Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 4 sierpnia 2015, 12:07

greatgonzo napisał(a):Wydaje mi się, że wyślizgałeś się od odpowiedzi. To jest szerszy kontekst i spokojnie możemy położyć akcent na 'wydaje mi się'.

Dla mnie trochę szkoda, ale to tylko jeden smutny gonzo ;).

ewpiga napisał(a):Trudno jest mi wyobrazić sobie, żeby ktoś posiadał zdolności odczuwania stanów psychicznych innych osób, lub umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość w jakim głębszym ”duchowym” sensie.
Jest mi równie smutno co Tobie gonzo.

Panowie ale o co chodzi? Wstałem i kawy jeszcze nie piłem a zapowiada się ciekawa dysputa.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez greatgonzo » wtorek, 4 sierpnia 2015, 12:19

Wątpię. Artur, minimalnym kosztem czasu mógłbyś zasięgnąć informacji, które pozwoliłyby uniknąć 'wpadek', które rażą na pierwszy rzut oka. Dla mnie to dziwne, że rezygnuje się z tego i dlatego spytałem, czy rzeczywiście, aż tak Ci nie zależy. Okazało się , że tak jest i OK. Bez przesady z tym smutkiem. Po prostu wolę oglądać modele, które bardziej podobają się niż mniej. Twoje mogłyby takie być. Ale przecież nie dla mnie je robisz.
Powodzenia w modelowaniu!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Arek S » wtorek, 4 sierpnia 2015, 18:09

ewpiga napisał(a):Trudno jest mi wyobrazić sobie, żeby ktoś posiadał zdolności odczuwania stanów psychicznych innych osób, lub umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość w jakim głębszym ”duchowym” sensie.
Jest mi równie smutno co Tobie gonzo.

Z przyjemnością zawsze lubię oglądać Twoje modele/pomimo błędów/prezentują się na takich fotkach znakomicie.


A szewc nadal bez butów chodzi....
Arek S
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek, 16 kwietnia 2015, 11:08

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 4 sierpnia 2015, 18:48

greatgonzo napisał(a):Wątpię. Artur, minimalnym kosztem czasu mógłbyś zasięgnąć informacji, które pozwoliłyby uniknąć 'wpadek', które rażą na pierwszy rzut oka. Dla mnie to dziwne, że rezygnuje się z tego i dlatego spytałem, czy rzeczywiście, aż tak Ci nie zależy.
Powodzenia w modelowaniu!

Przypomina to jednak modne niedawno tutaj ajabymy Radku tyle, że inaczej wyrażone. Jakby ładniej. Skąd możesz wiedzieć jakim kosztem mógłbym zasięgnąć informacji? Rozumiem, że patrzysz na to przez swój pryzmat ale ( bez złośliwości ) nawet Twój Mk.II ma sporo wpadek i nikt Ci nie filozofował, że za mało informacji zebrałeś, a jak pamiętam starałeś się mocno.
Oczywiste, że mógłbym zasięgnąć więcej informacji ale mam inne priorytety a przy okazji ograniczenia. Mógłbym pewnie wystrugać ten model z hipsów albo Bóg wie czego jeszcze ale jest jaki jest i tyle. Czujesz potrzebę wytknięcia błędów? Popatrz na Dominika, kurtuazyjnie pochwalił, potem wymienił wady bo jak sam stwierdził musi ( mus to mus ;o) ) i nikomu korona z głowy nie spadła. Przy czym jeśli zobaczy te same błędy w innym modelu to też je wytknie a nie będzie bił peanów niczym dajmy na to jakiś skandynawski zbieracz truskawek.
Po prostu wolę oglądać modele, które bardziej podobają się niż mniej.

Ja mam tak samo, widzę fajny model to fajny. Widzę kiepski to idę dalej. Widocznie ktoś zrobił jak umiał więc nie odczuwam potrzeby mówienia mu, że mógłby zrobić lepiej albo inaczej. Taki ze mnie wolnościowiec :P .
Twoje mogłyby takie być. Ale przecież nie dla mnie je robisz.

Czyli jednak... rób co chcesz ale szkoda, że nie tak jak ja chcę.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez greatgonzo » wtorek, 4 sierpnia 2015, 19:01

Oczywiście, że szkoda. Wolałbym, by wszyscy robili jak ja chcę.
Wyszło trochę nieporozumienie. Tak jak bym pytał 'morsa' czy aby na pewno lubi kąpać się w przeręblu tak i spytałem Ciebie. Jak wspomniałem lubisz i to zamyka temat wg mnie.
Reszta na razie robi się sama. Bo, że a ja bym, to chyba jest oczywistość i żadne zaskoczenie.

W moim Spitfire jest na pewno więcej błędów niż w Twoim, to nie podlega dyskusji. W Twoim jest ich na tyle mało, że można by ich uniknąć. Gdyby chcieć. Bo jak nie chcieć to i nie ma o czym gadać. Bo tematu nie ma, nie że ktoś koniecznie musi być głupszy, czy gorszy.

Zatem raz jeszcze życzę Ci owocnego modelowania.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 4 sierpnia 2015, 19:08

greatgonzo napisał(a):
Zatem raz jeszcze życzę Ci owocnego modelowania.

Dziękuję, staram się jak mogę.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez xspace » wtorek, 4 sierpnia 2015, 21:10

Super wypłowienia i brudzenie, można patrzeć i patrzeć ... tyle smaczków, gratuluje udanego modelu i całej zabawy przy malowaniu bo widać że masz z tego duużo przyjemności ;).
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » środa, 5 sierpnia 2015, 08:22

Super robota Arti! Te plamki z coca coli to jakiś gotowy siuwaks?
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Drunkmaster » środa, 5 sierpnia 2015, 09:17

Podoba mi się ten spitfire, ale wiadomo, smutek jest bo nie poleci :(
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Arkady72 » środa, 5 sierpnia 2015, 11:40

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Super robota Arti! Te plamki z coca coli to jakiś gotowy siuwaks?

AK dark earth brud.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez nobie1973 » piątek, 7 sierpnia 2015, 01:49

Arkady72 twoje modele to po prostu poezja… :roll: .
Proszę wrzucaj ich fotki tutaj aby wszyscy mogli się z nimi zapoznać, please !
Dla wszystkich malkontentów kilka fotek oryginalnego Spitfire z Imperial War Muzeum London…

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Kuba P. » piątek, 7 sierpnia 2015, 09:24

nobie1973 napisał(a):Dla wszystkich malkontentów kilka fotek oryginalnego Spitfire z Imperial War Muzeum London…


On zdaje się na czas remontu IWM w Londynie trafił gdzieś indziej (Duxford?) gdzie sam miał przejść prace konserwatorskie i jeśli nie myli mnie pamięć także zostać odmalowany.
Zresztą to bardzo nietypowy i unikalny egzemplarz (był).

ps - mam: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... nsfer.html

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Murek » piątek, 7 sierpnia 2015, 15:38

Świetny :shock: Malarsko bardzo ciekawy, choć momentami może się wydawać lekko przesadzony to generalnie super :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3004
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez skusz » niedziela, 9 sierpnia 2015, 10:50

Świetnie zmalowany. Kurczę w swoim AZ-etowym będę musiał skrzydło na czarno jakoś bzyknąć. :oops:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Spitfire Mk.IIa Tamiya 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 9 sierpnia 2015, 15:49

Artur jestem Twoim fanem więc moja ocena nie będzie obiektywna. Spitfire w Twoim wykonaniu baaaaaaaaardzo mi się podoba :D [koniec kropka] a najważniejsze, że minusy nie przysłoniły plusów.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości