Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 20:43

Malowanko już znalazłem nawet wydrukowałem je sobie. Ale zastanawiam się nad wycinaniem. Na skrzydła to jeszcze można ale krzywizny na kadłub to już nie wiem jak.
Do kreta nie wrzucę bo primo spod kadłuba jest oki, a po drugie primo to zrobiona jest kabinka i przyklejone oszklenie, a po kretowaniu to pewno bym se to mógł wsadzić.
A przy okazji zastanawiam się nad tym jak to było z lusterkami wstecznymi. Mój Spitek takowego na bank nie miał to są zdjęcia tego samolotu.Ale jak to było z innymi, czy część miało a część nie. A może miały one tendencję do urywania się .
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 20:49

Mac Eyka napisał(a):Malowanko już znalazłem nawet wydrukowałem je sobie. Ale zastanawiam się nad wycinaniem. Na skrzydła to jeszcze można ale krzywizny na kadłub to już nie wiem jak.
Do kreta nie wrzucę bo primo spod kadłuba jest oki, a po drugie primo to zrobiona jest kabinka i przyklejone oszklenie, a po kretowaniu to pewno bym se to mógł wsadzić.


Na kadłub nie da rady w całości.
Najważniejsze, żebyś odwzorował dokładnie rozkład i wielkość plam. Technika dowolna. Patafix w wałeczkach już stosowałeś. Spróbuj je połączyć. Szablon z papieru pomoże Ci zaznaczyć granice kolorów w odpowiednich miejscach.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 29 kwietnia 2010, 11:11

No i dobra.
Modelik przemalowałem.
Spitek dostał nowy mundurek i chyba teraz będzie cacy.

Obrazek

Obrazek
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 29 kwietnia 2010, 11:35

Mac Eyka napisał(a):...chyba teraz będzie cacy.

I jest cacy. Wygląda to jak na razie bardzo przekonywująco.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6051
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 29 kwietnia 2010, 11:50

Jarek Gurgul napisał(a):
Mac Eyka napisał(a):...chyba teraz będzie cacy.

I jest cacy. Wygląda to jak na razie bardzo przekonywująco.

Jarek


Poza szparą na łączeniu kadłuba i skrzydła ;o)
Macieju, zainwestuj w szapachlówkę w płynie, albo surfacera, którym też takie miejsca można zatykac i potem wycierac nadmiar rozpuszczalnikiem nie niszcząc w żaden sposób faktury powierzchni, tutaj wypukłych linii.
Przetestowałem na swoim Airfixie Mk.IX, który pomimo wyszpachlowania wszystkich szparek nie stracił ani jednego nita. :mrgreen: Szpachlówka w płynie ma też tę zaletę, przynajmniej ta od Gunze, że można ją rozrzedzac rozpuszczalnikiem nawet jak już w słoiczku prawie skamienieje i nie traci swoich własności. Jeden słoik mam właśnie taki z odzysku, dolałem rozpuszczalnika i działa dalej.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 29 kwietnia 2010, 14:54

Jest gites.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Mac Eyka » sobota, 8 maja 2010, 13:06

Spitfire już jest prawie gotowy.Położyłem trzy warstwy sidoluxu i nałożyłem kalkomanie pochodzące z zestawu Airfixa oraz z jakiejś innej kalki pochodzącej z magazynu.
Numery seryjne wykonałem z zestawu liter i cyfr Tally Ho. No i tutaj wyszła lekka kicha gdyż kalki te wyraźnie się świecą.
Pokryłem je ze 3 - 4 warstwami Solu ale to nie za bardzo pomogło. Nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić.
No ale czas na kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla zainteresowanych śmigiełko się kręci.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Mk.I Airfix 1/72

Postprzez Lucas HS » sobota, 8 maja 2010, 13:51

Yyy? Co mu się stało? :mrgreen:
Mam na myśli powierzchnię, która jest jakaś chropowata. I poszarpane krawędzie farby.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości