F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Postprzez KRL » środa, 29 lipca 2015, 20:12

Przedstawiam wszystkim kolejny z mich modeli.
Tym razem na warsztacie pojawił się F-4J Phantom II Red Devils.

Na początku myślałem o wykonaniu Phantoma w malowaniu "Jolly Rogers" jednak uznałem, że to dość oczywiste i typowe więc postanowiłem ostatecznie wybrać inne malowanie.

Model dla mnie dość nie zwykły z racji wykonania po raz pierwszy w mojej modelarskiej karierze dość obfitego brudzenia i cieniowania oraz otwartej kabiny.

Zdjęcia pewnie nie oddają tego zbyt dobrze ponieważ skończyło się w dniu dzisiejszym światło a co za tym idzie fotki są z minuty na minute coraz gorsze, jutro postaram się wkleić kilka dodatkowych fotek sylwetki która w Phantomie jest ponad czasowa i piękna.

Bardzo dużo czasu poświeciłem na wykonanie śladów na panelach gdzie jest położona powłoka WW (Walkway) mam nadzieję, ze to widać. Nie tylko starałem się by były ślady od chodzenia ale także miejscowo powycierałem powłokę.

Cała ogon jest dość mocno cieniowany i od spodu przydymiony.
Kolejny raz w kokpicie użyłem elementów eduarda

Tyle w kwestii wykonania.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio edytowano środa, 5 sierpnia 2015, 18:11 przez KRL, łącznie edytowano 1 raz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez MadYarpen » czwartek, 30 lipca 2015, 10:59

Jeden z moich ulubionych samolotów:) Robi fajne wrażenie, może zrób trochę więcej zdjęć z detalami, no i koniecznie coś od spodu:)
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 30 lipca 2015, 11:19

MadYarpen napisał(a):Jeden z moich ulubionych samolotów:) Robi fajne wrażenie, może zrób trochę więcej zdjęć z detalami, no i koniecznie coś od spodu:)



Faktycznie fotki od spodu nie wkleiłem ponieważ nie mogę zrobić odpowiedniej foty albo ślady wychodzą ciemniejsze niż w rzeczywistości albo przeciwnie.

A nad spodem spędziłem naprawdę dużo czasu by uzyskać te specyficzne żółto brązowe zacieki jakie znalazłem na fotce oryginału no i zadymienie od silników.

No dobra wklejam to co mam.

ObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez MadYarpen » czwartek, 30 lipca 2015, 12:24

pochwal się jak te ślady osiągnąłeś.
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez Leszek Szopieray » czwartek, 30 lipca 2015, 12:55

Mocarny, na fotkach nie widać ale pewnie duży grzmot z niego. W 1/48 to już jest kawał kabana a co dopiero w 1/32.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez Adam » czwartek, 30 lipca 2015, 13:10

Cudo, Phantom to jeden z moich ulubionych samolotów.
Medal za brudzenie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 30 lipca 2015, 13:59

MadYarpen napisał(a):pochwal się jak te ślady osiągnąłeś.



Wykonanie tych zacieków jest dość prosty nie mniej jednak trzeba poświęcić na to sporo czasu.

1. Rozcieńczony kolor żółty nakładam szerokim pędzlem i traktuje delikatnie suszarką do włosów ale tak by nie wysechł lakier do końca po czym zcieram papierem.
2. Do koloru żółtego dodaję nieco koloru brązowego i znów mocno rozcieńczam i wykonuję operację z pędzlem, suszarką i papierem.
3. Na koniec nieco przyciemniam kolor i tym razem nakładam pędzelkiem 00 i znów suszarka w dłoń i do roboty tym razem nie wycieram nic papierem.
4. Moczę pędzelek w czystym rozcieńczalniku do lakierów WB lub w czystej wodzie i szerokim pędzlem przecieram tak by uzyskać zamierzony efekt - smug, gdzie nie gdzie większych bądź mniejszych kropelek - to uzyskujesz nie przez rozcieranie a nazwijmy to wklepywanie pędzelkiem i całość pozostawiasz do swobodnego wyschnięcia. Można przyspieszyć suszarką ale z dużej odległości by nie rozbić kropelek ot i tyle.

Co do wielkości muszę przyznać, że nie taki wielki ten Phantom w porównaniu do F-14 o Su-27 nie wspomnę powiedziałbym wielkościowo taki w sam raz.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez MadYarpen » czwartek, 30 lipca 2015, 14:15

To jeszcze pytanie uzupełniające - ślady robisz chemią innego typu niż bazowe malowanie? Tzn. czy w razie potrzeby jest to proces odwracalny (jak np. przy wykorzystaniu olejnych farb na akrylowym lakierze) czy nie, bo rozpuszczalnik do śladów rozpuści też to co pod nim?
Avatar użytkownika
MadYarpen
 
Posty: 379
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 17:53

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 30 lipca 2015, 14:19

Wszystko wykonuję produktami wodorozcieńczalnymi tymi samymi które stanowią bazę kolorystyczną jednak brudzenie i ślady eksploatacji wykonuję głównie po nałożeniu lakieru bezbarwnego, więc w momencie wpadki wszystko można usunąć bez uszkodzeń powłoki pierwotnej, proces jest więc w pełni odwracalny.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32

Postprzez Flyzloty » piątek, 31 lipca 2015, 21:53

Naprawdę klasa Phantom,choć najładniejsze są dżapanskie duchy.
Duża skala daje możliwość zrobienia ciekawych zdjęc z żabiej perspektywy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Postprzez xerix » sobota, 15 sierpnia 2015, 13:33

Cudny.Świetna robota!

Pudło czy z jakimiś dodatkami?
xerix
 
Posty: 69
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2015, 14:13

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Postprzez hacz » sobota, 15 sierpnia 2015, 13:52

Wygląda wygląda jak dobrze zrobiona 48'. Zdjęcia z ręką jednak pokazują jakie to jest duże a co się z tym wiąże jaki jest w tej bryle potencjał. Generalnie model podoba się, spód troszeczkę mniej ;o) .
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Postprzez KRL » sobota, 15 sierpnia 2015, 13:58

xerix napisał(a):Cudny.Świetna robota!

Pudło czy z jakimiś dodatkami?



Model jak to zwykle u mnie wersja prosto z pudła z małym wyjątkiem kokpit to elementy fototrawione Eduard'a
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Postprzez mlusiak » sobota, 15 sierpnia 2015, 14:46

Model świetny jak zwykle. Robi wrażenie wielkość :)

Mam pytanie do bomb. W kilku miejscach widziałem te pręty wystającej z bomb na wewnętrznym pylonie. Do czego one służą?
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: F-4J Phantom II "Red Devils" 1:32 Tamiya

Postprzez Aleksander » sobota, 15 sierpnia 2015, 22:42

Też mi się bardzo podoba!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości