Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez busek » poniedziałek, 25 lipca 2016, 13:11

Witam

Nie wiem czy można to nazwać powrotem do modelarstwa bo w szkole podstawowej to raczej żadnych osiągnięć nie miałem a wtedy ulepiłem ostatni nazwijmy to model:). Teraz przekroczyłem już wiek Chrystusowy i żona sprezentowała mi model na gwiazdkę:). Tak więc przedstawiam efekty mojej pół rocznej pracy. Zawierają one oczywiście masę błędów ale tak naprawdę wszystko robiłem po raz pierwszy. Pracowałem jedynie wieczorami po tym jak dwójka mlekopijów poszła spać, tak więc czasem zmęczenie dawało się we znaki. Dzięki poświęceniu i cierpliwości mojej małżonki mogłem ulepić to co widzicie. Obecnie jestem w trakcie robienia uniwersalnej obrotowej podstawy do modelów (mocowanie widoczne na foto)

Do największych jak dla mnie minusów należą:

1. Uszkodzona owiewka(połamałem podczas polerowania) zrobiłem kopyto i za 7 razem wyszło mi coś co uznałem że już mi się podoba
2. Źle naklejona kalkomania na grzbiecie statecznika
3. Parę zacieków
4. Parę niedorobionych linii podziału trochę źle doszlifowane elementy
5. Uszkodziłem na koniec pracy powlokę lakierniczą na uzbrojeniu
6. i nie wiem czy lakier na rakietach miał się błyszczeć czy nie ale to łatwo się da naprawić bo cały osprzęt jest demontowalny

to tyle teraz możecie po mnie jechać:) a tak na serio to proszę konstruktywna krytykę, bo zamierzam coś jeszcze skleić:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
busek
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lipca 2016, 12:12

Reklama

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 25 lipca 2016, 20:09

No - jak na pierwszy model po powrocie (od podstawówki), to jestem pod wrażeniem - bardzo udany debiut na forum.
Merytorycznie to już nie moja działka - ja tylko Spitfire'y ;o) - ale się podoba!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez Adam » wtorek, 26 lipca 2016, 09:37

Ja tam robię modele jego pradziadków z przed stu lat ;o) to też się do końca nie znam, :? ale twój model podoba mi się. :mrgreen:

Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez Arcturus » wtorek, 26 lipca 2016, 09:47

Bardzo przyzwoity model, skoro to faktycznie pierwszy. Naciąłbym jeszcze kalkomanie na stateczniku pionowym, wzdłuż szpary dzielącej statecznik od powierzchni sterowej - to się rzuca w oczy z daleka. Wrzucaj na warsztat następny i otwórz wątek warsztatowy.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez topik77 » sobota, 30 lipca 2016, 21:58

Typhoon z Jaruzelem ;o)
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 23:15

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez xspace » sobota, 30 lipca 2016, 23:12

Twoja praca bardzo mi przypadła do gustu zawłaszcza że to pierwszak po latach, czekam na następne .
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez mlusiak » niedziela, 31 lipca 2016, 00:13

Bardzo udany powrót. Gratuluję i czekam na następne prace :)
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 31 lipca 2016, 09:48

Jak na pierwszy model od lat świetnie ;o)
Tak się zastanawiam czasami nad tym że oto tata publikuje model malutkiego synka i są wykonane perfekcyjnie bez bajerów ,ale czysto pomalowane geometria bez zarzutu i ogólnie świetnie :P
Dochodzę do wniosku że młodzież mamy genialną i my starzy do pięt Im nie dorastamy, kiedy zaczynałem wiele modeli zepsułem do jakiejś tam względnej poprawności dochodziłem latami :idea: :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez fragles » niedziela, 31 lipca 2016, 11:13

Czy może mi ktoś z kolegów wyjaśnić co to za kontur na stateczniku jest tłem dla portretu? Wygląda jak nieco przerysowany kontur RFN. Ale jeśli tak, to wyraźnie Śląsk i Pomorze też są w tym konturze.

Edit.
Już sobie znalazłem. To kontur III Rzeszy przed 1938 r.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez levee » niedziela, 31 lipca 2016, 12:56

fragles napisał(a):To kontur III Rzeszy przed 1938 r.

:lol: chyba Twój, serdeczny kolego fraglesie :lol:
To kontur Meklemburgii-Pomorza Przedniego z (między innymi) bieżącego roku. Tam stacjonuje JG73 i ten samolocik.
Mam nadzieję że pomogłem
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez fragles » niedziela, 31 lipca 2016, 15:20

levee napisał(a):To kontur Meklemburgii-Pomorza Przedniego


Obrazek

Pomogłeś jak cholera! :mrgreen:

Obrazek
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 13:40

Respekt, podobnie jak ty 'wróciłem' po podstawówce, robię już 3-ciego ulepka i chyba się jeszcze nie odważę go opublikować. Świetna robota.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez KRL » poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 13:43

Mnie także ogólnie podoba się taki powrót po latach, model wygląda naprawdę przyzwoicie ale najważniejsze by sklejanie sprawiało frajdę.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez Qavosh » poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 16:53

Całkiem porządnie wykonane cudeńko, jak na powrót po latach .
Avatar użytkownika
Qavosh
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2016, 09:03

Re: Eurofighter Typhoon • busek (Revell 1:32)

Postprzez busek » wtorek, 2 sierpnia 2016, 20:58

Dziękuję wszystkim za komentarze. Idąc za radą kolegi Arcturusa nadciąłem kalkę na stateczniku faktyczne wygląda to dużo lepiej. Udało mi sie ukończyć obrotowa podstawę dzieki krórej model przezentuje sie naprawde rewelacyjnie. Mechanizm wykonany z silnika od tacki mikrofali doadatkowo spowolniony kołami zębatymi ze starej drukarki. Lekko słychac przekładnie znajdującą sie wewnątrz silnika ale efekt jest naprawdę ciekawy. Model wykonuje leko ponad 1 obrót na minutę. Całość prezentuje sie nastepująco:
Obrazek

Co do nastepnego modelu to postanowiłem zejśc troszkę ze skalą do 1:48 (jak wspominałem ten pierwszy model to prezent niespodzianka więc nie maiłem wpływu). Zmiana skali po trosze podyktowana cenami ale i miejscem do przechowywania gotowych modeli. Będę musiał wymyslic coś ciekawego żeby dzieciaki się do nich nie dobrały. Póki co jestem zdecydowany na budowę A-10 od zawsze podobał mi się ten samolot. Żonka jak zobaczyła zdjęcie to powiedziała tylko PASKUDZTWO:) Przy kolejnym modelu postaram sie dokumentowac moja prace od początku i rozpocząć wątek warsztatowy.
busek
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lipca 2016, 12:12


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości