Fiata G.55 Centauro - 1/48 Special Hobby

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Fiata G.55 Centauro - 1/48 Special Hobby

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 4 listopada 2007, 20:45

W ramach projektu Regia Aeronautica rozpocząłem jakiś czas temu budowę Fiata G.55 Centauro w skali 1/48 Special Hobby (a w zasadzie golas CA). Model powstaje prosto z pudła za wyjątkiem paru drobiazgów w kabinie. Model ma przedstawiać maszynę MM91064 (niebieska "11") z 1 Squadriglia "Gigi Tre Osei" 2 gruppo ANR wiosną roku 1944.

Obrazek
całość przed...
Obrazek ObrazekObrazek

i po malowaniu sweterka :mrgreen:
Obrazek


obecnie kamo szlifowane i polerowane bo się schody porobiły :x
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Reklama

Re: Centauro

Postprzez Timi » niedziela, 4 listopada 2007, 22:16

Kabinka prosta acz śliczna :mrgreen: A sweterek naprawdę super, powiedz jak maskujesz że nie widać "progów" na przejściach kolorów?
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Centauro

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 4 listopada 2007, 22:50

Napisz jeszcze jakimi farbami robiłeś ten sweterek?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Centauro

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 4 listopada 2007, 22:55

Timi napisał(a):Kabinka prosta acz śliczna :mrgreen: A sweterek naprawdę super, powiedz jak maskujesz że nie widać "progów" na przejściach kolorów?

Maskowałem niestety taśmą Tamiya :evil: i niestety progi wyszły jak schody potiomkinowskie :x Dlatego też teraz siedzę i staram sie je zeszlifować. Cienko to widzę, oj cienko :-/

Jacek Bzunek napisał(a):Napisz jeszcze jakimi farbami robiłeś ten sweterek?


Sweterek z braku laku :P "uszyty" za pomocą:
Verde Mimetico FS34102 (AeroMaster nr1061); Marrone Mimetico 30075 (Pactra A21) i Giallo Mimetico FS33434 (Vallejo nr 71025) :mrgreen:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Centauro

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 4 listopada 2007, 23:19

Darek Trzeciak napisał(a):Maskowałem niestety taśmą Tamiya :evil: i niestety progi wyszły jak schody potiomkinowskie :x Dlatego też teraz siedzę i staram sie je zeszlifować. Cienko to widzę, oj cienko :-/

Może zamiast szlifowania lepszy będzie Sidoluks?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Centauro

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 4 listopada 2007, 23:56

Sido już było i niewiele pomogło :(
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Centauro

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 6 listopada 2007, 22:48

Kamuflaż przeszlifowany - obyło sie bez strat :D Kalkomanie położone - siadły całkiem dobrze. Model już po wstępnym jeśli nie ostatecznym brudzeniu.
Obrazek
Obrazek
P.S. fotki słabe :oops: postaram się je przy najbliższej okazji zmienić :oops:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Centauro

Postprzez wojtek_fajga » wtorek, 6 listopada 2007, 22:53

A czy Ty Darku nie miałeś czasem zrobic nitowania na następnym swoim modelu? ;o)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Centauro

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 6 listopada 2007, 23:07

Proszę o łagodny wymiar kary :P ale nie miałem planów nitowania do Centaura :( Spitfire albo Hurricane będzie chyba dobry na naukę nitowania :mrgreen:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Centauro

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 6 listopada 2007, 23:20

Model fajny, ale ściany kokpitu pancerne :shock:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Centauro

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 6 listopada 2007, 23:39

Na szczęście wszystko zniknie pod oszkleniem :P ;o) choć w naturze na specjalnie cienkie ścianki nie wyglądały :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Centauro

Postprzez Stratocaster » środa, 7 listopada 2007, 09:51

Bardzo dobrze pomalowany model i cieniowanie linii podziałowych. Zrób lepsze zdjęcia, o czym z resztą piszesz.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Centauro

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 7 listopada 2007, 11:21

Czy mógłbyś skrobnąć coś na temat tych 'drobiazgów w kabinie', które dorabiałeś, porównać pokrótce, to co jest w modelu ze zdjęciami oryginału wiszącymi dwa posty wyżej?

BTW. Twój model bardzo mi się podoba! I nie jest to żadne 'zwyczajowe' kadzenie. Jestem nim 'zauroczony'. Świetny montaż i przede wszystkim świetne malowanie.
Aha! I nie żałuj, że wybrałeś 'sweterkowy' kamuflaż (forum DWS). Bez niego samolot, mimo że piękny, nie wyglądałby już tak oryginalnie... Á propos oryginałów. Może właśnie ze względu na kamo mógłbyś dołączyć z tym modelem do ogólnoforumowego projektu ;o) ?...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Centauro

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 8 listopada 2007, 17:43

Jarek Gurgul napisał(a):Czy mógłbyś skrobnąć coś na temat tych 'drobiazgów w kabinie', które dorabiałeś, porównać pokrótce, to co jest w modelu ze zdjęciami oryginału wiszącymi dwa posty wyżej?


Dziękuję za uznanie, jest mi niezmiernie miło :D
Specjalnie sie nie wysiliłem z dorabianiem drobiazgów :oops: Ot jakąś dźwigienkę przepustnicy parę kabelków na burcie i za tablicą przyrządów :mrgreen: Swoją robotę określił bym to jako "gizmologia" aniżeli wygląd rzeczywisty (notabene pow.zdjęciato kokpit wersji G.55B)

Jarek Gurgul napisał(a): Może właśnie ze względu na kamo mógłbyś dołączyć z tym modelem do ogólnoforumowego projektu ;o) ?...


Jarku, a o jaki projekt chodzi, bo już się w nich zaczynam gubić :oops:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Centauro

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 8 listopada 2007, 22:47

Darek Trzeciak napisał(a):Jarku, a o jaki projekt chodzi, bo już się w nich zaczynam gubić :oops:

DZIWADŁA, PROTOTYPY I PRZERÓBKI
bo myślę, że ten kamuflaż można spokojnie zaliczyć do pierwszej kategorii.
I nie jest to żadna złośliwość, kamo jest na tyle nietypowe, odbiegające od 'normy', że aż właśnie dziwaczne. Nie było chyba drugiego tak 'odjechanego' w całej IIWŚ, zarówno pod względem doboru kolorów, jak i kształtu, układu plam (co ci Włosi sobie myśleli :roll: ). No, może jedynie amerykańskie ekseperymenty z początku lat 40-tych z malowaniami na P-36 i na pierwszych P-40 dorównać by mogły 'sweterkowi'. Ale te nie były używane 'bojowo', więc się nie liczy. A przy okazji, zamiast 'Sweterek' można by to zatytułować 'Arlecchino' ;o).

Jestem fanem Regia Aeronautica, maszyn ANR'owych i nawet samolocików Aviazione Cobelligerante, dlatego jeszcze raz chciałbym Ci podziękować z całego serca za tak piękny model. Aha. Jeśli wystartujesz w 'konkursie' (zostaniesz do niego 'dopuszczony' - wiem, że moja argumentacja 'zdziwaczenia' Twojego Fiata jest mocno naciągana :P), to masz już mój głos :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości