[OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Balu » sobota, 1 grudnia 2007, 21:08

No i skończony(chyba):

fotki są jakie są, ale o tej porze ciężko o naturalne oświetlenie :mrgreen:
Miłego oglądania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem otwarty na wszelką krytykę i porady :P
Balu
 

Reklama

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Michal » sobota, 1 grudnia 2007, 22:07

Mi się podoba. Jedyne co bym zmienił to kolor kauszy na linie holowniczej - lewa burta, przód. Jest jakaś żółta, powinien być naturalny kolor stali z ew. dodatkiem smaru i brudu. No i odciśnięcia gąsienic za czołgiem na podłożu by się przydały.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez a jak myślisz » sobota, 1 grudnia 2007, 22:10

Gdyby nie to że niemiecki to bym powiedział że fajny ;)

A tak na serio to przyczepiłbym się tylko do lin, powinny być chyba z drugiej strony haka, bo tak, jak są, po prostu by za długo się na nim nie utrzymały

A poza tym to bardzo fajnie go zrobiłeś, pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano sobota, 1 grudnia 2007, 23:43 przez a jak myślisz, łącznie edytowano 1 raz
a jak myślisz
 

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Balu » sobota, 1 grudnia 2007, 22:44

A dziękuję ;o) te liny jeszcze przybrudzę trochę, podstawkę też poprawie, jeszcze numer na wieżyczce jest trochę zbyt czysty, to się też poprawi :D A co do mocowania lin, to nie zastanawiałem się nad tym, a Dragon właśnie tak sugerował, ale w sumie masz racje :P Jak tylko dopisze pogoda to zrobię lepsze fotki po poprawkach.
Balu
 

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 1 grudnia 2007, 23:45

Model świetny, widać dużą staranność wykończenia, dbałość o wykonanie detali, bardzo dobre (od strony warsztatowo-modelarskiej) malowanie.
Naprawdę bardzo, ale to bardzo mi się Twój T-34 podoba, zwłaszcza, że to 1:72!

Za część modelarską, gdyby mi było oczywiście wolno ;o), dałbym 'szóstkę'.

Za część merytoryczną tego T-34 - 'pięć z minusem'. Dla 'usprawiedliwienia' oceny kilka konstruktywnych komentarzy.
Po pierwsze - ta konkretna Myszka Miki miała na prawym uchu namalowaną w białym kole swastykę.
Po drugie - plamy kamuflażu w tym egzemplarzu mają inny układ i nie są tak rozmyte, jak w Twoim modelu.
piąta fotka od góry...
Po trzecie i czwarte (tu ten minus z oceny, ale może raczej dla Dragona) - kompletnie skopana jest tylna część góry kadłuba. Minimalnie za nisko położone są boczne, podłużne grile - to jeszcze drobiazg. Najgorsze w całym modelu jest położenie/wysokość tylnej pokrywy z siatką. Nie wiem co z czego wynika, ale skutek fatalny. Jest ona dużo za niska i jednocześnie położona za wysoko. W prawdziwym czołgu góra kadłuba od przedniej płyty z kaemem, do tylnej z rurami wydechowymi tworzyła jedną linię - jak na tej fotce. Na nią nakładane były górna płyta nadsilnikowa i tylna pokrywa z siatką. W modelu mamy niestety schody.

Niezależnie od uwag, jeszcze raz podkreślę, że model mi się bardzo podoba.
Gratuluję.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 2 grudnia 2007, 00:49

Jarek Gurgul napisał(a):Po pierwsze - ta konkretna Myszka Miki miała na prawym uchu namalowaną w białym kole swastykę.

Kurde szkoda, że nie miałem tej fotki wcześniej, a w necie szukałem i nic nie znalazłem, ale myślę, że pokuszę się o jej wykonanie, bo to w sumie niedużo pracy.
Jarek Gurgul napisał(a):Po drugie - plamy kamuflażu w tym egzemplarzu mają inny układ i nie są tak rozmyte, jak w Twoim modelu.

No to wiem, ale mój aerograf mnie na razie nie lubi :lol: i nie chce malować cienkich linii i plamek, a z maskolem jak robiłem to mi schody wychodziły :-/ Na razie chyba poćwiczę na jednokolorowych malowaniach.
Jarek Gurgul napisał(a):Gratuluję.

Jarek

Dziękuję :)
Balu
 

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 2 grudnia 2007, 13:41

Dziś słońce dopisało to zrobiłem fotki, na tych jest jaśniejszy i więcej widać :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W przyszły piątek poprawki, więc jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to jestem otwarty na propozycje :P
Balu
 

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez rollingstones » niedziela, 2 grudnia 2007, 17:34

świetny model - gratuluję
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez cruenzo » niedziela, 9 grudnia 2007, 14:50

Fajny teciak! podoba mi sie trawa...czy zrobiłeś ją ze zmywaka kuchennego czy to jakaś insza produkcja?
cruenzo
 

Re: [OPG1] T34/76 Mod 1942 German Army - Dragon 1/72

Postprzez Balu » niedziela, 9 grudnia 2007, 15:01

Trawa to trawa elektrostatyczna Faller'a do skali H0 więc nadaje się idealnie :)
Balu
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości