7TP 1:35, Mirage Hobby

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:33

rotpol13 napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):Kiedyś były tutaj :arrow: http://www.mojehobby.pl/products/Ogniwa ... ckers.html
Trzeba poszukać gdzieś pewnie są , a może któryś z kolegów ma na zbyciu :?:


Nigdy ich tam nie było (zastanów się zanim coś klepniesz!). Wprowadzasz Kolegę w błąd!!!


Dziękuję za okazaną czujność , jestem po raz kolejny pod wielkim wrażeniem !!!!!
Rotpolu okazałeś pełne zaangażowanie, błyskawicznie naprostowałeś mój wpis i bardzo pomogłeś :lol:
W dostepności stoi że od dawna nie ma, czy nigdy nie było nie wiem , dobrze że Ty wiesz :lol:
Widocznie nie istniejący w sprzedaży produkt umieszczono w ofercie po to żeby wabić nie zorientowanych jak ja !
Może jako osoba doskonale poinformowana, niezwykle wrażliwa i pomocna :!: pomożesz koledze poszukać gąsek ?
Jak widzisz mnie średnio to wychodzi :mrgreen: A Ty miałbyś w końcu na tym forum coś pożytecznego do zrobienia :lol:
Dla ułatwienia poszukiwań rzeczone gąski wyglądają o tak
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 17 kwietnia 2015, 08:44

Po raz kolejny Rotpolu muszę Ci już podziękować ! Tym razem nie byłeś tak szybki w działaniu i ja pierwszy gąski znalazłem.
Na wszelki wypadek sprawdź proszę czy kiedykolwiek były w sprzedaży :mrgreen:

Obrazek
http://www.sklep.tankmodels.pl/pl/zapow ... 35001.html
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » piątek, 17 kwietnia 2015, 13:45

Dzięki za pomoc :)
Tylko trochę przeraża mnie ta cena: ponad 70 złotych :shock: Podkreślam, że dopiero raczkuję w modelarstwie i według mnie cena jest wysoka.
A te druciki do łączenia ogniwek gąsek są w zestawie, czy trzeba kupić? A jeśli tak, to gdzie?
Pozdro
Krzysiek
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Logiczny » piątek, 17 kwietnia 2015, 16:18

Czasznik12 napisał(a):Dzięki za pomoc :)
Tylko trochę przeraża mnie ta cena: ponad 70 złotych :shock: Podkreślam, że dopiero raczkuję w modelarstwie i według mnie cena jest wysoka.
A te druciki do łączenia ogniwek gąsek są w zestawie, czy trzeba kupić? A jeśli tak, to gdzie?
Pozdro
Krzysiek


Dobrze, że to Friule nie są, byś ponad stówę musiał płacić.

A rotpol i inne trolle niech się wycofają.
Logiczny
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 2 marca 2015, 17:56

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 17 kwietnia 2015, 20:28

Logiczny napisał(a):
Czasznik12 napisał(a):Dzięki za pomoc :)
Tylko trochę przeraża mnie ta cena: ponad 70 złotych :shock: Podkreślam, że dopiero raczkuję w modelarstwie i według mnie cena jest wysoka.
A te druciki do łączenia ogniwek gąsek są w zestawie, czy trzeba kupić? A jeśli tak, to gdzie?
Pozdro
Krzysiek


Dobrze, że to Friule nie są, byś ponad stówę musiał płacić.

A rotpol i inne trolle niech się wycofają.



Dzięki za dobre słowo na niedzielę :mrgreen:

Musisz zastanowić się nad gąskami, na uczniowską kieszeń wydatek nie mały, ale i efekt może być super :!:
Gąski mogą wyglądać bardzo autentycznie i pewnie fajnie się ułożą, ale i tak jak na początkującego wziąłeś na swoje barki ciężar nie mały :D
Model nie jest z tych najłatwiejszych, blaszki podnoszą stopień trudności !
Rozważ sobie za i przeciw, albo poszukaj tych tańszych gąsiennic z RPM.
W modelarstwie jest czesto tak że pierwsze wykonane modele nie są zbyt udane ;o)
Służą do pozyskania doświadczenia i następne są już dużo lepsze :lol:
Jak nie czujesz się na siłach nie inwestuj :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Patryk » piątek, 17 kwietnia 2015, 21:29

Ja bym się nie pchał w metalowe traki i inne bajery. Sam mówisz że jesteś początkującym więc skup się na malowaniu itp.
Za zaoszczędzoną kasę kupiłbym nowy model.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Bastek » piątek, 17 kwietnia 2015, 23:01

Witam, u mnie dokładnie ten sam 7TP czeka na trochę wolnego czasu. Mam gąski z RPM-u których jeszcze nie składałem, ale wiem, że będzie sporo roboty przy ich łączeniu. Mam też blaszki. Czas pokaże jak to wyjdzie. Muszę założyć swój wątek z warsztatu w końcu, bo twój już w miarę ruszony, a mój tylko rozgrzebany. :)

Pozdro Bastek
IS-3M Trumpeter 1:35 - 100%
T-34/85 Tamiya 1:35 - 100%
PzKpfw III Ausf. L Revell 1:72 - 100%
7TP Mirage Hobby 1:35 - na warsztacie... 30%
PZL Łoś MisterHobby 1:72 - na warsztacie... 35%
M-18 Hellcat Academy 1:35 - na warsztacie... 10%
Avatar użytkownika
Bastek
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa, 18 września 2013, 01:17
Lokalizacja: Często(się)chowa

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » sobota, 18 kwietnia 2015, 12:50

Wiecie co, chyba zostawię w spokoju te gąski, i tak włożyłem w ten model sporo kasy ( blaszki, farby ). Zdobędę doświadczenie i wtedy będę używał metalowych dodatków ( chociaż z blaszkami idzie mi chyba dobrze :mrgreen: ). Gdybym pokazał wam mój pierwszy model który skleiłem rok temu zobaczylibyście przeskok w moich umiejętnościach ;o)
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » czwartek, 28 maja 2015, 14:24

Cześć,
przepraszam za tak długą przerwę, ale niestety miałem złamaną rękę ( prawą ) i nie mogłem nic robić z TP'kiem.
Ale gips już zdjęty więc można pracować :mrgreen:
Obecnie kończę układ jezdny i próbują go jakoś wzbogacić blaszkami od Abera.
Podczas klejenia tego modelu zarzekłem sobie, że już nigdy nie chcę mieć do czynienia z Mirage Hobby. Ich wypraski są... jakby to delikatnie powiedzieć? Rozczarowujące. Usuwanie tych wszystkich nadlewek i łamanie się uchwytów od włazów itp. męczą.
Zdjęcia TP z jednym wózkiem:
Obrazek
Obrazek
Oraz zdjęcie pudełka z dioramą na której finalnie stanie TP'k :)
Obrazek
Pozdrawiam,
Krzysiek
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości