L-39C Albatros Eduard 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

L-39C Albatros Eduard 1/72

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 17:36

Kolejny mój ulepek, czyli Albatros w litewskich barwach. Wydawałoby się, że skoro to Eduard i do tego zestaw profipack budowa będzie lekka, łatwa i przyjemna. Niestety nic bardziej mylnego. O ile bryłę udaje się jeszcze jakoś w miarę sensownie poskładać (przy niewielkiej ilości szpachli do zamaskowaniu kilku wciągnięć tworzywa i połączeniu skrzydła z kadłubem) to sklejanie kokpitu jest prawdziwą drogą przez mękę. Nic tam do siebie nie pasuje i trzeba mocno pracować pilnikiem i nadrabiać płytkami plastyku. Oszklenie też pozostawia trochę do życzenia, gdyż jest mało przejrzyste nawet po wypolerowaniu. Bardzo grube krawędzie spływu skrzydeł wymagają pocienienia. Od siebie wydłubałem otwarte schodki wejściowe, ręcznie robione pitoty i zasłonkę do ślepego pilotaży w pierwszej kabinie. Ponadto dodałem żywiczne fotele Pavli oraz wyrzutnie rakiet z zestawu uzbrojenia ICM (niezbyt rewelacyjne, ale innych nie mam).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Re: L-39C Albatros Eduard 1/72

Postprzez Solo » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 18:09

Bardzo ładny.
Troszkę mi tylko brakuje brudu tu i tam, ale model słodki.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: L-39C Albatros Eduard 1/72

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 19:42

Dzięki za uwagi. Generalnie nie starałem się go zmęczyć, choć kilka drobnych smug i otarć pewnie by nie zaszkodziło.
Muszę się przyznać, że bardzo mi się podoba sylwetka tego samolotu (moim zdaniem ładniejszy od Iskry) i skleiłbym sobie jeszcze jednego, gdyby nie ten nieszczęsny kokpit, który trochę zniechęca.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: L-39C Albatros Eduard 1/72

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 20:20

net_sailor napisał(a):Muszę się przyznać, że bardzo mi się podoba sylwetka tego samolotu


Od kiedy sobie posiedziałem z godzinę przy L-39 eksponowanym fajnie w NTM w Pradze polubiłem bardzo ten samolot. Ba - wyjątkowo polubiłem L-159 i pod wrażeniem kompletuję rodzinę czeskich treningowców.
Czy zastanawiałeś się jak działają te pokrywy komór podwozia nad wnęką goleni? Bo pierwsze wrażenie jak się patrzy na model Albatrosa czy Alca to zdziwienie - a gdzie wnęki podwozia? Ja jeszcze tego nie ogarniam.Wygląda to przedziwnie.

Model bardzo przyjemny, czekam na 1:48 i gratulacje z ukończenia tego!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: L-39C Albatros Eduard 1/72

Postprzez Flyzloty » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 20:48

Podoba mi się i to bardzo :)
Szczególnie te schodki dobrze wydłubałeś.
To jaki samolot jutro zobaczymy w galerii?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: L-39C Albatros Eduard 1/72

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 21:26

Kuba, ja się zachwyciłem tym samolotem po obejrzeniu pokazu Breitling Jet Team. Dlatego planuję powtórkę z rozrywki w malowaniu jakiegoś akrobaty. Jednak chwilę muszę odsapnąć po tym gagatku, bo to aż nieprzyzwoite, żeby cały tydzień poświęcać tylko na wyprowadzenie kokpitu i drugie tyle na całą resztę!

Flyzloty, nowa galeria jutro to może nie, ale coś tam się lepi. Albatros i F-106 to produkcje z 2 ostatnich miesięcy. Po prostu teraz chwyciłem za aparat.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości