Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Puskal » środa, 16 sierpnia 2017, 22:25

Szybki projekt, zrobiony w tydzień. Model na klik nie jest wcale aż taki zły. Jedyne co dodałem od siebie to masy wyważające lotki, antenę, pitot z rurek alu oraz pasy w kabinie z kalkomanii. Malowanie z zestawu Xtradecal. Nie znam się za bardzo na szkopach więc zaufałem instrukcji od kalek. Model malowany Gunze C, brudzony MIGami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Reklama

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez GrzeM » czwartek, 17 sierpnia 2017, 12:55

Wyszedł bardzo fajnie.
Mam tylko trochę problem z tym kamuflażem. O ile uważam że "F" jest najładniejszą ze "stodziewiątek" to zdecydowanie wolę kamo pustynne (może z powodu młodzieńczej fascynacji Joachimem Marseille?) i zawsze "F" w kamuflażu szarym wydaje mi się jakoś "zmarnowany" (tak jak szary Hurricane).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez net_sailor » czwartek, 17 sierpnia 2017, 14:16

Mi się podoba wersja z zielonym kamuflażem. Sam model też bardzo fajny.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Aleksander » czwartek, 17 sierpnia 2017, 23:15

Też mi się podoba, choć merytorycznie się nie wypowiem.

GrzeM napisał(a):Wyszedł bardzo fajnie.
Mam tylko trochę problem z tym kamuflażem. O ile uważam że "F" jest najładniejszą ze "stodziewiątek" to zdecydowanie wolę kamo pustynne (może z powodu młodzieńczej fascynacji Joachimem Marseille?) i zawsze "F" w kamuflażu szarym wydaje mi się jakoś "zmarnowany" (tak jak szary Hurricane).


Zgadzam się, dla nie też to najzgrabniejsza "stodziewiątka", tyle, że ja znowu nie znoszę malowań ze Wschodniego Frontu i jakoś nie mogę wynaleźć fajnego malowania z Zachodu (pustynny mnie też mniej "rajcuje")
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Puskal » piątek, 18 sierpnia 2017, 00:10

Pustynną też kiedyś zrobię, ale już pewnie bazując na Fine Moldsie.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Mecenas » piątek, 18 sierpnia 2017, 07:23

Mnie się też podoba, standardowo. Kolejny Twój model, w którym najbardziej podobają mi się kolory - malujesz farbą prosto ze słoiczka czy jakoś te kolory "łamiesz"?

I przy okazji pytanie - pod masztem anteny na tylnej krawędzi oszklenia jest widoczny mały schodek. Ten typ tak ma czy powinno to być na gładko obrobione? Ferdków nie robiłem jeszcze i nie zgłębiałem tematu, ale w Emilach jednak robiłem to przejście na gładko.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Puskal » piątek, 18 sierpnia 2017, 13:20

Mecenas napisał(a):Mnie się też podoba, standardowo. Kolejny Twój model, w którym najbardziej podobają mi się kolory - malujesz farbą prosto ze słoiczka czy jakoś te kolory "łamiesz"?

I przy okazji pytanie - pod masztem anteny na tylnej krawędzi oszklenia jest widoczny mały schodek. Ten typ tak ma czy powinno to być na gładko obrobione? Ferdków nie robiłem jeszcze i nie zgłębiałem tematu, ale w Emilach jednak robiłem to przejście na gładko.


Dzięki. Tak maluje prosto ze słoiczka. W tym przypadku wszelkie efekty wynikają z tła na jakim malowałem czyli preszejdingu robionym białą farbą na czarnej bazie. No to poszła farba z kolorami kamo ale nie w pełnym pokryciu.

W modelu Zvezdy jest ten uskok, co ciekawe to w 1/48 też to widziałem. Możliwe, że zrobili w ten sposób jakąś nakładana blachę w oryginale. Nie przyglądałem się tak dokładnie oryginałowi i nie miałem zamiaru tego poprawiać jeżeli byłby to błąd.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez skusz » piątek, 18 sierpnia 2017, 17:29

Popełniłem ten zestaw w Barbarossie, ale Twój wyszedł duużo ładniej, ładniej zmalowany i jeszcze ładniej obfotografowany.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 18 sierpnia 2017, 20:59

Powiem TAK :)

FAJNY ładnie wymalowany , miałem zamiar kupić ,teraz kupię :D
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2542
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez garrett » niedziela, 20 sierpnia 2017, 02:32

Puskal napisał(a):Pustynną też kiedyś zrobię, ale już pewnie bazując na Fine Moldsie.

Jest prze. Radość patrzeć.
FM jako FM, ale może warto poczekać na Eduarda...
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Dominik » niedziela, 20 sierpnia 2017, 12:27

Garrett, ale czy coś wiadomo na temat 109 od Eduarda? Ostatnio gdzieś, że na razie pracują tylko nad Migiem 21 i, chyba, Fokkerem.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez MarCo » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 14:08

Marcin, gratki - bardzo fajny jest.

Dominik napisał(a):Garrett, ale czy coś wiadomo na temat 109 od Eduarda?

Adam zajęty, to ja spróbuję wytłumaczyć - wiadomo tylko, że będą w 72. Nie wiadomo kiedy :)
Dosłownie tłumacząc CEO Eduarda napisał, że w tej chwili w 72 nad niczym nie pracują, ale z największym prawdopodobieństwem następnym projektem będzie 109 F/G. Pytania o wersję E nie zauważył.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Bf 109 F-2 Zvezda 1/72

Postprzez Dominik » środa, 23 sierpnia 2017, 06:50

MarCo napisał(a):
Dominik napisał(a):Garrett, ale czy coś wiadomo na temat 109 od Eduarda?

Adam zajęty, to ja spróbuję wytłumaczyć - wiadomo tylko, że będą w 72. Nie wiadomo kiedy :)
Dosłownie tłumacząc CEO Eduarda napisał, że w tej chwili w 72 nad niczym nie pracują, ale z największym prawdopodobieństwem następnym projektem będzie 109 F/G. Pytania o wersję E nie zauważył.


MarCo, dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że nie zauważył pytania o wersję E. Przydałoby się coś nowego. Ale nic to.

Pozdrawiam
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], piotr dmitruk i 19 gości