Fokker Dr.1 1/48 Eduard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Fokker Dr.1 1/48 Eduard

Postprzez jwk » środa, 26 maja 2010, 13:18

Witam z moim pierwszym pierwszaczkiem, a w zasadzie, to z drugim... choć też nie do końca.
Model zacząłem na innym forum, na którym nie uzyskałem praktycznie żadnej pomocy przy jego budowie. Wyjątkiem był kolega mario2607, który i tu się udziela.
Jako że zabrałem się za drugiego dreideckera, a chciałbym skończyć i tego, postanowiłem pokazać Wam swoje wypociny.

Po kilku próbach malowania MvR odratowałem model malując go pod samolot Josefa Jacobsa i obecnie wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu jestem zadowolony. Próbowałem coś cieniować... Teraz trzeba by tknąć w niego trochę życia, poprawić statecznik i pomalować śmigło. Poszukuję (nieco szumne słowo) kalek na niego.
Chętnie przeczytam wszelkie negatywne opinie, które pomogą w poprawnym wykonaniu drugiego egzemplarza.

Obecnie lepiony jest bliźniakiem fokkera ze zdjęcia poniżej i w obliczu braku farbek misterkita myślę o pomalowaniu go w całości na czerwono, choć wolałbym go w "smugowo"-czerwonym malowaniu lub w wersji F.I.

Obrazek

Z góry dzięki za pomoc.
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Reklama

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości