Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Siema » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 20:40

Witam!

Seafire już skończony (nawet wyróżnienie dostał na Fieście, się pochwalę :) ), więc trzeba wrzucić coś na warsztat.

Wybór padł, po ciężkich bojach wewnętrznych, na Sztukasa. Będzie z Italki, bo mam pewne plany co do niego, dlatego wygrał z Hase.

Zacząłem powoli, od przygotowania wnętrza. Poniżej skromne zdjęcia skromnych początków. Przy sklejaniu wyszedł mały zgrzyt- zagłówek z płytą nijak nie pasuje do fotela, gdy zamocujemy pasy. Musiałem trochę go podciąć, żeby jakoś wyglądało, ale jeszcze będę chyba nad tym siedział, bo mi się nie podoba. No chyba, że coś zwaliłem i tak miało być...

Obrazek
Obrazek

Teraz mam zamiar to pomazać wychodząc z XF-22 od Tamki.

Mam przy okazji pytanie- czy posiada ktoś zdjęcia/manuale jak demontowany był silnik w Ju-87? Wszędzie znajduje albo zdjęcia z napraw albo wraki z kompletnie zdemontowanym silnikiem- mnie interesuje, co i jak demontowano przy naprawach generalnych/wymianie kompletnej jednostki.

Pozdrawiam :)
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Reklama

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Georg01 » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 20:53

Wnętrze Ju 87G było czarnoszare RLM 66, a nie RLM 02. XF-22 to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym jak na RLM 02 XF-22 jest zdecydowanie za ciemny i wymaga rozjaśnienia. Tak czy siak wnętrze Ju 87G było bardzo ciemnoszare.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Ripper1 » środa, 1 lipca 2015, 08:13

podniosłeś temperaturkę tym silnikiem będę obserwował
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 1 lipca 2015, 08:30

Georg01 napisał(a):Wnętrze Ju 87G było czarnoszare RLM 66, a nie RLM 02. XF-22 to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym jak na RLM 02 XF-22 jest zdecydowanie za ciemny i wymaga rozjaśnienia. Tak czy siak wnętrze Ju 87G było bardzo ciemnoszare.


Używałem dawniej XF22 na czarny podkład jako odpowiednika RLM 66 i sprawdza się, obecnie tą zacną rolę pełni Gunze - RAF Extra Dark Sea Grey. W małej kabinie moim zdaniem lepiej wygląda nieco jaśniejszy niż wynikałoby z tabel i wzorników szary.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Siema » poniedziałek, 13 lipca 2015, 09:00

Czołem!

Dzięki Panowie za informacje dot. kolorów wnętrz.
Zdecydowałem się na RLM 66 rozjaśniony miejscami odrobiną RLM 02.
Na to poszedł Dark Wash Miga, oleje i pigmenty. Z racji koncepcji kokpit jest nieco usyfiony.

Italerii dodaje blachę do tablicy przyrządów, ale nie daje do niej filmu tylko kalki, przez co trochę zabawy jest ze spasowaniem zegarów do otworów, ale tragedii nie ma. Swoja drogą przydała by się ładna tablica do Stukasa- może od Yahu? :)

Poniżej moja radosna twórczość. Teraz tylko zamknąć to to w kadłubie i przygotować pod malunki :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 13 lipca 2015, 09:48

Jeśli nie jest za późno - proponowałbym usunąć ten kurz i pył z podłogi i ścian. Obsługa bardzo dbała o czystość kabin i odkurzali je głównie w celu zapewnienia bezpieczeństwa załogom.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Siema » poniedziałek, 13 lipca 2015, 10:23

Kuba P. napisał(a):Jeśli nie jest za późno - proponowałbym usunąć ten kurz i pył z podłogi i ścian. Obsługa bardzo dbała o czystość kabin i odkurzali je głównie w celu zapewnienia bezpieczeństwa załogom.


Alles in Ordnung! :)

Wiem Kuba, ale będę starał się zrobić tego Sztukasa w konwencji opuszczonej i lekko zapuszczonej maszyny, stąd też kurz i brud pojawił się w kokpicie.

Ponawiam tez przy okazji pytanie o zdjęcia z demontażu silnika- tzn co i jak demontowano, aby zdjąć jednostkę napędową, a co zostawało- tj. mocowania itp.
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 13 lipca 2015, 11:55

Odłączano cały silnik wraz z łożem silnika w punktach mocowania na przegrodzie czołowej kadłuba. Odpinano instalacje i cały silnik wraz z osprzętem odejmowano od płatowca.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Siema » poniedziałek, 13 lipca 2015, 12:35

Kuba P. napisał(a):Odłączano cały silnik wraz z łożem silnika w punktach mocowania na przegrodzie czołowej kadłuba. Odpinano instalacje i cały silnik wraz z osprzętem odejmowano od płatowca.


Czyli tak, jak mi się właśnie wydawało po analizie tych słabych zdjęć, które znalazłem.

Dzięki! :)
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 17 lipca 2015, 20:17

Paweł sorry za OT ale jak wypada Stuka Italeri vs. Hasegawa? Temat zupełnie mi obcy a chętnie bym zmajstrowal sobie kolejnego "otwieracza do konserw".
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » piątek, 17 lipca 2015, 21:03

Hase deklasuje Italkę o kilka długości. Wybierz model japoński i broń boże nie daj się oszukać i nie wydłużaj mu nosa. Hase robi bardzo dobre Stukasy!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Siema » piątek, 17 lipca 2015, 21:56

Darek Trzeciak napisał(a):Paweł sorry za OT ale jak wypada Stuka Italeri vs. Hasegawa? Temat zupełnie mi obcy a chętnie bym zmajstrowal sobie kolejnego "otwieracza do konserw".


Nie miałem Hase w rękach niestety, ale gdybym chciał zrobić Stuke z pudła, nie pootwieraną, to bym zainwestował w Haskę. Jestem po zamknięciu kadłuba i dołączeniu skrzydeł. Nie było za kolorowo- są miejscami szpary- mniejsze i większe, na szczęście płat w miarę ok zgrał się z kadłubem (gdzieś widziałem na zagramanicznym forum, że ktoś miał tam straszną szparę), ale coś czuję, ze jutro przy szpachlowaniu będzie mi skakało tętno...
Natomiast spasowanie ściany za silnikiem to porażka.
Zobaczę, co będzie dalej- ogólnie nie ma trgedi, ale Tamka to to nie jest...
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 18 lipca 2015, 17:06

Dziękuję Koledzy, taka rekomendacja mi wystarczy. Zapoluje na Hasegawe :)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez Siema » sobota, 18 lipca 2015, 21:45

Darek Trzeciak napisał(a):Dziękuję Koledzy, taka rekomendacja mi wystarczy. Zapoluje na Hasegawe :)


A Revell przypadkiem nie pakuje Hase?
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Ju-87 G2 - Italeri 1/48

Postprzez HK1885 » sobota, 18 lipca 2015, 21:52

Siema napisał(a):A Revell przypadkiem nie pakuje Hase?

Dawno temu w wersji B.

Obrazek
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości