Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Salmi » czwartek, 23 czerwca 2016, 15:36

Witam wszystkich po niemalże czteroletniej absencji :) ! Od mojego ostatniego warsztatu i jakiegokolwiek kontaktu z modelarstwem minęło sporo czasu jednakże na początku tego roku zacząłem stopniowo powracać do tego tematu i trzeba przyznać że lekko nie było :lol: . Mam za sobą już dwa projekty z czego żaden ze względu na wtopy nie został całkowicie ukończony. Ale do sedna. Rozpoczynam dziś kolejny model, a w zasadzie to podchodzę do tego samego zestawu po raz drugi. Tak jak w tytule będzie to Nissan Skyline GT-R Od Tamyi. Budowałem już raz ten samochód tyle że w wersji V-Spec II, tym razem będzie to jednak standardowy, zwykły, srebrny V-Spec :) . A tak prezentuje się zestaw który przygotowałem:

Obrazek

Obrazek

Jako że IN-BOX modelu już na forum jest, nie będę robił bardziej szczegółowych zdjęć wnętrzności pudła ;o)
Tak jak na zdjęciu, jasnoszary podkład Gunze o gradacji 1000, na to Tamiya TS-17 Aluminium Silver a na koniec lakier Gunze GX100 kładziony z aero.

No to zaczynamy od karoseryi :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po oględzinach stwierdziłem szwy jedynie na tylnym błotniku, bagażniku oraz na dachu więc powinno pójść bez większych problemów. Jeżeli jednak przyjrzeć się bliżej, na obudowach tylnych lamp w ich dolnej części pojawiły jamki skurczowe, na klapie zresztą też.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze co zrobiłem to usunąłem spryski, kierunkowskazy, i wszelkie emblematy a następnie powypełniałem powstałe ubytki i jamki szpachlą. Jak na razie to tyle. Teraz widze że fotki strasznie ciemne wyszły, poprawię to przy kolejniej aktualizacji. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownika
Salmi
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2012, 10:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Dorotka » czwartek, 23 czerwca 2016, 15:44

Powroty zawsze cieszą.. Podoba się! Patrzem ;o)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Browarek90 » czwartek, 23 czerwca 2016, 19:12

I ja również będę zaglądał ;-) Fajnie że coraz większy ruch w cywilach ^^
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Coppercat » czwartek, 23 czerwca 2016, 21:11

Początek niezły 8-)
Siadam w pierwszym rzędzie. Piwo i chips'y przygotowane :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez kashato » czwartek, 23 czerwca 2016, 22:14

Cywil zawsze trafia do obserwowanych :) Powodzenia!
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez road070 » piątek, 24 czerwca 2016, 11:12

Ja również kibicuje, super fura!
road070
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 8 czerwca 2016, 22:11

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Salmi » sobota, 25 czerwca 2016, 13:29

Miło widzieć że zaczyna się gromadzić widownia ;o) . Pora zatem na aktualizację, oto efekty wczorajszych i dzisiejszych prac:

Było na początku trochę szpachlowania, więc trzeba było to wszystko oszlifować. Do tego doszło jeszcze pogłębianie linii podziału blach. W ten sposób karoseria została przygotowana do położenia podkładu.

Obrazek

Obrazek

ObrazekG

Obrazek

Obrazek

Jak też się spodziewałem, podkład ukazał co nieco do poprawy. Między innymi okazało się że za bardzo zjechałem pogłębienia na dachu kiedy usuwałem stamtąd szwy, przez co wyglądały one na zbyt krótkie względem oryginału. Tak więc trzeba było szlifować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie przygotowałem resztę części a następnie położyłem na wszystko podkład oraz nieco na poprawiane miejsca na karoserii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz wszystko sobie schnie, i jeżeli nie wyjdzie więcej baboli to będzie można kłaść bazę.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Salmi
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2012, 10:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Salmi » wtorek, 28 czerwca 2016, 18:03

Prace posuwają się naprzód. W ramach odpoczynku od kasty zabrałem się za podwozie, w pierwszej kolejności poszedł podkład a następnie Sonic Silver w postaci TS-17 :) .

Obrazek

Kolejnym krokiem było wymaskowanie tego co ma być czarne oraz przygotowanie reszty elementów podwozia do malowania ów kolorem.

Obrazek

Obrazek

Wszytsko psiknięte X-18 z aero.

Obrazek

Wróciłem do przygotowanej kasty i położyłem kolor bazowy. Malowanie podzieliłem na dwa etapy, pierwszy w którym każdy element malowałem osobno aby pokryć dokładnie wszelkie zagłębienia i wloty, oraz drugi w którym całość złożyłem a następnie malowałem. Wiem że na zdjęciach maska wygląda jakby była w innym odcieniu względem zderzaka ale to wina oświetlenia. Wszystko było malowane w takiej formie jak na zdjęciach, z odcieniami wszystko gra.

Obrazek

Obrazek

Jak już porządnie wyschnie, zabieram się za lakierowanie Super Clear'em GX100 Gunze. Teraz zamierzam skupić się na złożeniu podwozia, w planach pre-shading oraz delikatny wash. ;o)

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Salmi
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2012, 10:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Salmi » wtorek, 28 czerwca 2016, 21:46

Przepraszam za dubla, ale zapomniałem o jednym zdjęciu. ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
Salmi
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2012, 10:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Browarek90 » środa, 29 czerwca 2016, 22:27

Ładnie ładnie zapowiada się fajny dobrze sklejony model :-) podkład to też tamiya?
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez pawel700 » środa, 29 czerwca 2016, 23:15

Podład, sądząc po zdjęciach, to mr.surfacer.
Fajnie że wybrałeś kolor srebrny, mało kto koloruje na srebrno, a to jeden z tych kolorów gdzie najlepiej widać kształt samochodu, te wszystkie przetłoczenia i zaokrąglenia lub kanty. Znałem kiedyś kolekcjonera modeli metalowych 1:43, który z tego powodu kupował tylko modele srebrne i podobne odcienie.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Nissan Skyline GT-R V-Spec (R34) - TAMIYA 1:24

Postprzez Salmi » środa, 29 czerwca 2016, 23:56

Browarek90

Tak jak na zdjęciu, jasnoszary podkład Gunze o gradacji 1000...


:)

pawel700, trafiłeś w sedno. Potwierdzam w 100%' tach :D
Avatar użytkownika
Salmi
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2012, 10:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości