P-47 C - Arii 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » sobota, 13 marca 2010, 23:29

Rok Thunderbolta trwa.
Jak powiedziało się D to trzeba powiedzieć wcześniej C.
Materiałem wyjściowym będzie

Obrazek
Model duuużo starszy ode mnie

Obrazek
Taki już przyszedł z Allegro

Obrazek
Postaram się pożenić go z tym co pozostało mi z innych modeli P-47

Obrazek
Detal powala

Obrazek
Tak to się ma do Tamiyi (na szczeście Tamiya dala w wersji M 2 kokpity :mrgreen:)

Obrazek
Silnik w porównaniu z Academy, który miałem z początku użyć. Okazało się jednak że Kornikowi nie będzie potrzebny silnik w Helcacie bo wymienia na QB. Połączę go z częściami które zostały mi z M

Obrazek
Na osłonie silnika wyląduje wrona z lornetką :mrgreen:

Obrazek
Wersja C miała o 2 klapki z każdej strony mniej od wersji D. Dodatkowo w Arii trzeba wyrównać kadłub

Obrazek
Przeszczep wygląda tak. Kable dojdą po pomalowaniu silnika

Obrazek
Klapki ścięte i po szpachlowane. W następnym odcinku odchudzę klapki.

Obrazek
Zaszpachlowany i wstępnie ukształtowany przód.

Tak więc projekt Fankenbolt uważam za otwarty :mrgreen:
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Reklama

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez jasio-g » sobota, 13 marca 2010, 23:51

Kiedyś go zrobiłem, potem komuś dałem, ale go pamiętam - próba (wtedy - 10 lat temu) waloryzacji doprowadziła do tylu przeróbek, że głowa boli. Sprawdź kabinę, z tego co pamiętam jest za płytka, wylot pod kadłubem koszmar. Ale można z niego coś zrobić.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » sobota, 13 marca 2010, 23:54

Kabina jest za płytka, widać to na porównaniu, dlatego biorę kabinę pozostałą z Tamiyi. Dorobić muszę jedynie tylną ścianę i walczę z fotelem (był nawet pomysł włożenia pilota).
Tak wylot faktycznie dramat jest, ale nim zajmę się później. Wytnę też prawdopodobnie wyloty spalin i sprężarki, zastąpię je polistyrenem.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » czwartek, 18 marca 2010, 22:13

Wiem wiem Thubnderbolty moim wykonaniu są nudne...
Na początek kabina:

Obrazek
Tablica od Academy, niestety wcześniej odciąłem pedały :( więc musiałem dorobić nowe...

Obrazek
Tak się ma mniej więcej całość. Tylnia ścianka dorobiona od podstaw tak samo drążek, pasy z kalki, jutro przemaluje matem i może jeszcze coś "przypudruje". Ogólnie szału nie ma ale oszklenie i tak będzie zamknięte.

Obrazek
Silnik na razie wstępnie pomalowany, jutro suchy pędzel i wash. Śmigło wymalowałem przy okazji malowanie śmigła do D. Kurde brakło mi kalek z napisami, a nie chce zdekompletować kalek :-/

Obrazek
Trochę widać że klapki pocieniłem, oraz wyciąłem miejsce na ustalacze.

Obrazek
Koło z Arii i Acedemy. Czy w wersji C była stosowana taka felga czy musi być pełna?

Obrazek
Klapkę na kadłubie wyciąłem i wkleiłem zamkniętą z Tamiyi.

Obrazek
Myślę żeby część paneli podkleić taką folią żeby nadać nieco trójwymiaru 8-) (to tutaj na próbę)

To by było chyba na tyle.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » piątek, 19 marca 2010, 20:38

Sam ostatnio zacząłem używać tej samoprzylepnej folii alu, super rzecz tylko trzeba uważać, żeby nie zarysować. A malowanko jedno z zestawowych? Bo nie mogę dojrzeć wrony na pudełku ;o)
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » piątek, 19 marca 2010, 22:43

Dzięki Tomek za odzew, bo pisanie dla samego siebie jest nudne...
Kalki z zestawu sky decal, tak jak poprzednie. Model znowu cały w OD, tylko osłona silnika w 3 pasy, żółty biały albo czerwony i niebieski. Do tego na skrzydłach i stateczniku poziomym żółte dość szerokie pasy.
Dzisiaj zamontowałem kabinę i skleiłem kadłub, sporo szpachli poszło, ale tego się domyślałem

Obrazek

Oraz poobdzierałem oba śmigła i zacząłem kablować silnik

Obrazek

oraz śmigło z D

Obrazek

Jak wam się widzą tak poobdzierane śmigła??
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez greatgonzo » sobota, 20 marca 2010, 02:03

Timi napisał(a):Czy w wersji C była stosowana taka felga czy musi być pełna?


Pełna felga to w ogóle jest trudny do znalezienia obiekt ;). Nie spotkałem się z żadną wzmianką o zmianach w kołach P-47, aż do wprowadzenia większych opon w N. Felgi były ażurowe, przykryte płaskim deklem, jak w samochodzie mniej więcej. Pokazywałem tu kiedyś na forum fotki P-40 tej samej wersji i stojące w jednym rzędzie z deklem na kołach i bez.Trudno nazwać błędem pokazanie w modelu koła bez kołpaka. Takim samym błędem byłoby np. pokazanie samolotu bez osłony silnika. Faktem jednak jest, że nie widziałem zdjęcia C bez tego krążka i wydaje się, że wersji C towarzyszył jeszcze, taki bardziej przedwojenny dryl i felgi jednak przykrywano deklami.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 20 marca 2010, 03:47

Timi, może skusisz się jednak na niemalowanego T-bolta, ostatnio przed budową Hiena robiłem próby z aluminiową folią kuchenną na klej microscale i nitowanie na folii(coś jak Wojtek Fajga w swoim P-47) wcale nie jest trudne a efekt genialny. Pomyśl o tym. A jeszcze zapytam o kolor wnętrza, w poprzednim modelu był taki sam, czy nie jest za bardzo trawiasty i wpadający w turkus? Nie to, żebym się czepiał, poprostu nie wiem i nie spotkałem się jeszcze z takim. To nie powinien być IG albo któryś z Zink Chromate..?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » sobota, 20 marca 2010, 12:02

Dzięki Gonzo za odpowiedź, czyli jak nie uda mi się dorobić niczego sensownego to dramatu nie będzie, mam co prawda dekle z Tamiyi ale nie wiem czy uda mi się je jakoś przeszczepić :P.

Tomek niemalowanego Thunderbolta mam w planach, będzie to 4 Thunderbolt w tym roku. Będę próbował wykorzystać folie do uszczelniania przewodów kominkowych (zwłaszcza że ostatnio trafiłem na to http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=74433&hl= , też robione za pomocą takiej foli) Najpierw zrobię próby na jakimś złomie a potem, albo wersja N hawajskiej gwardii narodowej, albo wersja D "Fat cat".
Co do koloru wnętrza to kiedyś, chyba jeszcze na sPWMie była dyskusja i mądrzy ludzie stwierdzili ze najprawidłowszym kolorem jest "bronze green" humbrol 78. Na ZC malowane były luki podwozia, ściana ogniowa i powierzchnie wewnętrzne.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 20 marca 2010, 13:19

No Timi, jak to dzisiaj młodzi mówią - niezły z Ciebie 'hardcor'. Uwielbiam, jak ktoś robi coś z niczego, szczególnie jeśli maszyna jest bardzo oryginalna, bo 'dzbanków' innych wersji jest w sieci na pęczki, a P-47C rzadko, bardzo rzadko można spotkać.

Na dodatek praca jest wyważona - praktyka zamiast 'efekciarstwa'. Bez przesady w stronę detalowania, a model wygląda solidnie - dajesz to, co rzeczywiście niezbędne.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez jasio-g » sobota, 20 marca 2010, 20:39

No i śmigła fajnie odrapane, jak żywe. Mnie się podobają.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » niedziela, 21 marca 2010, 14:16

Timi napisał(a):Będę próbował wykorzystać folie do uszczelniania przewodów kominkowych

Ona się do krycia dużych powerzchni wogóle nie nadaje, każde dotknięcie np. paznokciem powoduje wgniecenia nie do poprawienia :-/
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » piątek, 26 marca 2010, 11:15

Robota idzie cały czas, nie wrzucałem tylko fotek bo to było szpachlowanie i szlifowanie.
Wczoraj drgnęła robota w sprawie foli. Tomek ma racje że łatwo wgnieść ja np. paznokciem, ale polerka twardym filcem można ją uodparnia i folia staje się mocniejsza.

Obrazek
Początki góry, dzisiaj porobię śruby za pomocą igły, skoryguje jeszcze kształt niektórych paneli.

Obrazek
Od spodu planuje okleić, tą listwę.

Obrazek
Po lewej niezawodne Arri po prawej Academy, któe próbuje doczyścić z farby.

Obrazek
Ostateczna wersja śmigieł. Icek mi tłumaczył że na końcówkach zdziera się bardziej.

~41
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez Timi » środa, 31 marca 2010, 21:51

Tymczasem w ciszy okleiłem i ponitowałem resztę foli

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świateł na końcówkach skrzydeł Arii naturalnie nie dała...

Obrazek

Więc wypiłowałem i dopasowałem to co mam z zapasów

Obrazek
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: P-47 C - Arii 1:48

Postprzez wojtek_fajga » środa, 31 marca 2010, 22:43

Timi, nie wygląda to dobrze. Krzywo powycinane kawałki folii, "nity" nierówno nagniecione. Folia aluminiowa chyba nie była najlepszym wyborem jako materiał na wykonanie tych detali. Czy nie lepszy będzie plastik np. z opakowania po maśle roślinnym? Można go obrabiać pilnikiem i bez problemu ukształtowac równe kółka.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości