"Ostatni ryk" Afryka 1943

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

"Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 21 sierpnia 2008, 16:34

Witam,
postanowiłem wrzucić pare zdjęć z warsztatu. Coraz bardziej przekonuję się do warsztatowych wątków, gdyż - jak mówi staropolskie przysłowie - "Co dwie głowy to nie jedna" :)
Dioramka, którą planuję wykonać będzie przedstawiała końcowe dzieje wydarzeń w Afryce pólnocnej.
Wymiary podstawki to 40x20cm. Robiona z myślą aby akurat zmiejściła się na mojej półce:)

Oto początkowa faza robienia podstawy:
Obrazek
Podstawą jest pianka montażowa, częściowo nałożyłem także szpachlę akrylową. Tam gdzie jest ona już nałożona będzie stał Tygrys.

Obrazek
Tygrysek jest też już częściowo złożony. Czekam na grille z allegro, oraz gąski od kolegi Bathina za które serdecznie dziękuję.

Podczas realizacji projektu strzeliła mi palma :D Efekt mnie nawet zadowala, zwłaszcza jak na pierwsze drzewko robione od podstaw, ale myślę, że liście wymagają jeszcze jakiegoś zróżnicowania kolorystycznego, gdyż wyglądają jak szcztuczne :/
Obrazek

Wykorzystam także figurki, które robiłem dla treningu już wcześniej. Malowane są humbrolami i przeciągnięte suchym pędzlem. Chociaż ostatnio udało mi się z zadowalającym efektem zrobić jedną figurkę malowaną farbami olejnymi wyglądającą nieco lepiej to jednak nie pokuszę się o ich przemalowanie. Podobają mi się, choć do geja mi daleko :twisted:
Obrazek
Oczywistą sprawą jest, że wymagają paru poprawek, dodatków i domalowań niektórych elementów, min. przydałoby się usunąć ten dziwny ubytek dentystyczny rannemu, który pojawił sie nie wiem skąd :)

Przeciwnikiem wurstów będą hamerykanie. Będzie to napewno ten zestaw, oraz ten lub ten. W zależności od tego, który będzie pasował do tematyki dioramy. W tej sferze liczę na pomoc kolegów :)

Czy moja praca zakończy się sukcesem, czy totalną klapą zobaczymy w praniu, na razie w głowie mam tylko ogólny zamysł kompozycyjny, gdy zamówię figurki będę wszystko przymierzał ;) Póki co to zastanawiam się, czy nie wykombinować jakiejś przeciwwagi dla tej chmary Amerykanów... nie wiem, czy ci dwaj Niemcy to nie za mało...
Sorry za jakość zdjęć, mam nadzieję, że widoczność jest znośna. Miałem mało czasu na ich zrobienie, przy następnej aktualizacji muszę wymyślić jak zmieścić to wszystko do namiotu bezcieniowego :/
Pozdrawiam,
Adam
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez rollingstones » czwartek, 21 sierpnia 2008, 18:35

Adam - a pokaż ustawienie tego tygrysa na dioramie. Może nie trzeba by wcale dawać tych dodatkowych figurek. Uzębienie jest bardzo fajne :mrgreen: Zresztą całosc zapowiada się bardzo dynamicznie i interesująco.
pozdr ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 21 sierpnia 2008, 21:05

Będzie on maksymalnie z prawej strony, zresztą jutro wszystko wyschnie, blaszki doszły, wszystko potrzebne do budowy jest, wiec jutro zrobię już ostateczne przymiarki czołgu gotowego do zmalowania i cyknę fotke :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Ironkamil » czwartek, 21 sierpnia 2008, 21:19

Adamie, masz we mnie stałego kibica :). Diorama już mi się podoba, ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
Ironkamil
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 12:58
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 22 sierpnia 2008, 17:26

Cyknąłem pare fotek. Niestety nie moge tego wszystkiego zmieścić do namiotu przez co wyglądaja troche dziwnie... :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tigerek jest już gotowy do malowania, teraz zabieram się za preshading :)
Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Bathin » piątek, 22 sierpnia 2008, 18:50

Wymień te uchwyty na klapie silnika i coś mi się wydaje, że lufę masz do późnego Tygrysa, ale pewnie i tak by nikt nie skumał ;o)
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 13:16

Obrazek
Tak wygląda model obecnie. Jest przygotowany do łosia.
Nastąpiły też zmiany planów co do użycia figurek. Kupiłem zestaw Dragona i MB5120. Chyba tylko ich użyje...
pomyślałem, że kolega nie miałby pod jaką osłonę zaciągnąc swojego towarzysza :lol:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » środa, 27 sierpnia 2008, 20:44

Mam pytanko do koordynatorów konkursu.
Jako, że rozpocząłem projekt grubo po pierwszym sierpnia, czy jest możliwość "zapisania" go do konkursu?
Jakoś teraz sobie pomyślałem, że jednak warto pokonkurować z innymi na stopie konkursowej. :)

EDIT: Dzięki!
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » środa, 27 sierpnia 2008, 23:37

Pierwsza figurka prawie skończona, brakuje jeszcze paru (mam nadzieje!) detali...no i hełm jest ewidentnie do przemalowania:) Chciałem tez powiedzieć, że jestem z niej strasznie dumny i chyba polubię malowanie olejami :). Jeszcze jakbym umiał nie dopuścić do powstawania takich paprochów to byłoby super... co ciekawe są widoczne tylko na zdjęciach :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Boozy » środa, 27 sierpnia 2008, 23:56

Nikt nie pisze to ja napisze. :D
Czołg prezentuje się bardzo dobrze. Teraz troche brudzenia i odprysków.
Na figurach się nie znam, to i nie komentuje.

Masz we mnie kibica.... powodzenia. :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Krzysztofoslaw » czwartek, 28 sierpnia 2008, 00:00

Oczy ładnie namalowałeś.. :)
Krzysztofoslaw
 

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 28 sierpnia 2008, 19:50

Podgoniłem trochę pracę z podstaweczką. Jeszcze czeka mnie trochę malowania, ale to jak wikol wyschnie.
Obrazek
Obrazek


Tak to wygląda z figurkami na pokładzie... mogłyby być lepsze, ale póki co tylko na takie mnie stać :( Nie mogę dobrać koloru hełmów. Olive green vallejo wygląda zbyt dziwnie, powalcze z tym jak będę miał nastrój. Leżący Amerykaniec ma chwilowo BAR'a, ale jako, że totalnie on nie pasuje mu do rąk, wymienie go później na Garanda.
Obrazek

Tak wygląda dioramka mnie więcej na chwilę obecną. Sorry, że tylko jedno ujęcie, ale to jedyna możliwość, aby włożyć toto do namiotu bezcieniowego :) Gdy skończę to także niestety będę musiał robic wszystkie fotki w "pionach".
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 30 sierpnia 2008, 13:31

Usiadłem dzisiaj trochę do Tygryska. Zyskał gąski i część odprysków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 2 września 2008, 18:00

Mały updejcik:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przetyrałem też Kociaka, pewnie dla niektórych będzie to pewna przesada, ale ja jestem zadowolony :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "Ostatni ryk" Afryka 1943

Postprzez kazio » wtorek, 2 września 2008, 20:53

Kilka uwag - jakoś mi do całości kompozycji nie pasuje ten aliancki kanister (z podstawą i paskiem mocującym!). Trochę to nienaturalnie wygląda. Skoro już wrzuciłeś na dioramkę kompletną osłonę od niemieckiej "kołatki" - może by tak przerobić ją na drogowskaz albo tabliczkę "Achtung minen"? A jeżeli będzie sobie leżała tak jak leży, to łuski po pociskach kalibru przynajmniej 75 mm obok niej nie pasują. Sam Tygrysek fajnie przetarty, bez przesady. Zapasowym fragmentom gąsek przydałaby się wyraźniejsza przecierka steel'em.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 19:08 przez kazio, łącznie edytowano 1 raz
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Następna strona

Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości