P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Kuba Galicki » piątek, 12 marca 2010, 22:08

W przerwie między migami tak dla przypomnienia jak się aerografem maluje postanowiłem "walnąć" sobie taki szybki projekcik. Model będzie bez większych przeróbek. To co do tej pory zrobiłem przedstawiam na zdjęciach.
Malowanie bardzo fajne jak dla mnie. "L'il Meaties -Meat Chopper" ("146" , 44-88211) pilotowany przez Oscara Perdomo z 464FS, 507FG z sierpnia 1945 roku.

Fotki:
Pilot - Lt. Oscar Perdomo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I model... Większość części powycinałem już z ramek i wstępnie wyczyściłem. Posklejane również skrzydła i stateczniki. Wyciąłem klapki w osłonie silnika i dorobiłem kabelki w silniku. To tyle na dziś.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


K.
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez greatgonzo » sobota, 13 marca 2010, 01:30

Brakuje Ci połowy przewodów zapłonowych. Jakaś epidemia? ;o)
Powodzenia!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4055
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Czarny » sobota, 13 marca 2010, 08:19

greatgonzo napisał(a):Brakuje Ci połowy przewodów zapłonowych. Jakaś epidemia? ;o)
Powodzenia!

Daj chłopakowi spokój, zabrakło mu pewnie drutu, bo utopił cała szpulę w Migach ;o) ;o) ;o).

Fajnie, chociaż przyznam się, że nie lubię blaszaków, wolę coś z kamuflażem.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Kuba Galicki » sobota, 13 marca 2010, 13:52

hehe, Te przewodziki tak zrobiłem żeby nie wiało nudą i samym plastikiem. Wogóle to coś przydało by się wymienić na jakąś żywicę, ale jak pisałem będzie to szybki projekcik i bez większych zmian. :)

Wczoraj naoglądałem się zdjęć dzbanka Timiego i naszła mnie straszna chęć zrobienia faktury poszycia kadłuba. Przemyślałem sprawę i na razie odpuszczę sobie skrobanki bo jeszcze coś nie wyjdzie i będę miał za swoje. :)
Za to pobawiłem się trochę nitowadłem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i schemat malowania który wybrałem:
Obrazek
źródło:Republic Thunderbolt vol.II Kagero

;o)
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez greatgonzo » sobota, 13 marca 2010, 13:58

Pięć pewnych zestrzeleń w jednym locie z połową świec bez iskry? To możliwe jest tylko w P-47! :D
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4055
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Timi » sobota, 13 marca 2010, 14:18

Kagero robi jeden schemat a Sky Models trochę inny...
Jaki metalizer użyjesz do malowania?? Ja wiem teraz że metalicznego T-bolta nie będę nitował.
Mnie od jakiegoś czasu też korci znowu N bo mam fajne kalki Hawajskiej gwardii narodowej, a że ten tok to rok Thunderbolta to kto wie.
Co do silnika to Quickboost robi świetną replikę za nieduże pieniążki.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez greatgonzo » sobota, 13 marca 2010, 14:26

Słuszna uwaga z tym silnikiem. Ten z modelu, nie dość, że sam w sobie dość pocieszny, to jeszcze zupełnie niewłaściwy P&W.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4055
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Jaho63 » sobota, 13 marca 2010, 14:47

Ja w 72-ce ignoruję nitowanie, ale tu wygląda to całkiem ciekawie.
greatgonzo napisał(a):Pięć pewnych zestrzeleń w jednym locie

I to trzynastego sierpnia 45.
Mnie, co innego martwi. Na P-47N mamy 10 asów, z czego siedmiu faktycznie miało 5 lub więcej zwycięstw na tym typie. Jak do tej pory nie widziałem jeszcze innych malowań/galerii (oczywiście asów, sorry) niż ta maszyna Perdomo. Szkoda, bo to był "kolorowy" okres w USAAF. :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 13 marca 2010, 14:47

Kuba Galicki napisał(a):...naoglądałem się zdjęć dzbanka Timiego i naszła mnie straszna chęć zrobienia faktury poszycia kadłuba. Przemyślałem sprawę i na razie odpuszczę sobie skrobanki bo jeszcze coś nie wyjdzie i będę miał za swoje.
Za to pobawiłem się trochę nitowadłem...


To bardzo dobra decyzja, że nie zrobiłeś "pozapadanych" blach. P-47 to był bardzo mocny samolot, takich efektów na nim nie było.
Decyzja o "nitowaniu" bardzo słuszna. W skali 1/48 to powinno być już standardem.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Kuba Galicki » sobota, 13 marca 2010, 18:32

No to będę musiał podłubać coś z tym silnikiem bo mi spokoju nie dacie :mrgreen: Zamawiać już nie chcę, bo później czekać aż towar sprowadzą i go wyślą to kupe czasu będzie trwało... A już idzie do mnie paczuszka z martoli z kolejnym modelikiem :)
Timi - będę malował metalizerami MM. Pierwszy raz spróbuję cieniowania blach metalizerem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dzięki za wszelkie uwagi.

Tymczasem skończyłem nitowanie modelu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widać coś?

K.
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Michał U. » sobota, 13 marca 2010, 19:21

Kuba Galicki napisał(a):(...) będę malował metalizerami MM. Pierwszy raz spróbuję cieniowania blach metalizerem.

Wielku Użytkowników narzekało na metalizery MM, sam raz ich używałem. Najgorsze dla mnie było to, że trzeba uważać z dotykaniem modelu, bo pigment zostaje na palcach i łatwo pobrudzić fragmenty modelu pomalowane np. na czarno. Ponadto kiepsko trzymają się modelu. Wielu polecało metalizery Gunze, gdybym miał teraz malować coś na kolor metalu, na pewno poszedłbym za ich radą.

Fotki złe nie są, nity widać. ;o)
Pozdrawiam i powodzenia!

M.
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Gienek » sobota, 13 marca 2010, 20:14

Skoro masz w planach użycie metalizerów MM (ja ich używam nadal zamiennie z innymi - właśnie do różnicowania odcieni blach) to koniecznie zakup lakier bezbarwny do ich zabezpieczenia (znikają problemy wymienione przez Michała). Jednakże pamiętaj, że musi to być oryginalny lakier - Sealer (MM) z oryginalnym rozcieńczalnikiem!

Co do silnika to problem braku połowy przewodów zapłonowych jest niczym w porównaniu z faktem, że silnik masz kompletnie niewłaściwy!
Przemyśl jednak zakup jakiegoś żywicznego (lub innego zamiennika). Jesteś na początku budowy a ten, jakby nie patrzeć, bardzo widoczny element, już dyskwalifikuje model jako redukcyjny (przekładnia silnika w P-47 jest akurat dość dobrze wyeksponowana).
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Kuba Galicki » niedziela, 14 marca 2010, 14:53

Michał - metalizerami MM malowałem ostatnio ponad rok temu i dobrze je wspominam. Nie miałem z nimi żadnych przykrych historii. To właśnie metalizery gunze sprawiały najwięcej problemów i łatwo się ścierały przy dotyku, a przy kontakcie z taśmą odchodziły płatami.. :evil:
Gienek - tak wiem, że do zabezpieczenia konieczny jest sealer. I właśnie go użyję. Silnik zostawię. Ma to być szybki projekt. Może przy którymś razorbacku od tamki dokupię silniczek i jeszcze jakieś blaszki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotki trochę ciemne i przekłamują kolory. Właśnie skleiłem kadłub.

K.
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Timi » niedziela, 14 marca 2010, 15:57

Burty od Tamiyi??
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P47-N Thunderbolt Academy 1:48

Postprzez Kuba Galicki » niedziela, 14 marca 2010, 16:58

Tak, wcisnąłem te od tamki. Przynajmniej lepsze to od pustych ścianek...
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości