Curtiss SO3C Seamew 1/48 "Czech Model"

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Curtiss SO3C Seamew 1/48 "Czech Model"

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 11 maja 2010, 00:38

Są chwile kiedy na Bulldogu schną kolejne warstwy Surfacera więc jest czas rozgrzebać coś nowego. Po ostatniej wizycie Jacka pozostał mi po pokazie magazynowanych pudeł ten właśnie Curtiss zakupiony kiedyś u Pokątnego Sprzedawcy. Model wygląda tak surowo, że aż wstyd go dalej pokazywać w takim stanie. Żadna Hasegawa go nie wypuści więc nie ma na co czekać. Pomocna mi będzie jedyna, którą dysponuję literatura (wyrażenie na wyrost bo to raczej broszura :mrgreen: ). Szkoda, że nie zawiera planów nitowania.
Obrazek

Opakowanie:
Obrazek

Same wypraski posiadają sporo nadlewek, koły wewnątrz i dość grube linie. Po pierwszym spasowaniu połówek kadłuba stwierdziłem, że tego się nie da spasować

Obrazek

Dopiero po zeszlifowaniu statecznika i staru kierunku, który w finale odciąłem obie połówki przestały się mijać. Jedyną na razie mocną stroną zestawu są żywice m.in silnika i wnętrza ale porównując ze zdjęciami wnętrza oryginału wiele producent uprościł. Do poprawki :lol:
Obrazek
Szkoda, że oszklenie nie jest vacu bo z takiej grubości niewiele da się wycisnąć
Obrazek
Model jak już widzę nieźle da popalić ;o) Jak na razie pastwię się nadal nad kadłubem bo chcę wykonać w pozycji uchylonej klapy na osłonie silnika.

Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

Re: Curtiss SO3C Seamew 1/48 "Czech Model"

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 12 maja 2010, 00:13

Mariusz, będzie pływakowy czy na kołach :?:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Curtiss SO3C Seamew 1/48 "Czech Model"

Postprzez Czarny » środa, 12 maja 2010, 08:49

Zrób pływakowego!!!
Trzymam kciuk bo fajny dziwoląg z tej konstrukcji.
Coś ostatnio wykwitły nam projekty związane z hamburgerowym lotnictwem morskim.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Curtiss SO3C Seamew 1/48 "Czech Model"

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 19 maja 2010, 22:19

Darek Trzeciak napisał(a):Mariusz, będzie pływakowy czy na kołach :?:

Sorry za późną odpowiedź ale walczyłem i nadal walczę z dostępem do internetu. Oczywiście będzie pływakowy. Raz że w prezentowanym zestawie tylko tą wersję można zrobić - z resztą ta na kołach to już totalny pokraka i nie mieści się w moim poczuciu estetyki :mrgreen: Bulldog ma priorytet więc jak na razie przerobiłem tylko wyloty na pozycję otwartą a do żywic wnętrza dorobiłem parę wajch i przewodów. Muszę przyznać, że producent tu przyłożył się do w miarę poprawnego odtworzenia wnętrza.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości