


Piotrze możesz coś więcej napisać na temat tych farbek.

pozdrawiam
Paweł


Podepnę się pod tą prośbę do Piotra. Sprawdzałem na HE. Są dostępne, ale było by dobrze wiedzieć coś więcej.


Te metalizery to produkt taki jak SM-y Gunze ,trzeba je trochę rozcieńczyć Thiner Lewelingiem i najlepiej kłaść na czarny połysk
tak jak SM-y i Alclady.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:55

Informacje o "nowych" farbach bardzo cenne - dzięki. Dla mnie jednak "kłopotliwe" zamawianie tylko jednej czy kilku farb - niedawno robiłem większe zakupy u nas. Nauczyłem się też korzystać z tego co pod ręką i co łatwo dostać, a czasami taniej.
Dla przykładu: aktualna rama malowana lakierem do felg w spray'u - Dupli-Color Car's 385919. Te same puszki czarnego połysku Rallye Lack 385865 oraz mat Rallye Lack 385872. Efekt więcej niż zadowalający a cena nieporównywalna np. do Tamiyi, no i puszka ma 400ml.

Na potwierdzenie powyższego zdjęcia ramy już z zamontowanym motorem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Siateczka na silnikiem, nad którą będą montowane gaźniki to kalka. Położona jest na oryginalną perforację, siadła idealnie i w efekcie końcowym sprawia wrażenie jakby tam faktycznie była metalowa siateczka.
Ciekawostka z której POWINNA skorzystać Tamiya w swoich modelach - silnik nie jest przykręcany do ramy a montowany na plastikowe kołeczki które maja zakończenia imitacją odpowiednich śrub. W modelu będzie parę "prawdziwych" śrub ale wszystkie mają doklejane kapturki z imitacją łbów śrub - odpada więc kłopotliwe maskowanie tych miejsc - brawo Hasegawa ! Mówię tu o zielonych i niebieskich śrubach - w ogóle dużo kolorów w tej Hondzie...
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez dawidek98 » wtorek, 27 stycznia 2015, 19:20

Fajny motocykl, super wykonanie. Czekam na galerię :)
dawidek98
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2015, 14:00

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » czwartek, 29 stycznia 2015, 15:47

dawidek98 napisał(a):...Czekam na galerię :)

Oj... do galerii to jeszcze troszkę....

Dzisiaj koła i tylne zawieszenie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i powoli motorek staje na własnych kołach...
Obrazek

Obrazek

do kompletnego tyłu brakuje jeszcze amortyzatora - mam nadzieję, że to jutro, a potem wydechy.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » poniedziałek, 2 lutego 2015, 15:53

Zrobiłem stojak żeby jakoś to ogarnąć, następnie zamontowałem układ chłodzenia oraz wydechowy....
Obrazek

Obrazek

Wszystkie potrzebne przewody oraz wężę gumowe są już podpięte. Mam wrażenie, że jest tego więcej niż w Tamiji... jakby dokładniej odwzorowane.
Obrazek

Obrazek

Teraz będzie można zająć się przodem i motor stanie na własnych kołach...
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » wtorek, 3 lutego 2015, 22:39

i gotowe....
Obrazek

Obrazek

Aktualny stan całości
Obrazek

Jak widać po przednim błotniku, wybrałem kolor - będzie czysta czerń zamiast rozważanej czerni metalicznej.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » piątek, 6 lutego 2015, 18:30

Aby Was już dłużej nie męczyć to przedostatnia relacja warsztatowa :P
Na początek troszkę różnych drobiazgów - różnego rodzaju shafty, podpórki, podnóżki, dźwignie... troszkę tego jest. Nie cykałem zdjęć tego wszystkiego, bo przy dużym zoomie nie ma tego efektu i na dodatek ten "paskudny" lakier metalic psuje mi zdjęcia w sztucznym świetle :evil: .
Poniżej widać jak Hasegawa dba o szczegóły - których i tak nie będzie widać ?
Obrazek
Zdjęcie zrobione jeszcze przed montażem końcówek kierownicy z manetkami i podpięciem ostatnich przewodów.

W końcu nadszedł czas na elementy "karoserii"....
Zadupek
Obrazek
Numer 55 jest różowym fluorescentem. Niestety na zdjęciach za nic nie da się tego oddać...

Bak
Obrazek

Dolny spoiler
Obrazek

oraz czacha - jeszcze przed oklejeniem i lakierowaniem
Obrazek
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez wuen » piątek, 6 lutego 2015, 19:28

Szkoda, że nie chcesz skusić się na odstępstwo od PZP - wysoki poziom prac, dbałość o czystość i zachowanie szczegółów "aż się prosi" o dorzucenie np. śrubek na owiewce - wtedy model byłby jeszcze bliższy oryginałowi.
Mam nadzieję, że kolejne modele takie będą ;)

p.s.
przewody stosowane przez producentów modeli motocykli są "nadwymiarowe" - może chociaż w tej kwestii odstąpisz od PZP i zastosujesz cieńsze?
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Honda RS250RW - HASEGAWA - 1:12

Postprzez DarkWing » wtorek, 10 lutego 2015, 22:46

wuen napisał(a):Szkoda, że nie chcesz skusić się na odstępstwo od PZP...
przewody stosowane przez producentów modeli motocykli są "nadwymiarowe"...

No właśnie, wtedy to już nie byłoby PZP :mrgreen: A tak serio... mam pewne swoje powody dla których modele robię tak jak robię... ale to pozostanie moją tajemnicą....

Ostatni już wpis do warsztatu
Oklejony przód
Obrazek

oraz ostatnie zdjęcia naked...
Obrazek

Obrazek

Całość już złożona i wyczyszczona, za chwilę galeria - zapraszam.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości