Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez potez » wtorek, 26 lipca 2016, 20:16

To co masz kolego to zwykły super glue z rocketa, srednia gęstość, podstawowa mutacja do używania na codzień.:mrgreen: . To że nie robi mgiełki to taki bonusik 8-) dolozyłeś sie do wyspy :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4683
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 20:20

A widzisz, to dołożę sie jeszcze chyba skoro ten co wskazałeś lepszy. Jak widzisz szkoda zapierdzielić sobie kilka wieczorów pracy jakimś wynalazkiem zamiast użyć porządnego narzędzia czy chemii.
Kabina będzie zamknieta więc musi być sklejona porządnie. Idę ciosać i krzesać iskry.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez cris » wtorek, 26 lipca 2016, 20:45

zegeye napisał(a): Zazwyczaj dobijają mnie stwierdzenia kolegów na forum którzy piszą np.
''Nie bardzo wiem gdzie Ty zegeye widzisz tu tego Tai ,dla mnie to własnie będzie ten Otsu'' (to kolega cris akurat) ale i wielu innych kolegów którzy czerpią swą wiedzę na temat tego pięknego samolotu z internetu czy wręcz nawet z Wikipedii

Witam ,tu kolega cris akurat.
Mam nadzieję że jeszcze dychasz i nie dobiłem Cię tak całkiem -na śmierć, Kolego zegeye swoimi amatorskimi pytaniami i obserwacjami czerpanymi z internetu.
Ja niestety nie jestem obeznany z tematem ,pewnie dlatego że nie zgromadziłem literatury japońskiej ( orientalista ??? :shock: )
zegeye napisał(a): Naprawdę trudno opierać swoje kategoryczne stwierdzenia o wersji danego Ki-61 jedynie o słabej jakości fotki w dodatku na podstawie ujęć zrobionych pod kątem 45 i więcej stopni... gdzie jak wiadomo perspektywa skraca nam nos samolotu..

Dlatego parę postów wcześniej dla porównania dodałem kilka zdjęć w podobnej perspektywie i próbowałem grzecznie to zweryfikować z bardziej obeznanymi
viewtopic.php?f=12&t=81795&start=60
No ale widzę ze tu trzeba grubo,, walnąć pięścią w stół żeby nożyce się odezwały ''
Niemniej jednak czuje sie oświecony Twym kagankiem wiedzy i już ciemnych i głupich pytań zadawać nie będę :P
Ps
A tak na poważnie i bez uszczypliwości, to te wyjaśnienia i różnice w wersjach są naprawdę cenne i fachowe (przynajmniej dla mnie) i wiele mi to wyjaśniło
Wiem że wszędzie ,,ten" Ki61 widnieje jako Tei więc biorę to za pewnik ;o)
Przydało by się więcej takich wyjaśnień by rozwiać niepewności ,bo one są zawsze ,za jaki model samolotu by się człowiek nie wziął .
Pozdrawiam i bez urazy cris - akurat ten cris :twisted:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » środa, 27 lipca 2016, 01:21

Ogarnięte i od razu lepszy nastrój. Cały model po radykalnej demolce przetarłem drobnymi papierami na mokro i usunąłem gęsią skórkę i różne brudy z powierzchni metalizera. Ciekawe, Alclad jest mimo wszystko na tyle twardy, że wypolerowany wygląda fajnie jak prawdziwy metal.
No ale miejscami przeciąłem się do podkładu a nawet surfacera więc musze zrobić korekty i też pobawię się z kolorami blach. Domalowałem tez piękny czerwony ogon, żeby cokolwiek chociaż było "do przodu" i jutro pomaskuję i kładę metalizer. Byłem dziś u Kolegów i dokupiłem serię farb aluminiowych o takich nazwach, że prują beret bez zdjącia z głowy: Soviet Aluminium - muszę to mieć na Hienie :)

Obrazek
ObrazekObrazek

Widać też starte wszelkie syfki przy krawędzi łączenia osłony kabiny z kadłubem, samo oszklenie starłem papierami tak jak metalizer i wypolerowałem z użyciem past Tamiya, które mam dzięki Kolegom ze sklepu ale uwaga, używałem tez pasty do zębów i starej szczoteczki. Tam gdzie kupiłem pastę i szczoteczkę kolegów już nie mam.

Obrazek

A tak równolegle, żeby sukcesy ujemne nie przysłoniły sukcesów dodatnich dłubię sobie taką niejapońską niejaskółkę o bardziej sercu bliskich teutońskich rysach. Model mojej ulubionej firmy Trimaster. Od Kolegów, ale innych.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Maciej Gruca » środa, 27 lipca 2016, 07:32

Zainspirowałeś mnie do wykończenie moich dwóch Foczek (jednej Twej) :D A niedużo im brakuje...
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez potez » środa, 27 lipca 2016, 09:50

Na prawym skrzydle widać, że ostro walczyłeś...krople przelanej nad modelem krwi nie mogą kłamać :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4683
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez karolkonw » środa, 27 lipca 2016, 10:13

Krew pot i lzy!
Modelarstwo przez duze M!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » środa, 27 lipca 2016, 10:15

potez napisał(a):Na prawym skrzydle widać, że ostro walczyłeś...krople przelanej nad modelem krwi nie mogą kłamać


Usuwałem resztki kleju z krawędzi kadłuba mieczem Hattori Hanzo :lol:

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 lipca 2016, 01:30

Będzie rebus:

Z Obrazek NIC Obrazek
_ _ (minus litera C) _ ŁEM
Obrazek

:mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem, że mnożą się pytania, grzeją się komórki. Onet pisze na głównej i przewija się na pasku w TWN25 - co to ma być za barbarzyństwo???

Od razu spieszę z uprzejmą repliką - na to coś poszło normalne amelinum i wygasiło kabaret jak siku po piwie harcerskie ognisko. Jaskółka z plastiku wygląda jak zrobiona ze starego gara, ale to w kolejnym odcinku. Polakieruję to jakoś i jadę z tematem dalej.

;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez bohdan » czwartek, 28 lipca 2016, 08:31

Spoko. Teraz musisz poprawić czerwony No i gdzie owiewka?
Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 23:03

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 lipca 2016, 10:06

Po szczegółowej analizie doszedłem do wniosku, że czerwony łatwiej poprawić niż amelinowy, prościej tam maskować i ten śmiały czyn planuję na dzisiejszy wieczór.

Osłona kabiny leży sobie z boku i czeka na odpowiedni moment. Oczyściłem ją, oszlifowałem, udało mi się usunąć rysy powstałe przy nieudanym docinaniu maskowania, wypolerowałem ją ponownie i chcę przykleić na sam koniec tuż przed malowaniem plamek.

Jak już jestem przy plamkach to chciałbym potwierdzić czy dobrze rozumiem: ten samolot fabrycznie wyszedł bez malowania jedynie z hinomaru i plamki oraz pasy na kadłubie namalowano już w jednostce? Czyli plamki powinny omijać hinomaru?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez zegeye » czwartek, 28 lipca 2016, 11:53

No raczej omijać... nie maluj pod hinomaru jeśli będziesz lepił naklejki bo mogą przbijać.o czym pewnie wiesz ;o) , a jak będziesz malował placki to i tak nie ma sensu.... ale filozof ze mnie :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 lipca 2016, 12:31

Będę lepił nalepki :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez MIRO » czwartek, 28 lipca 2016, 21:27

Omijać, ale nie do końca. Wiem, że to już późniejsze malowanie, ale zwróć uwagę na lewą stronę obwódki. Pas też jest tu i ówdzie zaciapkowany. Obrazek

I jeszcze jedna moja sugestia. Wlot do sprężarki wydaje się być ameliniowy w ciapki
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 lipca 2016, 22:49

To ma sens i pasuje do tej sylwetki z wcześniej cytowanej strony:

Obrazek
Obrazek

Ja zgodnie z zapowiedziami dalej pcham ten kamień pod górę, ciężko idzie ale już mam jakąś satysfakcję z naprawiania własnych wpadek i Jaskółek wygląda teraz tak:

Obrazek

Zabieram się za pasy... :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości