IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 29 marca 2016, 21:14

Szpachel na Łosi zasycha więc mogłem podgonić temat myśliwca. Doczytałem, że w pierwszych 300 egzemplarzach IAR-80 był malowany od spodu kadłub kolorami kamuflażu. Przyglądnąłem się mglistej fotografii mojej maszyny nr 42 jak i innych uznając właściwość tego spostrzeżenia. Dokonałem modyfikacji malarskiej spodu i niestety znowu niedopatrzenie przy maskowaniu i bęc. Do wyrównania "dziura" z odłupanej farby i renowacja kalkomanii :evil:
Obrazek

Przerobiłem też osłony podwozia:
Obrazek

Przy okazji do tych co posiadają już model LTD w związku z zapowiedziami IAR-a przez Trumpetera: nie warto się wyzbywać bo chińczycy wypuszczą wersję późniejszą z dłuższym kadłubem, dłuższymi skrzydłami, inną geometria podwozia, innym rozmieszczeniem pokryw na skrzydłach z góry i z dołu. Wbrew pozorom to inna maszyna. Można wykonać kolejnego ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

Re: IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 21 kwietnia 2016, 23:11

Powoli ku końcowi :) Podwozie obstalowane.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Postprzez Arcturus » piątek, 22 kwietnia 2016, 09:25

Dawno tu nie zaglądałem, a tu proszę - zakosami ale twardo do celu. Fajnie to wygląda. Jedna drobna uwaga, myślę że do bezproblemowego poprawienia: Obrazek
Przejście kolorów na lewym skrzydle, z przodu przy kadłubie - pasowałoby zamaskować zielony i prysnąć brązem. Też mi często takie "niedomalowanie" wychodzi przy maskowaniu kamuflażu, upierdliwe to jest. Chyba że już poprawiłeś, a na nowych fotkach nie widać tego miejsca.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 22 kwietnia 2016, 13:39

Racja- nie zauważyłem. Boję się teraz cokolwiek maskować do poprawy bo mi ta Pactra obłazi z modelu jak z amelinium, którego nie pomalujesz :) Dzieki za wskazanie. Popróbuję zamaskować imitacją eksploatacyjnego brudu ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Postprzez Arcturus » piątek, 22 kwietnia 2016, 14:41

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Racja- nie zauważyłem. Boję się teraz cokolwiek maskować do poprawy bo mi ta Pactra obłazi z modelu jak z amelinium, którego nie pomalujesz :) Dzieki za wskazanie. Popróbuję zamaskować imitacją eksploatacyjnego brudu ;o)

Maskol daje radę :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: IAR-80A "LTD MODELS" 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 21 czerwca 2016, 02:07

Niestety z powodu włożenia 90% energii w PZL Łoś, którego i tak nie zdążę ukończyć w terminie postanowiłem chociaż ukończyć IAR'a zaniedbując etapy w galerii (nadrabiałem Łośkiem ;o) ). Mimo wszystko zapraszam do galerii końcowej:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=823&t=81692
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości