A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Atlis » wtorek, 18 października 2016, 00:47

Chodzi głównie o to, że takich rozjaśnień czy czarnym jechanych linii podziału, poza nielicznymi przypadkami lub lokalnymi przebarwieniami, w taki sposób jak to zrobiłeś, czyli na kratkę, na rzeczywistych samolotach nie ma. Jak osiągnąć taki wygląd - trzeba patrzeć na zdjęcia, nie na to co robią inni i wykorzystać pre-, postshading, popularny i do SAE idealnie nadający się black-basing, i różne inne techniki. Polecam obejrzeć filmiki Matta McDougalla, zajrzeć w tutoriale Bery Karoliego czy Christoffa Theunissena.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 18 października 2016, 00:47

Jurek Greinert napisał(a):Jakieś własne przykłady?

Linie nitów na jasno ale niekoniecznie biało np. sky na zielonym, piaskowy na brązowym a linie blach na ciemno - moim ulubionym kolorem do wszystkiego jest RLM66.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Atlis » wtorek, 18 października 2016, 00:50

Taki RLM66 to pewnie też do złotego, czerwonego czy niebieskiego się nadaje. Fajne takie porady.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 18 października 2016, 00:54

Atlis napisał(a):Taki RLM66 to pewnie też do złotego, czerwonego czy niebieskiego się nadaje. Fajne takie porady.

Będę jakieś kiczowate malowanie w powyższych kolorach planował to się zastanowię. Na razie nie planuję.
Obrazek
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez żurawinowski » wtorek, 18 października 2016, 00:56

Jurek Greinert napisał(a):Pytam bez złośliwości

no fakrtycznie, ZUPELNIE bez złosliwości...
Jurek Greinert napisał(a):Tylko nie pokazujcie mi wyssanych z palca umorusanych w błocie, zardzewiałych po roku używania latających T-34 żywcem wyjętych z bagna. To nie moja bajka.

:lol:

Atlis napisał(a):Fajne takie porady.

black-basing, black-basing, black-basing...
malinowski napisał(a):Jeszcze jedno nie uzasadnione przyczepianie się do ludzi i będzie ban
żurawinowski
 
Posty: 87
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2016, 23:38

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Atlis » wtorek, 18 października 2016, 00:59

@Jacek - zbyt wysoki poziom, prawda? :-D
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 18 października 2016, 08:23

Ok, po pierwsze nie wiem jak dopatrzyliście się białego postszadingu bo biały jest tylko w komorach podwozia. Tak naprawdę to całość jest cieniowana, czy powiedzmy nakrapiana tylko rozcieńczonymi kolorami z kamo ale w zamienionych układach. Tan na zielonych, c. zielony na reszcie itd.
Poczytałem o black basingu i wygląda fajnie. Jest bardzo pracochłonny i daje świetny efekt na jednokolorowym kamo. Przy kilku będzie bardzo ciężki (tak myślę)
Altis - podlinkuj proszę te tutoriale o których pisałeś. Przez tydzień mój internet opiera się tylko o telefon (lap w serwisie) a następny temat czeka. Notabene F-5A w tym samym kamo i można by potrenować.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Atlis » wtorek, 18 października 2016, 09:59

Nie ma znaczenia, czy kolor bazowy rozjaśniłeś białym, czy użyłeś innego jaśniejszego koloru, kratka wyszła...

Linki:

Matt McDougall:

www.doogsmodels.com
https://doogsmodels.smugmug.com/ (znajdziesz tu różne kamuflaże z użyciem BB)
Jego filmik o BB: https://www.youtube.com/watch?v=_yQNHVFf0uU
Jego FB: https://www.facebook.com/doogsmodels

Christoff:

https://www.facebook.com/TheHobbyRoomCT - w galerii zdjęć poszukaj poradnik o tym, jak poprawnie wykorszystać preshading na przykładzie F-14

Károly - https://www.facebook.com/bera.karoly/me ... 080&type=3 - kilka jego starszych poradników, warto zwrócić uwagę na sposób jakim robi czarne kamo czy zmiany tonalne i tekstury.

Oscar Sierra - https://www.facebook.com/Oscar-Sierra-M ... 495934163/ - sporo ciekawych komentarzy do tego jak co robi.

Jak sam zobaczysz, pre- czy postshading ma swoje miejsce, ale zazwyczaj nie wygląda to tak, jak sobie to wyobraża większość modelarzy i jak jest to najczęściej prezentowane.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 18 października 2016, 21:57

Jak na czeski festival to rewelka. Jestem na tak!
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez hadzi » czwartek, 20 października 2016, 20:52

Jurus nie przejmuj sie jakimis pijusami od kaczki, oni tylko swoich chwala.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez żurawinowski » czwartek, 20 października 2016, 22:11

hadzi napisał(a):Jurus nie przejmuj sie jakimis pijusami od kaczki, oni tylko swoich chwala.

BRAWO!

takich ludzi nam trzeba
malinowski napisał(a):Jeszcze jedno nie uzasadnione przyczepianie się do ludzi i będzie ban
żurawinowski
 
Posty: 87
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2016, 23:38

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 21 października 2016, 20:46

hadzi napisał(a):Jurus nie przejmuj sie jakimis pijusami od kaczki, oni tylko swoich chwala.

Spoko ja do modelarstwa mam duży dystans, a konstruktywną krytykę przyjmę od każdego, którego modele mogę gdzieś zobaczyć i podobają mi się bardziej od moich.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Atlis » piątek, 21 października 2016, 21:35

Heh, jakie bardzo powszechne zjawisko - jak chcesz komentować, pokaż co potrafisz. Ciekawe, co by na to powiedzieli najlepsi sędziowie tenisowi, którzy w nigdy nie wygrali jedyny Grand Slam, krytycy filmowi, którzy nie nakręcili żaden przebój hollywoodzki. Ciekawe jak by wyglądała F1 kiedy by główny inżynier strzelił focha bo kierowca powiedział, że auto nie jeździ jak sobie on wyobraża - myślisz, że by powiedział - może sobie sam zbudujesz monopost frajerze? :)

Nie chcę pouczać, ale tylko dlatego, że nie widziałeś kogoś pracę nie znaczy, że nie wie o czym mówi... ;)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez shadowmare » piątek, 21 października 2016, 22:47

Bardzo fajny modelik i malowanie. Góra fajnie wypłowiała natomiast dół jakby ktoś niedawno czyścił - tutaj jest zbyt sterylnie moim zdaniem. Oprócz tego zacny model.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1580
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: A-7D CORSAIR II "Flying Tigers" 1/48

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 21 października 2016, 23:03

Atlis napisał(a):Heh, jakie bardzo powszechne zjawisko - jak chcesz komentować, pokaż co potrafisz. Ciekawe, co by na to powiedzieli najlepsi sędziowie tenisowi, którzy w nigdy nie wygrali jedyny Grand Slam, krytycy filmowi, którzy nie nakręcili żaden przebój hollywoodzki. Ciekawe jak by wyglądała F1 kiedy by główny inżynier strzelił focha bo kierowca powiedział, że auto nie jeździ jak sobie on wyobraża - myślisz, że by powiedział - może sobie sam zbudujesz monopost frajerze? :)

Nie chcę pouczać, ale tylko dlatego, że nie widziałeś kogoś pracę nie znaczy, że nie wie o czym mówi... ;)


Relax kolego, trzymaj dystans do modelarskiej zabawy. Rad wysłuchałem, linki odpaliłem.
Stawiasz się w roli krytyka/sędziego - ok, tylko prawda jest taka że każdy bardziej słucha i liczy się z zdaniem praktyków niż teoretyków. A tak na koniec, to nie piłem osobiście tylko wyraziłem ogólną opinię.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości