I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » czwartek, 29 stycznia 2015, 00:03

Fotel zrobiłem od nowa :)

Tablica prezentuje się tak. Na makro trochę traci ze swojego uroku. Szkiełka zrobiłem clearfixem i był to błąd. Lepszy jest zwykły błyszczący lakier. Chyba jeszcze ja trochę poprawie suchym pędzlem.

Obrazek

Dorobiłem też nową podłogę i ściankę za fotel. Prysnąłem sobie ja buff z Tamiya i będę się starał namalować sklejkę lub coś co będzie przypominać drewno. Na razie pierwsze próby wyszły dziwnie, tzn. namalowałem piękne drewno jak ze starego kutra rybackiego :)

Obrazek

c.d.n.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » poniedziałek, 2 lutego 2015, 00:54

Kokpit poskładany. Można zamykać kadłub. Zostało trochę śladów washa na bokach fotela, ale to widać dopiero na makro. W zamkniętym kadłubie nie będzie widoczne.
Pasy zrobiłem za radą z papieru. Poduszki fotela z wikolu.
Zdjęcia trochę słabo wyszły, sprzęt się kończy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » sobota, 21 lutego 2015, 00:40

Hm, byłem ciekawy co sądzicie o tej próbie z drewnem.

Tymczasem posklejałem skrzydła. Jeszcze nie są do kadłuba przyklejone. Wiedziałem że to najważniejszy moment przy tym modelu i krytyczny. Doprawdy się przyłożyłem. Dopasowywałem wielokrotnie, doginałem kombinowałem i wyszło tak, ale z efektu nie jestem zadowolony.
Prośba; popatrzcie i napiszcie, szpachlować czy nie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Strużyn » sobota, 21 lutego 2015, 00:47

Fajnie Ci ta ptaszyna wychodzi. Jednak blacha falista ma coś w sobie :). Ja bym szpachlował płynną szpachlą. Tylko koniecznie zabezpiecz wszystko dookoła taśmą tak z 1mm od szczeliny, bo szlifowanie tych górek i dołków jest potem strasznie pracochłonne, ale to już pewnie wiesz ;)
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » sobota, 21 lutego 2015, 00:49

Nawet uzbroiłem się w ztuningowany mały trójkątny iglak, który pasuje do tych żłobków :)

Zastanawiam się czy nie spróbować zalać CA i później debonderem zmyć nadmiar, ale jeszcze tego nie robiłem.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Strużyn » sobota, 21 lutego 2015, 00:57

Iglak to chyba z duży kaliber. Złożony na pół papierek ścierny 800....1000 i będzie git. CA też super pomysł, szczególnie na wstępne zatkanie dziur. Potem surfem dla gładkości :)...kibicuję
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » sobota, 21 lutego 2015, 01:02

Papieru spróbuję. Ale iglak ma ścianki 1mm i jest na prawdę mały :)

Spróbuję w takim razie najpierw CA+debonder i na to Mr.Surfacer.

Dzięki.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Mecenas » sobota, 21 lutego 2015, 12:40

Nie wiem czy już dokonałeś klejenia kadłuba ze skrzydłem, ale w tym przypadku możesz jeszcze rozpatrzyć próbę doklejenia cienkiego paska tworzywa do kadłuba lub skrzydła (zależy gdzie będzie go łatwiej obrobić) i w ten sposób zlikwidować szczelinę. Nawet jeśli coś będzie ciut nierówno to wtedy zalejesz płynną szpachlą i wytrzesz wacikiem na gładko. Na pewno nie uszkodzisz przy tym sposobie "falek" poszycia.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Murek » sobota, 21 lutego 2015, 13:39

Spróbuj szpachlować surfacerem i ścierać na mokro jakimś płynem z palety Gunze, to co ma zostać zostanie tylko w szczelinach.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez skusz » sobota, 21 lutego 2015, 14:16

Miałem podobny problem ze swoją P.1, szpachlowałem CA maciupkie kropelki kładłem igłą. Potem, jak klej podsechł (nie zasechł do końca) delikatnie skalpelem zebrałem nadmiar kleju. Na koniec papierek 1200 i na koniec 2000.
Bardzo ładny środek, czuć to drewno.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3162
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 21 lutego 2015, 15:17

Ja bym nie ryzykował takiej powierzchni klejem czy zwykłą szpachlą :!: Spróbuj tego :idea:
Obrazek
Ja już niczego innego nie używam :mrgreen: Posmaruj szczelinkę , przetrzyj dedykowanym do szpachlówki zmywaczem, w razie potrzeby popraw i masz gwarancję że delikatna rowkowana powierzchnia będzie cała ;o)
Wszystkie inne metody takiej gwarancji nie dają :twisted:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez posejdon » niedziela, 22 lutego 2015, 13:57

A cyjanoakryl + debonder to zły jest? Ja do takich małych szczelin tylko tego używam. Jest dużo twardszy od szpachli.
A do wymywania szpachlówki to nie trzeba nic z Gunze - wystarczy zmywacz Wamodowski.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 22 lutego 2015, 16:33

Moje doświadczenia z debonderem nie są najlepsze. Klej staje się taki żelowy, nie wyciera się łatwo. Bardziej stawiałbym na płynną szpachlę.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9955
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » wtorek, 21 kwietnia 2015, 11:39

Temat nabrał tępa. Szpachlowanie z pomocą Mr. Surfacer zakończyło się akceptowalnym sukcesem :)
Model dostał podkład i pomalowałem go Gunze C8.

i tu pojawia się pytanie, kadłub był w nieco innym odcieniu niż metalowe skrzydła i stateczniki.
Różnicować to samym lakierem bezbarwnym czy zastosować jakiś inny na kadłub.
Może ktoś coś polecić, najlepiej z palety gunze?
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: I-1 (IL-400b) - ICM - 1/72

Postprzez Voltan » sobota, 27 czerwca 2015, 22:16

Wracam z kilkumiesięcznego modelarskiego niebytu, spowodowanego remontem. Podczas remontów ozna zaobserwować wiele ciekawych zjawisk. Niby tylko łazienka, ale wszystko przewrócone do góry nogami. Moje biurko na którym zwykłem dłubać wyglądało tak, jak zwykłe biurko na którym postawi się farby i narzędzia w taki sposób, że już nic nie da się więcej położyć. W to wszystko należałoby wsypać dwie garście śrub i wkrętów, dorzucić kombinerki, szyny od szuflad. Następnie wysypać worek z odkurzacza :) Tak więc na modelowanie nie było ni chęci ni możliwości. Przed tą katastrofą zdążyłem doprowadzić model do poniższego stanu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na ostatniej fotce są kropelki wody bo musiałem go umyć :)
Na spodzie były pewne poprawki i musze go tam jeszcze prysnąć. Po tym czas na maskowanie i filtrowanie kadłuba.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości