Churchill Mk. III AFV

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Sherman » niedziela, 18 stycznia 2015, 21:38

Ten nie jest bojowy, ale ciekawy.
Obrazek
Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił też nad wozem King's Force.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Reklama

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » niedziela, 18 stycznia 2015, 21:49

Sherman napisał(a):Ten nie jest bojowy, ale ciekawy.
Obrazek
Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił też nad wozem King's Force.


Widziałem to zdjęcie, niestety nie posiadam kalkomanii do tego malowania.
Wóz Kinga tez bardzo fajny ale musiałbym zakładać wszystkie błotniki.
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez LukaszRzepka » niedziela, 18 stycznia 2015, 22:12

Kalkami niestety nie poratuje, bo nic do tego typu maszyn nie mam. Gwoli informacji i ciekawości: wpisz sobie w Google 51st (Leeds Rifles) Royal Tank Regiment, wejdź w pierwszy link ( angielska wikipedia). Znajdziesz tam zdjęcie Churchilla i mijającego go cariersa - to właśnie jest Cyclop, oznaczenia na przedzie widać doskonale. Pozdrowienia i wracam do swojego JGSDF - u :mrgreen:
Avatar użytkownika
LukaszRzepka
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 15:46

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » niedziela, 18 stycznia 2015, 22:59

Czyli jedno malowanie proponowane przez AFV odpada. :-/
Swoją droga, ktoś posiada zdjęcia mocowania przeciwlotniczego KM na wieży Churchilla? Chciałbym takie mocowanie wykonać
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Sherman » niedziela, 18 stycznia 2015, 23:04

W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » niedziela, 18 stycznia 2015, 23:35



Patrze po zdjęciach i były montowane chyba tylko na Mk. II oraz Mk. I. :mrgreen:
Znalazłem coś takiego, kalkomanie do Churchilla z 25 Brygady Czołgów Armii, 1 Armia. Tunezja, marzec 1943.
Fajnie wygląda to niebieskie tło pod numerem ewidencyjnym. Myśle, że do niezły wybór.

http://www.jadarhobby.pl/armo-35427-afr ... 13274.html
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez LukaszRzepka » poniedziałek, 19 stycznia 2015, 18:46

Sherman napisał(a):Ten nie jest bojowy, ale ciekawy.
Obrazek
Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił też nad wozem King's Force.



To poprodukuje się jeszcze troche. Czołg który wkleiłeś jest jak najbardziej bojowy. Poszperałem i wyszło: 145th Regiment RAC ( 9th Battalion Duke of Wellingtonton's Regiment ) 21st Tank Brigade. Zrobione wiosenną porą w Tunezji 1943 roku. Ma szczególne malowanie, znane wśród brytyjskich pancerniaków jako : "piasek i szpinak" - bazowy BSI987c Middle Bronze Green. Na ten kolor ręcznie nanoszono pasy błota i maczanego w nim piasku. Jedynym oznaczeniem widocznym jest to C, najprawdopodobniej było ono niebieskiego koloru (moim zdaniem zadziałał tu cenzor i w rzeczywistości nie było to "C" lecz po prostu błękitny okrąg, było by to jak najbardziej słuszne z przyjetą w tym czasie brytyjską nomeklaturą) i oznaczało najmłodszy batalion brygady. Namalowanie go nawet odręcznie to nie duży problem jest. Gorzej że jak dla mnie, to zestaw zawiera gąsienice starego typu a na zdjęciu są nowe manganowe. Ale kto by tym się przejmował...
Pozdrowienia
I jeszcze jedno, fotkę cyknięto pod Medjez-el Bab, dokładnie 8 maja 1943 roku.
Avatar użytkownika
LukaszRzepka
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 15:46

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » sobota, 24 stycznia 2015, 14:50

Dzięki za wyjaśnienie!
Powoli już mogę myśleć o podkładzie. Zostało skopiowanie nitów oraz wymiana luf Besy.

Obrazek

Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » wtorek, 19 maja 2015, 10:54

Panowie czy ktoś by mi pomógł rozszyfrować jakie oznaczenia z przodu ma Cyclops? Mam to zdjęcie z wyżej wymienionego posta Gronda.

Obrazek

Chodzi mi tylko o przedni pancerz kadłuba bo tą "15" na wieże mam.
Domyślam się, że po lewej jest "68" pewnie na zielonym tle, widziałem już takie oznaczenia gdzieś. Po prawej to na pewno biały pas na czerwonym prostokącie ( nie mam pojęcia jak to się nazywa :mrgreen: ) a reszta? Tam jest jeszcze jakaś literka, chyba "T", może to numer seryjny który jest pod tą "flagą"? Jednak bardzo bym chciał zrobić ten czołg. Z tyłem będzie wiekszy problem. :)

Tymczasem, coś pomalowałem. Starałem się aby kolor podstawowy wchodził lekko w brąz. Został jeszcze ostatni etap rozjaśnień, potem nałożę jakiś brązowy filtr i będzie chyba w porządku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » wtorek, 19 maja 2015, 22:32

Przed rozjaśnianiem poleciałem jeszcze miejscami filtrem, co by zielony bardziej w brąz wpadał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » piątek, 22 maja 2015, 23:05

Dziś tylko sama wieża. Jutro kadłub. Malowanie z Tunezji więc starałem się uzyskać charakterystyczny dla tych pojazdów odcień. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » sobota, 23 maja 2015, 00:02

Znalazłem jeszcze takie kalkomanie:

http://www.archertransfers.com/AR35213.html

Obrazek
Obrazek

I tutaj pojawia się jeszcze jedna opcja tego samego malowania. Kalkomanie proponowane przez Armo:

http://www.jadarhobby.pl/armo-35427-afr ... 13274.html

I jako iż jestem totalnie zielony w temacie zapytam - które lepsze? Te z niebieskim tłem wyglądają dosyć ciekawie ale z drugiej strony zieleń jest chyba bardziej optymalna. Nie wiem które sa bardziej zgodne. Proszę o pomoc. :mrgreen:
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » sobota, 23 maja 2015, 12:40

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez LukaszRzepka » środa, 27 maja 2015, 20:34

Jest tak. Nazwa własna CYCLOPS jest powtórzona dwukrotnie na wlotach powietrza. Okrąg szwadronu C na wieży żółty jak i numer 15 ( 15 pluton batalionu) wewnątrz niego. Oznaczenie kodowe 68 białe na czerwonym tle. Numer WD : T67869R z przodu w większości jest zamalowany przez RAC ( Royal Army Corps Recognition Flash) prostokąt czerwono-biało-czerwony. Duża biała litera T ( tu nie wiem o co chodzi) pewnie jakaś pozostałość po wcześniejszym przydziale. Przynależność rozszyfrowana: Churchill III, szwadron C, 51 RTR, 25 Brygada Czołgów. Na tyle czołgu, z pewnością RAC oraz 68 numer plus numer WD. Bóg wie raczy wiedzieć co tam jeszcze było więcej. Numery WD po obu stronach przed wlotami. Jeszcze bardziej z przodu znów RAC. Okrąg z 15 na tyle wieży i po jej obydwu stronach. Pozdrawiam. :)
Avatar użytkownika
LukaszRzepka
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 15:46

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » środa, 27 maja 2015, 21:57

To się nazywa rozpoznanie, no nie wiem co powiedzieć. :)
Dzięki wielkie! Teraz tylko kalkomanie muszę jakieś skompletować. Rozumiem, że tył pojazdu jest wciąż zagadką?
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości