Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Gujos » piątek, 11 czerwca 2010, 13:34

Cześć, o zestawie Tamiy nie będę się rozpisywał, bo został on rozebrany na części pierwsze na wielu portalach.
Spróbuję zrobić go prawie z pudła - nie mam serca kroić takiego modelu, ale na pewno coś od siebie dodam. Ogólnie zamierzam wykorzystać zestaw który sam się skleja i mieć z tego radochę.
Ostatnich dwóch modeli nie udało mi się ukończyć, mam nadzieję że ze Spitem będzie inaczej i ukończę go w wakacje.
Nie ukrywam że liczę na pomoc speców od Spitów, którzy mogliby mnie uchronić przed jakąś większą wpadką.
Mam jedną wątpliwość związaną z zawartością zestawu - jest kalka pod tablicę przyrządów, zegary są w całości czarne natomiast w instrukcji widać rysunek zegarów.
Nie wiem, może czegoś nie chwytam ale jak to wykorzystać, przecież chyba nie malując zegarów na kalce?
W Zerze 1/32 Tam. był podobny patent z tablicą, ale tam na kalkach po prostu były wydrukowane zegary.
Malowania jeszcze nie wybrałem, czekam na ruch Montexu i Techmodu.
Zabawę zacząłem od wręg: ponawiercałem w nich otwory i wyszlifowałem wnętrza, posługując się głównie "urządzeniami" do czyszczenia kanałów zębowych, które dostałem od zaprzyjaźnionej dentystki :)
Takie niby nic a dwie godzinki się zeszły. Zastanawiam się nad wyborem farb i chciałem spróbować Tamiy lub Gunze. Do tej pory starałem się omijać akryle, preferując olejne Model Mastery. Ale powoli zaczynam się przełamywać by kupić farby Tamiy.
Pozdrawiam, G.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 623
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 14:18

Gujos napisał(a):....- jest kalka pod tablicę przyrządów, zegary są w całości czarne natomiast w instrukcji widać rysunek zegarów.
Nie wiem, może czegoś nie chwytam ale jak to wykorzystać, przecież chyba nie malując zegarów na kalce?


One są drukowane odwrotnie, bo kalkę trzeba nanieść na przeźroczysty element tablicy od tyłu (pod szybkę). Więc rysunek zegarów ujawni się dopiero po nałożeniu. Instrukcja to pokazuje, tzn. kolejność elementów. Życzę powodzenia w budowie, niedługo ruszam ze swoim. Ale jak go pokroję, HA, HA, HA :twisted: I przerobię na Mk.I ;o)

PS. te kalki i tak są trochę nie teges, bo oryginalnie "sztuczny horyzont" był czarny, a nie niebieski.
Ostatnio edytowano piątek, 11 czerwca 2010, 14:21 przez K.Y.Czart, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Artur Domański » piątek, 11 czerwca 2010, 14:20

K.Y.Czart napisał(a): I przerobię na Mk.I ;o)

????????
Co, jak i dlaczego
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 14:25

artro219 napisał(a):
K.Y.Czart napisał(a): I przerobię na Mk.I ;o)

????????
Co, jak i dlaczego


A bo nie chce mi się czekać, aż ktoś zrobi "jedynkę", a rocznica BoB jest dobrą okazją - to dlaczego ;o)
Co - no wszystko - silnik, skrzydła, nity na kadłubie, kabinę, śmigło, wszystko ;o)
Jak - pójdzie do "warstatu", będzie widać ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Artur Domański » piątek, 11 czerwca 2010, 14:31

K.Y.Czart napisał(a):A bo nie chce mi się czekać, aż ktoś zrobi "jedynkę", a rocznica BoB jest dobrą okazją - to dlaczego ;o)
Co - no wszystko - silnik, skrzydła, nity na kadłubie, kabinę, śmigło, wszystko ;o)
Jak - pójdzie do "warstatu", będzie widać ;o)

Skoro BoB to rozumie, ja też co nieco robię na rocznice :) , ale nie zaśmiecajmy tematu Gujosa
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Gujos » piątek, 11 czerwca 2010, 14:33

Jeśli chodzi o mnie to możecie sobie śmiecić - jestem z tych nie nerwowych :) , i dzięki za oświecenie z tą kalką :oops:
Pozrawiam
Ostatnio edytowano piątek, 11 czerwca 2010, 14:47 przez Gujos, łącznie edytowano 1 raz
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 623
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 11 czerwca 2010, 14:34

K.Y.Czart napisał(a):
artro219 napisał(a):
K.Y.Czart napisał(a): I przerobię na Mk.I ;o)

????????
Co, jak i dlaczego


A bo nie chce mi się czekać, aż ktoś zrobi "jedynkę", a rocznica BoB jest dobrą okazją - to dlaczego ;o)
Co - no wszystko - silnik, skrzydła, nity na kadłubie, kabinę, śmigło, wszystko ;o)
Jak - pójdzie do "warstatu", będzie widać ;o)


Nie dasz rady 8-) W każdym razie jak chcesz dużego Mk.I to może lepiej strugać w 1/24 z Airfixa niż robić w zasadzie wszystko od nowa z Tamiyi?
Gujosowi kibicuje. Warto skończyć i nie zaplątać się w KYCzartowe akrobacje :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 14:49

Gujos napisał(a):.... i dzięki za oświecenie z tą kalką


No problemo :)

Grzegorz2107 napisał(a):Nie dasz rady 8-) W każdym razie jak chcesz dużego Mk.I to może lepiej strugać w 1/24 z Airfixa niż robić w zasadzie wszystko od nowa z Tamiyi?


Równie dobrze mógłbym Revellowską 32-jkę, ale nie chcę. Twój brak wiary w moje siły jest mobilizujący :P Wszystko od nowa? To pozory ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez dewertus » piątek, 11 czerwca 2010, 15:32

K.Y.Czart napisał(a):przerobię na Mk.I


A nie łatwiej było by z wersji MK.V (Seafire Mk.Ib)?

http://cokupic.pl/produkt/Revell-Spitfi ... -REV-04780
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 15:58

dewertus napisał(a):A nie łatwiej było by z wersji MK.V (Seafire Mk.Ib)?
http://cokupic.pl/produkt/Revell-Spitfi ... -REV-04780


Hubercie, łatwiej tylko z tym, że bryła jest Mk.I. Mam tego Revella tylko oznaczonego jako Mk.Ia i w malowaniu Ala Deera. Pierwotnie miałem robić ten model. Ale Tamka, jak wiesz, bez porównania fajniejsza. Poza tym, że Revell ma słaby detal, ma też niemało błędów, z którymi nie chcę walczyć. Np. skrzydło-kadłub dolne - płaskie jak deska do prasowania, podwozie, kabina, silnik, skrzydło-kadłub górne - zły kształt owiewki itp. itd. Jak mam przerabiać Revella, to już wolę Tamkę. Revell co najwyżej da parę niezbędnych organów. Myślę o tym projekcie od dluższego czasu i solidnie się przygotowuję :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Arkady72 » piątek, 11 czerwca 2010, 17:55

To mamy pierwszego odwaznego do Tamijowego Spita. Trzymam kciuki Gujos!
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez CzarekB » piątek, 11 czerwca 2010, 18:43

Cześć.
Wspominałeś coś o farbach. Tamiya wypuściła razem z modelem cztery "autentyki" do kolorów RAF, wszystkie jakie są do tego modelu potrzebne, no może poza Sky. Mam te farby, odcienie wyglądają świetnie.
Obserwuje,
Czarek.
Ostatnio edytowano piątek, 11 czerwca 2010, 20:07 przez CzarekB, łącznie edytowano 1 raz
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez Jaho63 » piątek, 11 czerwca 2010, 18:50

artro219 napisał(a):
K.Y.Czart napisał(a): I przerobię na Mk.I ;o)

????????
Co, jak i dlaczego

Zawsze się znajdzie jakiś gwałciciel księżniczek! :twisted: (ale kibicować będę).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 19:49

Jaho63 napisał(a):Zawsze się znajdzie jakiś gwałciciel księżniczek! :twisted: (ale kibicować będę).


Zaraz gwałt, to tylko poskromienie Złośnicy :P :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Mk. IX Tamiya 1/32

Postprzez tomhajzler » piątek, 11 czerwca 2010, 20:23

Gujos napisał(a):Malowania jeszcze nie wybrałem, czekam na ruch Montexu i Techmodu.

Cześć!
Warto zdecydować się na malowanie w miarę wcześnie, bo trzeba wybrać, czy robi się wczesną IX, czy już późniejszą, bo są pewne różnice, a czasami na pewne rzeczy jest już za późno.
Życzę powodzenia i będę kibicował.
Tomek Hajzler
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości