Renault R-35 early [Wrzesień 1939], S-Model 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez Panzer » poniedziałek, 18 lipca 2016, 15:09

Dla mnie model świetny ale nei na kampanie wrześniwą, to jakby przerost formy nad treścią gdzie autor chiał sie wykazać umiejętnością robienia błota na gąsienicach, nic więcej. Po prostu jest na to moda i tyle.


Takim komentarzem wsadziłeś sobie odbezbieczony granat do kieszeni, więc dostałeś pęczakiem po oczach.

Za dużo tego błota i tyle. Bez względu na pogodę, warunki itd.


To jest bardzo ciekawa konkluzja, która bardzo jasno pokazuje Twój poziom merytorycznej dyskusji :) Nawet jak było błoto, to ubłocony czołg, źle w tym błocie uwalony wygląda, bo jest taka moda, żeby błocić i nie ma znaczenia, że czołgi się błocą...
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez fragles » poniedziałek, 18 lipca 2016, 15:13

.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez grzegorz75 » poniedziałek, 18 lipca 2016, 15:31

Proszę współmodelarzy biorących udział w dyskusji o powstrzymanie nerwów na wodzy . Prosze dyskutować na argumenty , a nie że kamienie na makietce są z pęczaku . W przeciwnym razie zmuszony będę posprzątać wątek , posty wyrzucić na hasiok , a niepokorni współmodelarze odpoczną sobie na urlopie od forum .
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez hiwis » poniedziałek, 18 lipca 2016, 15:36

Manufaktura napisał(a):(...)
PS. Do Pawła Leszczyńskiego. Czy ja kiedykolwiek napisałem że znam się na pogodzie września ??? O czym ty piszesz i czemu mnie atakujesz? Napisałem wyraźnie że mam mgliste o tym pojęcie. (...)

Manufaktura napisał(a):(...)
1. Nie mam pojęcia jaka była pogoda we wrześniu, zwłaszcza w rejonie walk R-35, ale bez względu na pogodę stopień ubłocenia wydaje mi się mocno przesadzony i przywodzi na myśl bardziej bezdroża ZSRR gdzie grzęzły niemieckie czołgi albo walki pozycyjne we Francji podczas I WŚ.(...)

Ale na początku swego czepialstwa napisałeś:
Manufaktura napisał(a):Kompozycja, świetna, wykonanie też. Choć mam jedną małą uwagę. Wrzesień 39 był wyjątkowo suchy, a twoje koła są niemiłosiernie zbłocone, trochę mi to nie pasuje zwłaszcze, że całość umieściłeś w pięknej trawie i kwiatach.

co chyba jasno wskazuje że autor tych słów na wrześniowej pogodzie się zna lub też wydaje mu się że się zna.
A potem ciągnąłeś swe wynurzenia na temat rzek w Galicji - bo stamtąd jesteś to się znasz, zacząłeś identyfikować kwiaty na dioramce coś tam pisząc o ich kolorach w drugiej połowie września - dziwisz się że Ci ludzie odpowiadają ??
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez nie_kamil2 » poniedziałek, 18 lipca 2016, 16:44

Manufaktura napisał(a):To tak jakbyś mi odbierał prawo do oceny jakieś powieści bo sam żadnej nie napisałem, albo do odbioru muzyki bo żadnej nie skomponowałem.


A ktoś ci odbiera prawo do jakiejś oceny?
Możesz oceniać muzykę i powieści nie znając się na nich, najwyżej wyjdzie to na jaw, a sam zrobisz z siebie pośmiewisko. Identycznie jak w przypadku tej winietki, co potwierdza zdjęcie twojej dioramki, a której pomimo tego, że...

Manufaktura napisał(a): Model robiony bardzo dawno temu, na szybko


nie różni się w żaden sposób od najnowszych twoich (nie wiem jak to nazwać, bo modele to raczej nie są) czegoś.

Nie znasz się na modelarstwie, nie rozumiesz istoty modelarstwa, nie potrafisz robić modeli na minimalnym akceptowalnym poziomie. Dlatego sugeruję nie pisać w ogóle zamiast wypisywać komentarze w modelach jakich nie jesteś w stanie zrobić w ułamkowej jakości i z ułamkowym poziomem kompozycji. Bo później powstają takie kwiatki.

Manufaktura napisał(a):Po prostu jest teraz taka moda aby wszystko ubłocić, uświnić i pordzewić na maksa.


Taki argument wystarczy?
nie_kamil2
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2015, 17:53

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 18 lipca 2016, 17:25

No i czym sobie matejson zasłużył na taką awanturę pod swoim bardzo fajnym modelem???
Jeździcie po manufakturze, a rozjeżdżacie wątek matejsona. Może trochę więcej wyczucia?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez Seweryn » poniedziałek, 18 lipca 2016, 18:36

Niczym, śmiał pokazać skończony model w tym gronie ekspertów.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2073
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez fragles » poniedziałek, 18 lipca 2016, 18:39

GrzeM napisał(a):Jeździcie po manufakturze, a rozjeżdżacie wątek matejsona. Może trochę więcej wyczucia?


No, Kolego GrzeM - a nie wydaje Ci się, że jest dokładnie odwrotnie? Przecież wyraźnie widać, że to Manufaktura jeździ po wszystkich, prowokuje, i nie przyjmuje do wiadomości żadnych konkretnych, rzeczowych argumentów. Włącznie z tym, że już i Matejsonowi zaczął przyklejać łatkę ŚWINIENIA. Przecież dyskusja powinna się była skończyć dwa dni temu po konkretnych i jednoznacznych faktach podanych przez Tomka Mańkowskiego. Ale jakoś główny jej prowodyr pominął milczeniem te niewygodne dane.
Możnaby "dyskusję" przyrównać do tego:

Obrazek
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez matejson » poniedziałek, 18 lipca 2016, 20:51

Manufaktura napisał(a):PS. Nie autor sie ubłocił ale autor ubłocił model jak świnię. Troszkę nie po polsku napisałem zaraz poprawię,


Szczerość to nie chamstwo :->
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez Aero74 » poniedziałek, 18 lipca 2016, 21:25

Świetny model Matejson.
Malowanie w skali prima sort!
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 18 lipca 2016, 23:17

fragles napisał(a):jeździ po wszystkich, prowokuje, i nie przyjmuje do wiadomości żadnych konkretnych, rzeczowych argumentów


coś mi to przypomina
stara, polska tradycja
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renault R-35 early [Wrzesień 1939]

Postprzez Grzegorz H. » sobota, 23 lipca 2016, 21:47

Przeczytałem... :?
i postanowiłem skorzystać z Postu Aero74:
Świetny model Matejson.
Malowanie w skali prima sort!

;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 494
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron