B-2 Spirit Testors 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: B-2 Spirit Testors 1:72

Postprzez mnowogro » piątek, 1 października 2010, 14:29

Cześć Lukas HS

Obserwuję tę budowę od samego początku, i jeśli chcesz znać moje zdanie, to szkoda się aż tak śpieszyć aby tylko "był gotów".

Przyjedź gdzie masz przyjechać nawet i z nie wykończonym, bo większą katastrofą jest to, że znów Ci się coś schrzani "na szybko" niż to, że wystawisz w stanie w jakim jest teraz.

Życzę udanej budowy, a nie wyścigów z czasem.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Reklama

Re: B-2 Spirit Testors 1:72

Postprzez Lucas HS » piątek, 1 października 2010, 15:41

Masz rację.
Nie staram się skończyć modelu, bo to niemożliwe. Staram się zrobić jak najwięcej przed wystawą, zkaładając, że tak czy tak, go wystawię - O! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: B-2 Spirit Testors 1:72

Postprzez raptorf22 » piątek, 1 października 2010, 15:53

Lukas, obawiam się że z Motipem to tak bedzie. Wszedł w reakcję prawdopodobnie z podłożem, a Gunze C to zjada kalki o czym na forum tym czy innym było już mówione. Ja bym dał sobie spokój z lakierem Motip, wiem wiem co powiesz ma szeroki rozprysk , a model duży ale może lepiej tryśnij to z aero. Powodzenia!
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: B-2 Spirit Testors 1:72

Postprzez Lucas HS » piątek, 1 października 2010, 16:32

A czytałeś? Napisałem, że pierwsza warstwa Motipa siadła pięknie. Więc nie może być mowy o reakcji. Dopiero gdy tą warstwę przepolerowałem - druga warstwa Motipa na tym położona się... zepsuła. Stawiam więc na te pyłki ze szlifowania między mikro porami lakieru. Drugiej drogi chyba nie ma? Model wyszlifowałem, zaraz polakieruję kilka miejsc, coby wyglądało to jakoś. Mam nadzieję, ze Gunze na Motipie się nie zrąbie!

PS o 17:17: Jest dobrze, udało się dół odmalować Gunziakami bez przeszkód. Teraz zrobię na nowo wycieki paliwa, washa przy klapach, wnęki na biało lekko, kabelki na czarno pędzelkiem i można z lakierem jechać. Od spodu na 100% Gunze, bo nic nie pożre, a kalek prawie niet.
Od góry - pomyślę, raczej Gunze lekko po kalkach, które są już zabezpieczone lakierem Gunze. Wczesniej spękały, więc wyszlifowałem, polakierowałem - spękały mniej itd aż były juz pokryte. W niektórych miejscach się poodrywały, więc nie wygląda to najrzetelniej, ale... ale jest :D Lepszych kalek nie miałem, a inne nie marszczą się od Gunze. Tamka na pewno nie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: B-2 Spirit Testors 1:72

Postprzez subgrafik » piątek, 1 października 2010, 17:50

a Gunze C to zjada kalki o czym na forum tym czy innym było już mówione.



To wy chyba go pedzlem kladziecie
a raczej wylewacie na model ... :)
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: B-2 Spirit Testors 1:72

Postprzez Lucas HS » piątek, 1 października 2010, 17:59

A wysłać Ci kalki begemota? I spróbujesz sobie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 69 gości