P-47, P-38, Spitfire VII- Revell/Tamiya/Dragon/Hasegawa 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P-47, P-38, Spitfire VII- Revell/Tamiya/Dragon/Hasegawa 1:72

Postprzez SOPOL73 » wtorek, 29 czerwca 2010, 16:31

Wiem że ciepły okres w roku to lenistwo w warsztacie. Ostatnio wiele spraw na głowie, mało czau w domu i masa innych zajęć. Teraz nadrabiam obecność na forum. To jednak nie znaczy że w temacie budowania modeli nic się nie działo. Często pozostawała noc na prace warsztatowe.
W różnym stopniu zaawansowania budowy mam cztery ptaszki. Dwa P 47 Revell i Tamka, P 38 z Dragona (złota seria kolekcji) i Spit VII z Haski.
Wszystkie wymagają jeszcze dużo pracy : podwozia, Wash, brudzenie mat itp.
Oto co w hangarze warsztatowym czeka w kolejce:

Obrazek

Kilka ujęć z bliska:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek :roll:
SOPOL73
 

Reklama

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 29 czerwca 2010, 23:26

SOPOL73 napisał(a):Wszystkie wymagają jeszcze dużo pracy...

Śmigiełko do poprawy :twisted:

Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez Dominik » środa, 30 czerwca 2010, 06:57

Ja się czepię Spitfire'a. Nie usunąłeś wybrzuszeń na górnej powierzchni skrzydeł, nad lukami podwozia. Wprowadzono je w nowo wyprodukowanych egzemplarzach dopiero pod koniec wojny (albo nawet po wojnie).
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 30 czerwca 2010, 07:58

A co to za "czarnuch"? Było takie malowanie, czy to SF?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez chincz » środa, 30 czerwca 2010, 09:35

Ja też bym się jeszcze czepił spita póki czas ;o)
Może to wina zdjęć, ale nie widzę zbiorników paliwa w natarciu skrzydeł.
Obrazek
Ta wersja miała skrócone lotki, niby coś tam oddzielone, ale jakoś niewyraźnie mi się to widzi. Nie zaszkodziłoby dorobić fotokamerę, a przede wszystkim takie specyficzne prowadnice ciśnieniowej kabiny - one były bardzo charakterystycznym elementem tej serii produkcyjnej. Tu trochę widać
Obrazek
Obrazek.

Czy ten model jest sklejany według instrukcji czy ma Pan jakieś inne materiały? Byłbym wdzięczny za podzielenie się :)
Pozdrawiam
chincz
 
Posty: 190
Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 13:41

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez donalyah00 » środa, 30 czerwca 2010, 10:12

piotr dmitruk napisał(a):A co to za "czarnuch"? Było takie malowanie, czy to SF?

Widziałem je na kolorowankach w SAMI z 2003 lub 2004 roku. Zdjęcia nie rzuciły mi się w oczy.
Swoją drogą - "Dzbanek" świetnie wygląda w tym malowaniu. Pimp my Jug... :P
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez spiton » środa, 30 czerwca 2010, 14:02

Wspominał o tym Darek T. Śmigła były w P-38 przeciwbieżne.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez Dominik » środa, 30 czerwca 2010, 14:56

Jeszcze kilka uwag na temat Spitfire'a. Tym razem dotyczących kalkomanii. Napisy eksploatacyjne i czarne linie na górnej powierzchni skrzydeł powinny być pod kokardami a nie na kokardach.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez spiton » środa, 30 czerwca 2010, 16:24

A ogólnie, wygląda to bardzo fajnie. Szczególnie podoba mi się spit, i fajnie pomalowane kołpaki P-38. No i czarny dzbanek ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez SOPOL73 » środa, 30 czerwca 2010, 20:10

Ten czarny dzbanek to potraktowany wczesniej kretem i zmywaczem wamodu z niepoprawnym malowaniem HV-A. Obecne malowanie to nie fikcja a dokładnie P47D-30-RE z 73rd OTU RAF w Fayid - Egipt 1944r. Jest wiele odmiennych opini co do kolorystyki tego egzemplarza. Część historyków twierdziła że jest czerwono - czarny jednak duża większość po analizie czarnobiałych zdjęć stwierdziła że był srebrno - czarny. Kalkomanie zastosowane z zestawu PropagTeam.
Wszystkie pozostałe uwagi są bardzo cenne!!!
Ups :oops: :!: Coś takiego, przyznaję się bez bicia w P 38 wielkie niedopatrzenie. Będzie poprawione.
Co do Spitka uwagi cenne będa zastosowane porawki. Na swoją obronę powiem że jechałem ściśle w/g instrukcji z zestawu Hasegawa :-/ . Odnośnie kalek to nie ma problemu mam zapasowe. Będę musiał dokładnie przerobić plany tego Spita. Zaufałem firmie Hasegawa odnośnie merytoryki zestawu. :-| Oj to jeszcze dużo roboty mi zostało!!!
SOPOL73
 

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez LazyCat » środa, 30 czerwca 2010, 23:43

SOPOL73 napisał(a):...Co do Spitka uwagi cenne będa zastosowane porawki...!


Ladny czarny Jug.
Skrzydlo Hase jest "modelarsko uniwersalne" aby z niego zrobic: VII, VIII, IX i XVI.
Trzymam kciuki :)
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez SOPOL73 » piątek, 2 lipca 2010, 10:28

Ten Spit mnie powalił na kolana jak sobie pomyślałem ile pracy i jakie cofnięcie w czasie będzie przy korekcie skrzydła :x .Kalkomanie to pikuś. Praktycznie to może być związane z malowaniem na nowo. :-/ P 38 błędne wklejenie łopat śmigieł to jest też do zrobienia przy delikatnym odcięciu ( pikuś). Wiem że to nie będzie jeden Spit w takiej werji z mojej kolekcji i ze względu na ogrom pracy biorę pod uwagę pozostawienie błędu merytorycznego w postaci uwypukleń od komory podwozia na skrzydłach. :?
SOPOL73
 

Re: 2xP47 , P 38 i Spit wszystko w 72

Postprzez Dominik » piątek, 2 lipca 2010, 11:14

TUTAJ znajdziesz opis budowy Spitfire'a Mk.VII z zestawu Hasegawy wraz z koniecznymi zmianami na skrzydłach. Powodzenia w walce z produktem Hawy.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości