Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Brengun.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Brengun.

Postprzez Flyzloty » sobota, 25 marca 2017, 20:33

Przedstawiciel obszernej rodzinki. Zrobiony z zestawu Brenguna i lufek Mastera.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez Aleksander » niedziela, 26 marca 2017, 09:15

Śliczny/a! To jeden z ładniejszych wodnosamolotów,a i sylwetka Spitfire z tą płetwą pod statecznikiem pionowym nabrała szlachetniejszego wyglądu. Gratulacje!
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez obłok » poniedziałek, 27 marca 2017, 15:49

Model przedstawia samolot Spitfire Mk. V B (floatplane) numer EP751 testowany w ośrodku Marine Aircraft Experimental Establishment w Helensburgh (Szkocja) w lecie 1943 r.
Pomysł zbudowania Spitfire na pływakach pierwszy raz pojawił się w czasie inwazji niemieckiej na Norwegię. Chodziło o posiadanie samolotu myśliwskiego zdolnego do operowania bez lotnisk. Koncepcję przebadano na modelu Spitfire Mk. I w skali 1/7. Po ustaniu walk w Norwegii pomysł zarzucono. Po przystąpieniu Japonii do wojny koncepcja odżyła na początku 1942 r. Spitfire Mk. V numer W3760 wyposażono w parę pływaków. Samolot posiadał silnik Merlin 45, czterołopatowe śmigło, filtr przeciwpyłowy Vokes oraz dodatkową powierzchnię ustateczniającą pod ogonem. Oblotu samolotu w nowej konfiguracji dokonał 12 października 1942 r. Jeffrey Quill. Po pewnym czasie zmieniono obrys statecznika pionowego oraz zmieniono filtr Vokes na przedłużony filtr Aero-Vee - podobny do stosowanego w późniejszych odmianach Spitfire razem z silnikami Merlin 61. Podobnie przebudowano kolejne dwie maszyny o numerach EP751 i EP754. Wszystkie trzy samoloty przetransportowano do Egiptu w październiku 1943 r. Miały one paraliżować niemieckie linie transportowe w rejonie wysp Dodekanezu. Zajęcie przez Niemców brytyjskich baz na wyspach Kos i Leros pokrzyżowało te plany. Trójka pływakowych Spitfire Mk. V B bazowała jeszcze przez jakiś czas na Wielkim Jeziorze Gorzkim (część Kanału Sueskiego) wykonując loty patrolowe. Dalszych informacji o tych samolotach nie znalazłem. Wiosną 1944 r. zbudowano jeszcze pływakowego Spitfire Mk. IX o numerze MJ892 celem wykorzystania maszyn tego typu na Pacyfiku. Niedługo po rozpoczęciu testów projekt anulowano, zaś MJ892 przebudowano do poprzedniej konfiguracji.
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 27 marca 2017, 15:57

Fajna praca :) Przypomina mi się poczatek 2000 roku kiedy to była moda, ze piekne i grabne dziewczęta chodziły w butach na ogromnych koturnach tzw. "żelazka". Wrażenie z pływakami podobne ;)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez skusz » poniedziałek, 27 marca 2017, 18:13

Fajny Spit na kajakach. Podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
Obrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3149
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez Flyzloty » poniedziałek, 27 marca 2017, 18:14

Dzięki :)
Co do dziewczyn to ładne są zawsze ładne :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 27 marca 2017, 19:48

Model zrobiłeś bardzo ładnie. Ale do spita w gumofilcach jakoś nie mogę się przekonać...
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 28 marca 2017, 10:05

Flyzloty napisz nieco o tym jak ci się budowało ten model.
Zestaw Brenguna to ciekawa kompilacja. Podstawą jest Spitek z AZ-Model. Do tego pływaki na osobnej ramce oraz śmigło i statecznik na wyprasce chyba w kuriozalnym, żółtym kolorze.
Do tego chyba jakaś mikro blaszka.
Z czego zrobiłeś wózki do przewożenia samolotu po lądzie?

Sam efekt końcowy bardzo fajny zważając na to, że sam zestaw AZeta do łatwych i przyjemnych nie należy
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez Aleksander » wtorek, 28 marca 2017, 21:37

Spitfire, to Spitfire, nawet w gumofilcach! Dla mnie fajny/a.
Mam podobny zestaw, ale w 1/48, do nowego modelu Airfixa. Jedyny problem, to brak kalkomanii, ale coś się wymyśli.
Przy okazji zapytam - czy jakaś firma produkuje to wózki na "patykach" do pływaków, ale w skali 1/48?
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez Flyzloty » czwartek, 30 marca 2017, 00:00

Jeśli chodzi o budowę to jest mój 2gi Spit.
Sword był lepszy.
Plastik od Brenguna jest konwencjonalnie szary nie żółty,co nie zmienna faktu że miałem problemy z ustawieniem wózków tak aby model siedział na 6 pt podparcia.
Najlepiej zaszpachlować miejsce na górne trzpienie mocujące,i poziomować tylko na dolnych(chodzi o kąt pochylenia).
Ja musiałem poprawiać na gotowym.
A i jeszcze owiewka kabiny jest słaba,kalki grube i cienko reagują na SOLe.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Herbatnik Hydraulik,Spitfire Mk Vb Floatplane 1:72,Breng

Postprzez obłok » czwartek, 30 marca 2017, 12:59

Mac Eyka napisał(a):Z czego zrobiłeś wózki do przewożenia samolotu po lądzie?

PRZEPIS NA „KALOSZOWEGO” SPITFIRE V B a’la BRENGUN
1. Weź jedno z pudełek Spitfire Mk. V B trzaskane namiętnie przez ostatnie 6 lat przez AZ model (6 pudełek jako Kovozávody Prostejov, 2 jako Admiral, 3 jako AZ – w tym trójpak bez kalek). Albo najlepiej wyrzuć ten „new tool” i dokup tzw. starą (z 2000 r.) Tamiję też Mk. Vb.
2. Z zestawu tureckiego PM model (nr. 216) weź dodatki do samolotu pływakowego, bo i tak reszta nie nadaje się do nauki modelarstwa dla dziecka, chyba że chcesz je skutecznie tym odstraszyć od hobby.
3. Możesz ewentualnie wziąć gotowy „wyrób” Brenguna 72009, ale po tych paru tysiącach wyprasek formy AZ nie są w nim pierwszej świeżości.
4. No i do tego wszystkiego dokup jeszcze zestaw żywiczno-trawiony tegoż Brenguna 72068 z wypasionym wyposażeniem kabiny, którego i tak nie zobaczysz przez oszklenie AZ-ta (nie każdy lubi i umie otwierać kabiny). Ale za to w tym zestawie masz upragnione podwozie lądowe (transportowe).
5. Jeszcze tylko lufki z Mastera 72-003, bo te zestawowe to … (wyglądają w koszu najlepiej)…
…i s'il vous plaît…
Podliczmy (po cenach ze znanego, stolicznego sklepu): „gotowy” BRENGUN „Floatplane” – 56 zł (lub Tamiya – 58 zł + PM216 z portalu aukcyjnego ??? zł). Do tego zestaw waloryzacyjny BRENGUN – 33 zł i 2 lufy MASTER – 12 zł daje razem przynajmniej 100 zł…
Wiem, marudzę… ale wychowany jestem na zestawach do sklejania, a nie na półprefabrykatach i prefabrykatach. No i raczej młodzieży w ten sposób nie zachęcimy do hobby… Chyba, że po nas już tylko pustynia…
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości