PZL P.24 A Azur 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez skusz » czwartek, 22 marca 2018, 23:25

Ostatnia Pezetelka 24 A wyprodukowana w PZL Warszawa-Okęcie oddana w jasyr. Model zbudowany prosto z pudełka, dodałem tylko tablicę Yahu, ale i tak nie widać. Oryginał latał w 1 Pułku, 21 Eskadrze Tureckiego Lotnictwa w bazie Eskiserih w 1937 roku.
Zapraszam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Reklama

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez KR77 » czwartek, 22 marca 2018, 23:33

Minus za brak pod-skrzydłowych wyrzutników łusek... fajek... bananów ;o)
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez skusz » czwartek, 22 marca 2018, 23:38

Nie chcę się spierać, ale ten akurat nie miał. Jest nawet fotka w ostatnich Militariach.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez potez » czwartek, 22 marca 2018, 23:53

temu akurat nie były potrzebne 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez KR77 » czwartek, 22 marca 2018, 23:59

Panowie - to był żarcik inspirowany innym wątkiem.

PS To, że są zdjęcia na których ich nie widać, nie oznacza, że nie ma takich zdjęć na których je widać :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 23 marca 2018, 18:23

KR77 napisał(a):Panowie - to był żarcik inspirowany innym wątkiem.

PS To, że są zdjęcia na których ich nie widać, nie oznacza, że nie ma takich zdjęć na których je widać :mrgreen:


Taa żarcik :mrgreen: A że się kolego słabo znasz na temacie i improwizujesz wiedzę to fakt :P

PS. Im dłużej Puchatek szukał w szafie miodu tym bardziej go tam nie było :idea:

Model fajny :mrgreen: Czym malowany ?
Miałem zamiar zrobić serię P-24 Azura ,ale poprzestałem na Bułgarskim i poczekam na IBG :P
IBG udowodniło że potrafi, cenowo jest konkurencyjny i trzeba popierać ich produkcję zakupami :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez Łukasz_K » piątek, 23 marca 2018, 20:02

radoslaw6363 napisał(a):Czym malowany ?
podbijam.
Bardzo fajnie wyszedł, elegancki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez Aleksander » piątek, 23 marca 2018, 21:27

Fajny - podoba się.
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez skusz » piątek, 23 marca 2018, 23:25

Dziękuję za odpowiedzi
radoslaw6363 napisał(a):Model fajny :mrgreen: Czym malowany ?
Miałem zamiar zrobić serię P-24 Azura ,ale poprzestałem na Bułgarskim i poczekam na IBG :P
IBG udowodniło że potrafi, cenowo jest konkurencyjny i trzeba popierać ich produkcję zakupami :lol:

bez szaleństw, zwykły Mr.Color Nr.8 zapuszczony Migiem 1602 Blue Black.
Właśnie to jest ten pierwszy z serii P.24. Z IBG czekam na P.11, co będzie to będzie :lol:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 24 marca 2018, 01:55

Fajny.
Te problemy na oponkach, to pewnie tylko w bezlitosnym makro wychodzą?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez obłok » sobota, 24 marca 2018, 19:35

Model zacny, z wyczuciem utytłany, nie widać w nim wpływu brudzingu pancerki albo tak modnych ostatnio "przebarwień" w stylu malarzy kolorystów...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 marca 2018, 19:23 przez obłok, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez MarCo » sobota, 24 marca 2018, 20:51

obłok napisał(a):tzw. "Międzynarodowa Grupa Kapitałowa" zwana przez niektórych "polską" firmą IBG.

Jeśli firma jest zarejestowana w Polsce i płaci tutaj podatki, to jednoznacznie jest polska.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 24 marca 2018, 21:05

obłok napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):IBG udowodniło że potrafi, cenowo jest konkurencyjny i trzeba popierać ich produkcję zakupami :lol:

Popierać ich produkcję pewnie trzeba (bo innych firm nad Wisłą jak na lekarstwo), ale smutno mi, że polskie konstrukcje robią nam albo Czesi albo tzw. "Międzynarodowa Grupa Kapitałowa" zwana przez niektórych "polską" firmą IBG.
A model zacny, z wyczuciem utytłany, nie widać w nim wpływu brudzingu pancerki albo tak modnych ostatnio "przebarwień" w stylu malarzy kolorystów...

Z tym robieniem Polskich konstrukcji przez Czechów to trochę przesada,zresztą Azur-Fromm to niby Czesi, ale Francuzi :mrgreen:
Zrobili PZL P-24 i sklejenie tego modelu wymagało już nieco umiejętności, zamknięcie kadłuba, czy zmontowanie osłony silnika wymagało kilku nie cenzuralnych słów :mrgreen: .
Następnie wydali P11c ze skrzydłami od P-24 :mrgreen: Ten model też sobie zmontowałem ,ale to już zabawa dla zaawansowanych ;o) Trzeba było wyciąć kadłub przy kabinie , troszkę podciąć skrzydła i wkleić tam odlew z żywicy oddający właściwy kształt (za odlew Koledze Markowi w tym miejscu jeszcze raz dziękuję ) i można było zrobić fajny model :lol:
Właśnie pracuję nad PZL23 i 43 i to zupełnie inna bajka ,wszystko super pasuje nie ma jakiś rażących baboli i początkujący modelarz da radę , patrząc na cenę modeli IBG i Azura widać różnicę ,przy Czeskim podejściu ,,Karaś'' byłby nie sklejalnym bublem i kosztował ponad stówkę ;o) IBG nie wiem czy ma kapitał taki czy siaki,ale robi kawał dobrej roboty i jak zapowiedzi zrealizują, a modele będą odpowiedniej jakości to będziemy od Nich mieli więcej produktów dla wielbicieli Lotnictwa II RP niż od wszystkich innych razem wziętych na przestrzeni paru dziesiątków lat :P
RWD-8,PZL 23/42 ,PZL 37, P-11a/b/c/f ,P-24 i wiem że biorą pod uwagę inne konstrukcje np.PZL 43/46.
Miałem ,,wypadek'' z kalkami do PZL 23A i już mam w domu nowe za co firmie IBG dziękuję ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez Kuba P. » niedziela, 25 marca 2018, 18:03

MarCo napisał(a):
obłok napisał(a):tzw. "Międzynarodowa Grupa Kapitałowa" zwana przez niektórych "polską" firmą IBG.

Jeśli firma jest zarejestowana w Polsce i płaci tutaj podatki, to jednoznacznie jest polska.


To zależy od struktury właścicielskiej. Spółka której udziałowcem jest struktura zagraniczna z beneficjentem poza Polską ma status cudzoziemca mimo, że siedzibę ma w PL, polski zarząd i płaci w Polsce podatki.

A sam P.24 bardzo fajny. Obok P.8 mój ulubiony "Puławszczak".
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: PZL P.24 A Azur 1:72

Postprzez MarCo » niedziela, 25 marca 2018, 20:45

Kuba P. napisał(a):To zależy od struktury właścicielskiej. Spółka której udziałowcem jest struktura zagraniczna z beneficjentem poza Polską ma status cudzoziemca mimo, że siedzibę ma w PL, polski zarząd i płaci w Polsce podatki.

Kuba, teoretycznie to jest oczywiście prawda, sam w takiej firmie pracuję. Tylko jak to aplikuje do IBG, to nie zgadnę. Zastanawiam się, skąd pomysł że IBG ma zagraniczny kapitał. Oni by się chyba ucieszyli jak by ktoś chciał zainwestować?
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości