F8F Bearcat 1/48 Academy

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:23

Cześć,
takie coś ostatnio dłubię. Od razu zaznaczam, że podejście do kolorystyki i właściwości wszelakich jest trochę dowolne, nie zagłębiałem się w szczegóły - więc typowe moje podejście jeśli o pancerne modele chodzi, zostało przerzucone do lotnictwa.
Pierwszy raz maskowałem osłonę kabiny - wyszło tak se... no i kalki które miejscami się srebrzą, one są prawdziwą tragedią, nigdy więcej kalek Academy!
Zniszczenia są wypadkową kilku maszyn, które widziałem na zdjęciach - na Boga, te samoloty w użyciu Francuskim to latające wraki :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez klajus » poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:27

Nie jestem fachowcem od samolotów ale "łapie oko".
Mały szkopuł - pionowe zacieki powstawałyby podczas postoju głównie chyba?
Więc powinny być pod innym kątem?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez spiton » poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:32

klajus napisał(a):Mały szkopuł - pionowe zacieki powstawałyby podczas postoju głównie chyba?
Więc powinny być pod innym kątem?

Dobra uwaga.
A ja dodam, że zawsze z ciekawością oglądam "pancerne" samoloty.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Frosty » poniedziałek, 5 lipca 2010, 13:09

Nie wiem, czy to z moimi oczami coś nie tak, ale generalnie ten F8F wyglada dziwnie - tzn. mam na myśli samą bryłę samolotu, a nie malowanie (które jest conajmniej ciekawe)...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Dominik » poniedziałek, 5 lipca 2010, 13:14

Jak na warunki, w których Miśkotki działały, samolot miło ufajdany, ale mam jedną uwagę. Co z kołami? Jakaś zieleń i niebieski na "oponach", czy mam zwidy?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 5 lipca 2010, 13:20

Te otarcie na wierzchniej stronie osłony silnika to z czego się zrobiło.
Z siadania okrakiem na tym panelu.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 5 lipca 2010, 13:24

Dominik - nie masz przywidzeń, golenie, opony koła nie są jeszcze właściwie malowane, upaprały mi się w normalnym natłoku prac.

A co do tego mega obicia (jeśli dobrze się domyślam, że to o nie chodzi...) to taką fotkę znalazłem:
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez spiton » poniedziałek, 5 lipca 2010, 15:52

Nie ma się co czepiać. Tego typu modele (robione przez modelarzy specjalizujących się w pancerce) są bardzo inspirujące i wnoszą świeży powiew. Ciekaw jestem czy "lotnicy" mogliby wnieść coś interesującego do pancerki ? ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:06

spiton napisał(a):Ciekaw jestem czy "lotnicy" mogliby wnieść coś interesującego do pancerki ? ,-)).


Kręcące się gąsieniczki?

Ja tam jeszcze nie mam powodu do narzekań nie mam bo najważniejszy element modelu samolotu z napędem tłokowym nie został jeszcze założony.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez _iceboy » poniedziałek, 5 lipca 2010, 19:38

Bardzo podobają mi się zacieki i wypłowienia na skrzydle. Można coś więcej na ten temat prosić?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Slash » poniedziałek, 5 lipca 2010, 20:12

Spiton, tak się zachwycasz. Ale powiedz mi, czym ten model modelarsko różni się od pancerki :?: ;o)
Duży klocek w color perturbacji z pozostałymi efektami na czasie. Fakt, nie ma fiurli, więc taniej wychodzi. Szczerze to o przeszczepieniu pancerki do samolotów bym powiedział, gdybym ujrzał model jednak trochę bardziej lotniczo wykonany.

Moim zdaniem lotniczego w efekcie, połączenia tych technik pancernych z samolociarskim modelarstwem już dokonano.
Od choćby takie Zero. Może troche brak tu typowej dla nowych pancernych modeli ostrzejszej CM (jako cieniowania, np. poszczególnych paneli). Ale i tak jest super.
Obrazek
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=188&t=4581

KFSowe samoloty póki co mnie nie przekonują. Są ładne, ale jeszcze brakuje im odrobiny subtelności, jak na mój smak.

Jednakże te wszystkie moje powyższe postulaty, w żadnej mierze nie świadczą o pejoratywnie nacechowanym odbiorze tego modelu (Bearcat'a). Moim odbiorze ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez RAV » poniedziałek, 5 lipca 2010, 21:07

Osłona kabiny (ramki) kolorystycznie jakby od innego modelu...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez spiton » poniedziałek, 5 lipca 2010, 22:00

Slash napisał(a):Spiton, tak się zachwycasz. Ale powiedz mi, czym ten model modelarsko różni się od pancerki :?: ;o)

Nie tyle się zachwycam, co cieszy mnie jak ktoś kto ma spore doświadczenie w pancerce bierze się za samolot.
"Pancerniacy" mają znacznie większą odwagę malarską. I za każdym razem ciekaw jestem jak swoje "pancerniackie" doświadczenia przełożą na samolot. Zawsze są to ciekawe modele.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 6 lipca 2010, 10:10

RAV napisał(a):Osłona kabiny (ramki) kolorystycznie jakby od innego modelu...


Nie wydaje mi się, zobacz, że osłony zamków na górnej części skrzydeł są w podobnej tonacji.

A co do "pancerniaków" biorących się za modele lotnicze, to bardzo muszą uważać, żeby nie przesadzić z śladami eksploatacji. Jednak samoloty mniej się brudziły i częściej były czyszczone.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: F8F Bearcat 1/48 Academy

Postprzez dewertus » wtorek, 6 lipca 2010, 10:28

Nie ma co się gorączkować - toć to warsztat jest a nie galeria, znaczy się prace jeszcze nie ukończone (kółeczka, śmigiełeczko i takie tam...).

Jak dla mnie są dwie opcje i ciekaw jestm w którą stonę pójdzie twórca:
1. Samolot stoi w jakiś zapomnianym muzeum / złomowisku / itp... - w takim przypadku zacieki i ogólne umorusanie jest zajefajne.
2. Samolot jest czynny zawodowo, fruwa sobie nad Dien Bien Phu - w tej opcji zacieki na kadłubie są nieteges, reszta jest OK.

Tak czy siak jestem bardzo ciekaw końcowej galerii :->
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości