AC-47 Spooky 1:72 Italeri

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

AC-47 Spooky 1:72 Italeri

Postprzez wolek » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 14:53

Jako żółtodziób znów próbuję swoich sił, lecz teraz przy większym samolocie. Moje dwie próby były fatalne i niestety, nie udało mi się dokończyć samolotów. Teraz zawziąłem się i choćbym stanął na głowie, dwoił się i troił, skończę go jak należy. Zaczynam od zalania klejem niepotrzebnych dziur, szpachlowania i przygotowania wnętrza. Niestety, będzie mogło to trwać długo, gdyż moje drugie hobby zabiera mi coraz więcej czasu. Kilka fotek.Obrazek Obrazek
wolek
 

Reklama

Re: AC-47 Spooky 1:72 Italeri

Postprzez wolek » środa, 9 czerwca 2010, 12:06

Witam. Mam pytanko do kolegów. Jak najlepiej mogę poradzić sobie z tymi problemami. Obrazek
Czy jak to zeszlifuje na równo czy będę musiał podklejać czym od środka aby się trzymało ? Obrazek
I czy wypełniać ta dziurę która strasznie oszpeca wnętrze.
wolek
 

Re: AC-47 Spooky 1:72 Italeri

Postprzez piotr dmitruk » środa, 9 czerwca 2010, 13:50

wolek napisał(a):Witam. Mam pytanko do kolegów. Jak najlepiej mogę poradzić sobie z tymi problemami. Obrazek
Czy jak to zeszlifuje na równo czy będę musiał podklejać czym od środka aby się trzymało ?.

A czy to będzie widać? Jeśli nie to olej to, nie szlifuj, sklej na styk, a jak się boisz o wytrzymałość, to możesz podkleić kawałkiem plastiku. Jeśli widać, to już trochę gorzej, zeszlifuj, ale musisz zdecydować, czy chcesz wykonywać widoczną strukturę kadłuba, czyli wręgi i podłużnice (one mogą wzmocnić połączenie), czy wystarczy jeśli połączenie zamaskujesz np. arkusikiem cienkiej folii plastikowej.
wolek napisał(a): Obrazek
I czy wypełniać ta dziurę która strasznie oszpeca wnętrze.

Proponuję samoprzylepną folię plastikową Oracal, przykleić duży kawał wzdłuż kadłuba, sam się wyprofiluje przy tej szczelinie. Od spodu można przykleić wolny koniec do podłogi przedziału ładunkowego.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości