A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez zegeye » czwartek, 8 października 2015, 11:43

No nie będę specjalnie oryginalny... znów zero :D Darek wrzucił już jedną fotkę u siebie to nie pozostało mi nic innego jak dać tą galerię. Tym razem to Fine Molds A6M2 w skali 1/72. Model w zasadzie ''prosto z pudła''. Dodałem tylko trochę linek i drucików 8-). Fine Molds to dobry produkt, choć nie tak finezyjny jak Tamiya. Być może troszkę lepszy wymiarowo, ale sklejalność ma nieco gorszą niż jego japoński konkurent. Największym atutem wypustu tej firmy jest możliwość wykonania złożonych końcówek skrzydeł, wychylenia klap i lotek. Do pomalowania go użyłem farb firmy White Ensign Model.
Miniatura przedstawia A6M2 pilotowany przez porucznika Sumio Nono, lidera 4th Grupy Myśliwskiej z lotniskowca Hiryu uczestniczącej w drugiej fali ataku na Pearl Harbour.
Por. Nono eskortował 18 B5N2 "Kate" z lotniskowca Shokaku atakujących lotniczą bazę marynarki wojennej Kaneohe. Po jednym wymiataniu nad Kaneoche 9 zer porucznika Nono poleciało ostrzelać Bellows Field. Tam zestrzeliły one jednego P-40 podczas startu i drugiego, który chciał nawiązać walkę z zerami już w powietrzu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez Murek » czwartek, 8 października 2015, 11:51

Fajny. A propos porównania modeli - dodałbym jeszcze, że że Fine Molds to taki rarytasik, wydany razem z dwoma numerami gazetki, w których jest instrukcja, zdjęcia wykonanych modeli, dużo informacji i zdjęć Zer.... Poza różnicami, które wymieniłeś warto zaznaczyć, że zestaw FM jest wykonany z możliwością wyeksponowania silnika wraz z osprzętem, wszystko z plastiku i jak 1-72 całkiem ładne. W ogóle ma dużo opcjonalnych części w różnych kolorach ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez marco2607 » czwartek, 8 października 2015, 12:08

Fajny kolorystycznie, ale kalki nie siadły jak należy. Wiem że FM w tej dziedzinie jest wredne więc ja raczej bym więcej malował niż kalkował.
Mimo że 1/72 to po zdjęciach,i bez opisu ciężko by było powiedzieć który z ostatnio pokazanych A6M jest w mniejszej skali. ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez zegeye » czwartek, 8 października 2015, 12:20

marco2607 napisał(a):Fajny kolorystycznie, ale kalki nie siadły jak należy. Wiem że FM w tej dziedzinie jest wredne więc ja raczej bym więcej malował niż kalkował.


Co do kalek... to nie FM. Kalki są z Aeromaster Decals ale też są dość sztywne. Dziwnie się zachowują bo po zastosowaniu płynów siadły całkiem dobrze... ale na drugi dzień kiedy podeschły to miejscami się naprężyły i powychodziły gdzieniegdzie z linii.... głównie na kadłubie. Chyba potrzebują mocniejszych płynów niż Set and Sol ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez Dominik » czwartek, 8 października 2015, 12:41

No Zegeye San ładny Reisenik. Niedawno zacząłem dłubać przy tamijowskim A6M2 ale jeszcze nie wiem jak pomaluję...z jednym wyjątkiem. Wnęki będą w kolorze spodu. Jakoś mi kołacze się po głowie taka wersja.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 8 października 2015, 14:52

No wreszcie dałeś galerię. Teraz mogę spać spokojnie :mrgreen: Bardzo fajny model Zbychu choć ja zdecydowanie wolę go oglądać na żywo. Podoba mi się opcja ze złożonymi końcówkami skrzydeł. Jedynie co bym poprawił to na czarno maznąłbym te "okienka" wylotowe łusek na spodzie płata.
zegeye napisał(a):Do pomalowania go użyłem farb firmy White Ensign Model.

Dodałbyś, że wykupiłeś cały przydział (na Europę środkowo-wschodnią) farby karmelkowej ;o)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez skusz » czwartek, 8 października 2015, 20:15

Bardzo ładna Zeróweczka, podoba się. Zwłaszcza przebarwienia kolorków. Super.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez hacz » piątek, 9 października 2015, 21:55

Bardzo fajnie wygląda zerówka z podniesionymi końcówkami skrzydeł, trzeba kiedyś pomysł przenieść na 48'.

A tak ogólnie to o co chodziło z tymi łamanymi końcówkami na windę się nie mieścił?
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez Aleksander » piątek, 9 października 2015, 23:23

Świetnie wygląda z tymi elementami "ruchomymi".
Gratuluję modelu!
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 10 października 2015, 11:45

hacz napisał(a):A tak ogólnie to o co chodziło z tymi łamanymi końcówkami na windę się nie mieścił?

Jeśli dobrze pamiętam to stare lotniskowce miały za małe windy.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez marco2607 » sobota, 10 października 2015, 12:32

Zerówka na spoko się by zmieściła, ale przy złożonych skrzydłach więcej samolotów można było zapakować na statek.
Oczywiście łatwiej jest zapakować na windę mniejszy samolot. ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: A6M2_21 ZERO 1/72 FineMolds

Postprzez HK1885 » niedziela, 11 października 2015, 18:57

Widziałem na żywo - Zeróweczka jest filigranowa, ale wyrazista i jednocześnie nieprzesadzona.
Na fotach tego nie widać do końca, ale model naprawdę robi wrażenie.

Fajnie, że pokazałeś Reisena.

PS.
W końcu muszę w któryś wtorek podjechać z próbkami kolorów... ;o)
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości