Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » niedziela, 8 listopada 2015, 04:15

No i na koniec dzisiejszych prac specjalnie dla Poteza, z którym poza postem wymieniłem kila myśli: przymiarki. Pozostało tylko wydrążyć otwory na koła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » niedziela, 8 listopada 2015, 22:02

No i jeszcze jedna fota po wydrążeniu otworów na koła, również z dedykacją dla Poteza.

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez GrzeM » niedziela, 8 listopada 2015, 23:57

A linie podziałowe zostawiasz wypukłe?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 00:12

GrzeM napisał(a):A linie podziałowe zostawiasz wypukłe?
Nie kolego. Zamierzenie jest takie, że zostaną zeszlifowane i odtworzone wgłębnie, później planuję model przynitować.
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » środa, 11 listopada 2015, 04:02

Dalsze prace nad wnętrzem gondoli. Czekam na konstruktywną krytykę.

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Nacktgeboren » środa, 11 listopada 2015, 10:25

Wygląda to całkiem fajnie, ale czy przy takim zakresie poprawek modelu nie byłoby warto przeryć linii podziałowych? Nie są one szczególnie skomplikowane ;o)
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez marco2607 » środa, 11 listopada 2015, 11:02

Nacktgeboren napisał(a):Wygląda to całkiem fajnie, ale czy przy takim zakresie poprawek modelu nie byłoby warto przeryć linii podziałowych? Nie są one szczególnie skomplikowane


Wygląda lepiej niż fajnie :P , dwa posty wyżej jest napisane że linie i nity będą na modelu. Kokpit piękny.
Myślę że jak w tytule by został napis PZL 37 nie było by zlośliwych komentarzy , a same oh i ah. ;o)
POWODZENIA. :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Nacktgeboren » środa, 11 listopada 2015, 11:05

Racja, przeoczyłem. To teraz już jestem uspokojony :mrgreen:
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Mikolaj75 » środa, 11 listopada 2015, 12:53

Widać, że warsztatowo jest całkiem przyzwoicie.
Korzystasz z jakiejś dokumentacji do wnęk? Bo wydaje się, że jest owszem ładnie, ale też bardzo niezgodnie. Kłania się oszczędność na Cynku...
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 538
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » środa, 11 listopada 2015, 14:07

Mikolaj75 napisał(a):Widać, że warsztatowo jest całkiem przyzwoicie.
Korzystasz z jakiejś dokumentacji do wnęk? Bo wydaje się, że jest owszem ładnie, ale też bardzo niezgodnie. Kłania się oszczędność na Cynku...


Mikołaj. Jest niezgodnie w zakresie elementów z otworami ulżeniowaymi, które powinny być przycięte pod ostrzejszym kątem względem stropu gondoli, ilości otworów w nich zrobionych i leża kół które powinno zawierać wygięty element środkowy pomiędzy otworami kół a skrzynką na bomby oświetleniowe. Jednak wprowadziłem uproszczenia z uwagi na trudność profilowania elementów i stabilność konstrukcji, która z kolei będzie przenosić ciężar całego modelu. Przewężenia płaszczyzny plastyku pomiędzy skrzynką i otworami na koła są mniejsze jak 0,8 mm. Odnośnie zdjęć i zgodności dodam tylko że nawet w w przywołanej monografii jest tylko jedno zdjęcie wnętrza gondoli zrobione pod kątem. Uniemożliwia ono ocenę wnętrza w rzucie prostopadłym do stropu gondoli. Wykonałem zatem wnętrze na ile umiałem w granicach swojej wyobraźni. Przy okazji trudno uznać że pozostawienie wnętrza na warunkach zestawu byłoby bliższe pierwowzorowi i atrakcyjniejsze. Dla tych którzy tego nie wiedzą lub widzą zdjęcie z zestawu.

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Adrianowro » środa, 11 listopada 2015, 16:11

Hellcat1983 napisał(a):
Całość przed modyfikacjami wyglądała tak.
Obrazek


Witam

Czy podłoga nie powinna być wygięta w łuk za fotelem pilota + brak perforacji ....
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » środa, 11 listopada 2015, 20:14

We wnętrza gondoli dokleiłem wyprofilowane wręgi skrzydłowe, dzięki czemu przestrzenie pomiędzy stropem gondoli nie ujawniają pustych szpar. W górną część skrzydła z kolei wkleiłem arkusz plastyku 0, 25 mm który po zapadnięciu się z uwagi na klei uzupełniłem basic putty Tamya i wypolerowałem.Teraz, na co natchnął mnie Potez, mogę zrobić otwory ulżeniowe we wręgach które są widoczne przez otwory na koła. Nie wiem tylko jak to zrobić żeby zgadzały si odległości. Oczywiście rozważałem zrobienie otworów zanim wkleiłem wręgi ale dla lepszego spasowania najpierw wkleiłem plastyki w zarycie wręg a później szlifowałem, szlifowałem, szlifowałem... do momentu aż elegancko siadły na górnej powierzchni skrzydła.

Obrazek

Obrazek

Od właściwej strony wygląda to tak, jak niżej.

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez potez » środa, 11 listopada 2015, 20:41

odklej delikatnie podważając nożem, zrób dziury i przyklej z powrotem. Masz gotowy szablon 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez GrzeM » środa, 11 listopada 2015, 23:41

Wygląda bardzo ciekawie. Może nie wszystko jest idealne (szkoda, że nie kupiłeś na Allegro modelu z lat '80, można takie trafić), ale tak twórczego podejścia do tego Łosia jeszcze nigdy nie widziałem.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Model opisywany jako "gniot". ZNS Plastyk PZL 37 1:72

Postprzez Hellcat1983 » czwartek, 12 listopada 2015, 00:07

potez napisał(a):odklej delikatnie podważając nożem, zrób dziury i przyklej z powrotem. Masz gotowy szablon 8-)


Dzięki Potez że czuwasz nad przebiegiem prac, ale już niestety tak nie mogę zrobić spoina jest mocna, najpierw był "Contacta Profesjonal" a później CA w dużej ilości, żeby nie urwać podczas szlifowania. Chcąc odpocząć od gondoli, która mnie zanudziła, dokonałem pierwszej obróbki statecznika poziomego, przygotowując pod dalsze prace, czyli powtórne szpachlowanie. W jednej z połówek cześć kadłubowa nie ma takiego samego kąta prostego względem statecznika jak cześć dolna. Jakby nie przykleić kątów nie będzie i ten defekt trzeba naprawiać. Aktualnie nie przesądzam wersji która buduję, jak zdecyduję statecznik mogę przerobić na wersję do jednego statecznika pionowego. Nota bene we wszystkich pudełkach jakie kupiłem występuje opisane wyżej przesunięcie formy.

Obrazek
Hellcat1983
 
Posty: 191
Dołączył(a): piątek, 16 października 2015, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości