PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez krzy65siek » piątek, 15 czerwca 2018, 20:38

Wysyp Karasi ostatnio na forum, pora na moje podejście :)

Kupiłem go troszkę przypadkiem i chciałem szybko skleić w jeden, dwa dni. Okazało się, że roboty jest troszkę więcej, ale nie żałuję. Model rzeczywiście zaprojektowany jest bardzo dobrze, ale trafił mi się egzemplarz z nadlewkami i praktycznie na każdej części widać było szew pomiędzy częściami formy. Nie bardzo pasował mi plastik, bo był miękki i ciężko się go szlifowało. Bałem się, że będzie źle i ciężko będzie zapolerować ślady, ale w sumie nie było tak strasznie. Wolałbym na przyszłość lepszy plastik, a nadlewki były strasznie upierdliwe, szczególnie przy tak dokładnym spasowaniu części.

Malowany Hataką Orange. Niby fajnie, ale nie za bardzo. Ludzie porównują do Mr. Hobby, ale ale od razu widać, że to nie jest ta liga. W buteleczkach nie dokręcają się zakrętki, od razu po wyjęciu były poplamione farbą. Przy mieszaniu przeciekały i brudziły palce. Do malowania rozcieńczałem Leveling Thinnerem i w sumie dawało radę, choć pigment opada strasznie szybko i generalnie farby bardzo słabo kryją. Co ciekawe poprzednio (pół roku temu) też malowałem Hataką Orange i nie zauważyłem ani słabego krycia, ani problemów z zakrętkami.

Reasumując - podobało mi się. To mój pierwszy model w 1/72 i zastanawiam się czy nie skleić czegoś jeszcze. :)

Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Reklama

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 15 czerwca 2018, 23:15

Fajny ;o) Sam zrobiłem ostatnio dwa ,,karasie'' i mam zamiar powiększyć stado !
Do Twojego modelu jedna uwaga , osłona silnika ma pewną wadę ,na spodzie trzeba ją poprawić ;o) Początek osłony otoczony jest pierścieniem który u Ciebie schodzi na dole osłony do tyłu , można to bez problemu poprawić :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez krzy65siek » sobota, 16 czerwca 2018, 07:25

Dzięki. :)

Z kolektorem spalin rzeczywiście popełniłem błąd, troszkę zmylił mnie model. Na całej osłonie silnika nie ma żadnych linii podziału, jest tylko chyba linia podziału formy, którą wziąłem za granicę pomiędzy kolektorem a osłoną. Na dolnej części osłony odgina się właśnie takim łukiem.

Przemaluję to niedługo.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez Łukasz_K » sobota, 16 czerwca 2018, 07:47

Fajny, podoba mi się kopeć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 16 czerwca 2018, 08:36

Nie widzę w kabinie radia :) i luf karabinów maszynowych we wnękach za silnikami ,tak jak napisałem niedawno sam ,,karaski'' sklejałem to marudzę :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez krzy65siek » sobota, 16 czerwca 2018, 10:16

No tak, radio rzeczywiście przegapiłem. Przypomniałem sobie dopiero po wklejeniu owiewki, ale już było za późno. Karabin po prawej stronie jest, choć słabo widoczny ze względu na sposób malowania.

W sumie poza plastikiem i nadlewkami, uważam, że instrukcja jest bardzo kiepska. Miejsce montażu wielu elementów trzeba zgadywać (choć akurat radio narysowane jest wyraźnie, poza kalkomanią).

Pozdrawiam
Kryzsiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 16 czerwca 2018, 10:48

IBG mogłoby poprawić jakość instrukcji , są momentami do rozkminy np.kolory we wnętrzu. Generalnie model dobry ,ale niech w kolejnych modelach zadbają o jakość instrukcji , nie robią baboli w stylu osłona silnika w Karasiu, czy śmigło ,a będzie super i ceny , IBG na + i Arma Hobby na - :lol:
Gdyby Arma karasia wydała to by chyba stówkę kosztował :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez emde » niedziela, 17 czerwca 2018, 20:54

Mój pierwszy post na forum, a zatem witam wszystkich!
Model w Twoim wykonaniu podoba się - fajnie zmalowany. Zapomniałeś tylko wkleić płozę ogonową i przez to dziwnie wygląda.
A co do samego zestawu: widziałem parę zlepionych Karasi na żywo i chyba faktycznie coś jest nie tak z osłoną silnika. Ale i tak dobrze że jest.
emde
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2018, 20:40

Re: PZL.23 Karaś 1/72 IBG

Postprzez krzy65siek » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 12:32

Dzięki :).

Niestety płozę ułamałem w trakcie montażu i wstyd się przyznać, gdzieś mi zginęła z pudełka z częściami. Dorobię ją przy okazji budowania PZL.42. :)

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości