PZL P.7A 1/48 Broplan

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez neronek22 » sobota, 27 lutego 2010, 22:36

Dziś tylko mikromigawka, żeby udowodnić, że praca wre, co prawda w tym tygodniu miałem dużo zajęć ale zabrałem się za skrzydła. Na razie pracuje nad rowkowaniem blachy i lotkami i w spokoju czekam na dostawę materiałów z Motroli aby wykonać grzebienie na dolnych powierzchniach płatów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
neronek22
 
Posty: 49
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 13:27

Reklama

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez GrzeM » niedziela, 28 lutego 2010, 00:17

Rowkowanie w porównaniu z rzeczywistym oczywiście za rzadkie, ale wygląda fajnie.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez JAREK M » niedziela, 28 lutego 2010, 23:41

Witam
Wiem że te "skorupki"vacu są cieniutkie ale może warto przeszlifowac kadłub i poprawic linie podziału blach.
Wybrałeś juz jakieś malowanie?
JAREK M
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 21:08
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez neronek22 » wtorek, 2 marca 2010, 01:33

No niestety vacu faktycznie wyjątkowo cienkie, co jednak przy budowie kabiny postrzegałem nad wyraz pozytywnie. Poprawianie w tak cienkim i miękkim materiale to nie dla mnie. Z drugiej strony, dla mnie powierzchnia tego modelu jest nadzwyczaj realistyczna. I to była jedna z tych cech które mnie mocno pociągały do tego modelu. Wbrew pozorom nitowanie nie zawsze wyglądało w PZL idealnie, zwłaszcza przy blachach żłobkowanych. Wydaje mi się, że jak trysnę Surfacerem 1000 i lekko przeszlifuje, to będzie OK. Co do malowania, to jeszcze analizuję dostępne materiały i ostatecznej decyzji nie podjąłem.
neronek22
 
Posty: 49
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 13:27

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez uruk-hai » poniedziałek, 8 marca 2010, 12:49

iras67 napisał(a):Spytam inaczej, czy jest zdjęcie (nie plany) w nr.72 monografii P.7 które pokazuje rury wydechowe i sposób ich zawinięcia na dwóch najniższych cylindrach.Mam takie odczucie że wszyscy którzy kreślili ten element na planach kierowali się nie materiałem zdjęciowym tylko przeczuciem i logiką.
Sory za męczenie ale to jest jedna z wielu niewiadomych która nie daje mi spokoju :mrgreen: i zniechęca do pracy przy 11...


Może usatysfakcjonowałoby Cię zdjęcie na 37 str. knigi Polskie Skrzydła 3 "PWS-10, AVIA BH-33 i PZL P.7" wydawnictwa Stratus i autorstwa (jakżeby inaczej) Pana Bartłomieja Belcarza.

Fota może nie jest najbardziej super na świecie, ale widać przynajmniej 'zawinięcie' na dwóch cylindrach na maszynie 6-125.

Wydaje się, że popychacze nie są tak równoległe jak w niniejszym warsztacie - bardziej to przypomina literę V.

Mój skaner jest w ... warsztacie - niestety nie wiem, kiedy majster sobie poradzi z tym gratem.... ale może któryś z kolegów dysponuje tym wydawnictwem ;o)
uruk-hai
 
Posty: 167
Dołączył(a): środa, 13 lutego 2008, 16:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez iras67 » poniedziałek, 8 marca 2010, 14:01

Witaj ,dziękuję za pomoc :), mam to wydawnictwo... ale ostatnio poprzeglądałem:
http://mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=490&ustaw=
Bardzo dużo do niedawna nieznanych zdjęć przeważnie z aukcji z czego kilkadziesiąt P-7 i kilka rozbitych z widokiem na silnik osłonę i kolektory. Polecam wszystkim zainteresowanym budową P-7 i innych samolotów z Września 39'.
Chyba najciekawsze z tej strony:
Obrazek
O silniku było przy okazji budowy Gauntleta Mariusza http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=199&t=8546
Jupiter od Karayi jest lepszy, tańszy i łatwiejszy do kupienia...niż ten kanadyjski.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez neronek22 » wtorek, 16 marca 2010, 18:32

Witam ponownie po prawie dwóch tygodniach przerwy wywołanej oczekiwaniem na dostawę niezbędnych komponentów mogłem przystąpić do kontynuacji prac.
Na pierwszy ogień poszły skrzydła. Naciąłem żłobkowanie blach, odciąłem lotki następnie wszystko skleiłem. W następnej kolejności wykonałem na dolnych powierzchni skrzydeł imitacje grzebieni. Poczałkowo planowałem najpierw połączyć oba skrzydła aby już odpowiednio spozycjonowane jako całość wkleić w model od góry, skończyło się jednak na plastikowych bagnetach i osobnym wklejaniu. Okazało się to prostsze rozwiązanie i jednocześnie pozwalało uniknąć niedokładności na spojeniu kadłub skrzydło. Od góry część środkowa centropłata została wykonana z arkusza plastiku odpowiednio zaszpachlowanego. następnie zostały tam wytrasowane linie podziału i nity. Skrzydła uzupełniłem o zawiasy lotek oraz uchwyty dla pilota.
Podwozie postanowiłem wykonać od podstaw. Na zdjęciach golenie widoczne jeszcze przed wykonaniem detali instalacji hamulcowej i naciągów całość jeszcze nie sklejona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
neronek22
 
Posty: 49
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 13:27

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez black616 » wtorek, 16 marca 2010, 20:14

Super, coraz lepiej ci to wychodzi ;o). Nie jestem, ekspertem od waku :) ale mnie się podoba :). Wypada też, podziękować, bo dzięki tej relacji, łatwiej mi budować moją P.7 w 1/72. Nie mogę, się doczekać, finału :mrgreen: .
Ostatnio edytowano wtorek, 16 marca 2010, 20:57 przez black616, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Krzysztof Kozioł

Warsztat:
    "Pezetele na obczyźnie"
Avatar użytkownika
black616
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 13:15
Lokalizacja: Tychy

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez GrzeM » wtorek, 16 marca 2010, 20:43

Świetny i coraz świetniejszy. Czy lotki i stery będą wychylone? Jeśli nie, to szkoda.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez Aleksander » wtorek, 16 marca 2010, 21:46

To Twoje P.7A korci, żeby choć raz w życiu spróbować modeli vacu - nigdy tego nie robiłem, ale pozorna łatwość, z jaką to robisz, zachęca do spróbowania. Tylko gdzie ja takiego Broplana znajdę?
Z przyjemnością patrzę na postępy w budowie.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 16 marca 2010, 21:54

Fiu, fiu z takich wydmuszek niezły P-7 wychodzi. Fajnie mieć takiego w kolekcji. Dzięki Tobie wzrośnie popyt na Allegro gdzie czasami przemknie pojedynczy Broplan. Kibicuję z zazdrością dalej ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 16 marca 2010, 21:54

Aleksander napisał(a):Tylko gdzie ja takiego Broplana znajdę?

http://www.martola.com.pl/pl307/produkty24342/PZL_P.7a__w_injection_parts_
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez Aleksander » wtorek, 16 marca 2010, 21:58

Tomasz Mańkowski napisał(a):
Aleksander napisał(a):Tylko gdzie ja takiego Broplana znajdę?

http://www.martola.com.pl/pl307/produkty24342/PZL_P.7a__w_injection_parts_


Dzięki Tomek - już zaczynam zbierać kasę! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 17 marca 2010, 00:11

Aleksander napisał(a):...już zaczynam zbierać kasę! :lol:

No cóż, modele Broplanu nigdy do tanich i łatwo dostępnych nie należały...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: PZL P.7A 1/48 Broplan

Postprzez neronek22 » środa, 17 marca 2010, 00:20

Panowie dzięki za słowa otuchy:). Co do vacu to powiem tak do dziś pamiętam z dzieciństwa pokrwawione paluchy kiedy jako jedyny sprzęt wspomagający miałem tylko żyletki, oj wtedy to było miejsce na sadyzm + masochizm i parę pokrewnych zboczeń. Obecnie posiadając miniszlifierkę wspominam te czasy z łezką w oku. Powiem tak jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie preferuje vacu nad żywicę no chyba że mogę to zastąpić porządną hasegawą:). Z Broplanu to już mój drugi model (pierwszy to potez 25 w 1/72 niby zrobiony ale jeszcze nie wykończony do końca) i muszę powiedzieć że dla mnie (podkreślam dla mnie) to kwintesencja modelarstwa w takim sensie że zwykle z zestawu do wykorzystania jest bryła kadłuba + skrzydła a reszta to kwestia naszej wiedzy wyobraźni i umiejętności. Ja PZL-ki kopiłem z 2-3 lata temu u producenta hurtowo kosztowało mnie to o ile pamiętam 50 zl od sztuki, cóż cena może mimo wszystko odstrasza no ale mieć albo nie mieć oto jest pytanie do każdego z nas:)
neronek22
 
Posty: 49
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 13:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości