Churchill Mk. III AFV

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez myszopek » środa, 27 maja 2015, 22:18

Na etapie, na którym jesteś to trochę musztarda po obiedzie ale kilka malowań jest tutaj
http://www.armouredacorn.com/

W "late desert" jest m.in. fajny dwukolorowy churchill.
A jeśli chodzi o kalkomanie, to zostało mi parę po wymęczeniu tamiyowskiego Mk IV (jeśli zdecydujesz się na malowanie z któregoś ze zdjęć powyżej, to nic Ci po nich ale jak wymyślisz coś innego, to a nuż widelec ;) Mam też kilka symboli pustynnych szczurów (z M3 Lee i cromwella). Oddam za free
myszopek
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 25 stycznia 2014, 18:44

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » środa, 27 maja 2015, 22:44

Dlaczego musztarda po obiedzie?
Najbardziej mnie wciąż przekonuję "Cyclops" :>
Generalnie to brakuje mi kalkomanii:
- 68 białe, na czerwonym tle x2 (na tył i przód)
- Duża biała litera T (na przód)
Okręgi, te flagi i numery ewidencyjne mam.
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez myszopek » środa, 27 maja 2015, 23:02

No to kicha, bo tamiya "urodziła" kalki do "Britona", "Ben Nevisa" i "Iceni" (białe i bez tła): podkreślony nr 157 do Britona (który wykorzystałem), podkreślony 154 oraz przekreślone 992.
myszopek
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 25 stycznia 2014, 18:44

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez LukaszRzepka » czwartek, 28 maja 2015, 20:32

Zawsze możesz namalować czerwone kwadraty. Potem kup w papierniczym samoprzylepne cyfry i litery ( są w różnych rozmiarach), użyj ich jako szablonu. Na koniec psiknij białym. Tak najprościej.
Avatar użytkownika
LukaszRzepka
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 15:46

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Sherman » piątek, 29 maja 2015, 11:57

Grond napisał(a):Zawsze możesz namalować czerwone kwadraty. Potem kup w papierniczym samoprzylepne cyfry i litery ( są w różnych rozmiarach), użyj ich jako szablonu. Na koniec psiknij białym. Tak najprościej.

Co z tego, że pewnie nie znajdziesz w takim rozmiarze i kroju :lol:
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez LukaszRzepka » piątek, 29 maja 2015, 20:33

Kolego Sherman najpierw idź do jakiegoś dobrze zaopatrzonego papierniczego. Sprawdź, a potem komentuj. Ironia jest tu nie na miejscu. Ale to takie polskie przecież.
Avatar użytkownika
LukaszRzepka
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 15:46

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Sherman » piątek, 29 maja 2015, 20:43

Grond napisał(a):Kolego Sherman najpierw idź do jakiegoś dobrze zaopatrzonego papierniczego. Sprawdź, a potem komentuj. Ironia jest tu nie na miejscu. Ale to takie polskie przecież.

W ilu dobrze zaopatrzonych sklepach papierniczych w Twojej okolicy znajdziesz naklejane literki/cyferki o kroju stosowanym na brytyjskich pojazdach z okresu drugiej wojny światowej i to w rozmiarze na model w skali 1/35? :lol: Bo obstawiam, że w żadnym. Jakieś literki w jakimś rozmiarze na pewno, ale niekoniecznie takie jakie będą tu potrzebne.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » sobota, 30 maja 2015, 09:45

Pójdę i zobaczę do papierniczego ale zapytam po prostu - nie ma ktoś na zbyciu takich kalkomanii? :mrgreen:
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez LukaszRzepka » sobota, 30 maja 2015, 16:24

Jak dla mnie to litera T i cyfry 6 i 8, niewiele zmieniły się przez te z górą 70 lat. Ale tak, w brytyjskim kroju faktycznie nie znajdziesz. Kalek niestety nie mam bo bym poratował.
Avatar użytkownika
LukaszRzepka
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 15:46

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Sherman » sobota, 30 maja 2015, 20:56

Grond napisał(a):Jak dla mnie to litera T i cyfry 6 i 8, niewiele zmieniły się przez te z górą 70 lat.

Piszesz serio czy to typograficzny sarkazm?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » sobota, 6 czerwca 2015, 23:01

Podmalowałem pędzlem detale. :)

Obrazek

Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez witox » piątek, 12 czerwca 2015, 15:06

Fajny model. Churchillek zaczyna się już ładnie prezentować. :D Ponieważ oznaczenia nie są jeszcze wykonane pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze.

Grond napisał(a):Jest tak. Nazwa własna CYCLOPS jest powtórzona dwukrotnie na wlotach powietrza. Okrąg szwadronu C na wieży żółty jak i numer 15 ( 15 pluton batalionu) wewnątrz niego. Oznaczenie kodowe 68 białe na czerwonym tle. Numer WD : T67869R z przodu w większości jest zamalowany przez RAC ( Royal Army Corps Recognition Flash) prostokąt czerwono-biało-czerwony. Duża biała litera T ( tu nie wiem o co chodzi) pewnie jakaś pozostałość po wcześniejszym przydziale. Przynależność rozszyfrowana: Churchill III, szwadron C, 51 RTR, 25 Brygada Czołgów. Na tyle czołgu, z pewnością RAC oraz 68 numer plus numer WD. Bóg wie raczy wiedzieć co tam jeszcze było więcej. Numery WD po obu stronach przed wlotami. Jeszcze bardziej z przodu znów RAC. Okrąg z 15 na tyle wieży i po jej obydwu stronach. Pozdrawiam. :)


Moim zdaniem 68 raczej na tle brązowym lub czarnym. Z tym akurat oznaczeniem na tym czołgu w ogóle jest trochę problem, być może pojazd był wypożyczony do innego pułku, takie rzeczy się czasami zdarzały. "Duże T" to w rzeczywistości mocowanie szekla - tak prezentuje się z tej perspektywy przy takiej jakości zdjęcia.
witox
 
Posty: 841
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 00:24

Re: Churchill Mk. III AFV

Postprzez Konrad .C » środa, 17 czerwca 2015, 17:01

Przefiltrowałem go bardziej pod zieleń. Teraz chce się skupić tylko na tym modelu i go skończyć. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 08:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości