[Bristol Fighter] F2b 20.48 ex H-1279 Roden 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [Bristol Fighter] F2b 20.48 ex H-1279 Roden 1/72

Postprzez potez » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 09:46

JAk zaczynałem swojego lepić kilka lat temu, to jak mi mądrzy ludzie z Kanady pisali na aerodrome, z muzeum gdzie mają oryginał, przód był taki sam. Stosowano uniwersalne łoże silnikowe i chłodnicę i różne silniki ,więc długość powinna być ta sama.
Co do kształtu osłony to były różne , sam tych chłodnic to min 3 różne znalazłem na zdjęciach z silnikiem HS :-/ . Inna bajka, że ze zdjęć to trudno cokolwiek pewnego na 100% wywnioskować, bo wygląda na to, że trochę szpetnie sie w kilku polskich książkach przeskalowały... :(
Do tego dochodzi problem braku dobrego zestawu fotografii i tak trzeba coś składac i dziergać z fotografii różnych rozbitków...
Ja zdecydowałem się na finalne zabazowanie na tym Bristolu, który był u nas w Muzeum Lotnictwa i go sobie dokładnie obfotografowałem 8-)
A ponieważ jest z krainy kangurów to powinien gdzieś (w miare bo to wielki kraj, hehe) niedaleko ciebie być ;o)
Pewne jest na 100% że chłodnica z rodena nie pasuje do polskich F2b, kształt spody jest nie taki. 8-)
Nie pamiętam który ale albo Aeroclub albo BlueMax dawał kadłub do wersji HS.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: [Bristol Fighter] F2b 20.48 ex H-1279 Roden 1/72

Postprzez Łukasz Kędzierski » wtorek, 21 kwietnia 2015, 03:17

Dzięki. Będę kombinował. Zdjęć trochę zebrałem, jest ładne zbliżenie na chłodnice w artykule w Militariach, będę na tym bazował.
Ten F2b w Krakowie to z Nowej Zelandii. U mnie w Melbourne nic nie ma. Był ostatnio na pokazach jeden (tez z NZ), ale z silnikiem RR. Nie latał, bo trawa była mokra i nie mogli kołować, a że go zostawili na końcu lotniska to się tam nie wybrałem bo byłem z dzieciakami. Teraz żałuje. :(
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: [Bristol Fighter] F2b 20.48 ex H-1279 Roden 1/72

Postprzez potez » wtorek, 21 kwietnia 2015, 20:11

Daj emaila na pw to ci dam zdjęcia z Krakowa, obfociełm go maksymalnie dokładnie. Bo te zdjęcia w militariach co sa to niewiele widąc :roll:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bristol Fighter] F2b 20.48 ex H-1279 Roden 1/72

Postprzez Bolo07 » poniedziałek, 4 maja 2015, 23:24

Czekam niecierpliwie na kolejne fotki.
Jakiś czas temu popełniłem ten zestaw.
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 11:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości