Zlin 142 Aster 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez Izydor » piątek, 23 lipca 2010, 21:11

Jak zapowiedział, tak zrobił ;o).
Tropikalny klimat nie sprzyja "wyrabianiu normy" ,ale początek został zrobiony. Dalej już jakoś poleci :lol:.
Zacząłem od początku, czyli od przedniej maski silnika.
Jest ona charakterystyczna dla wersji "C" tej maszyny, toteż prawy wlot powietrza przy kołpaku jest zaślepiony i istnieje coś w rodzaju "wlotu" nad kołpakiem.
Wersja przed i po przeróbce (żeby nie powiedzieć: "pszerupce ivonom" :lol: ):
Obrazek

Jeszcze potrzeba jej wcisnąć trochę kitu i sporo szlifować, a jest ona wielkości paznokcia u małego palca dłoni :lol: .
Dorobiłem też fajny krążek z dziurką aby jakoś umocować do niej śmigło:
Obrazek

Kadłub już w całości. Odchudziłem nieco burty kokpitu i "fabryczna" podłoga przestała pasować ( po prawdzie to nigdy nie pasowała- już jej nie ma :cry: ):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z przodu znalazł się solidny "silnik" z mieszanki ołowiu i poxiliny. jeśli mimo to samolocik będzie padał na kuper to przylepię go do półki taśmą obustronnie lepką :lol: .
Statecznik tymczasowo pożegnał się z macierzą, wróci po "liftingu":
Obrazek
Obrazek

Z rozpędu ciachnąłem też statecznik poziomy. Ster wysokości zrobię w pozycji "parkingowej" (wychylony do dołu). oszczędzi mi to robienia cudacznej, segmentowej końcówki kadłuba:
Obrazek

Teraz czas na skrzydła. Poza niedorzecznie grubymi krawędziami spływu lotek i klap, mają one "czasoumilacze" w postaci zapadlisk, zarówno na "chodnikach" jak i końcówkach:
Obrazek
Obrazek

Sporo "orki" będzie z nimi.

Jeszcze kalkomania. Litery rejestracji mają, prawidłowe, kanciaste kształty, ale są pociągnięte zdecydowanie zbyt grubą linią. Nie wiem czy nie będzie to zbyt gryzło w oczy :-| Z elementów trudnych do zrobienia w domu brakuje "kopertek" na klapy.
Obrazek

Ciąg dalszy, wkrótce... zapowiadają ochłodzenie... :roll: .
Pozdrawiam.
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Reklama

Re: Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez Jaho63 » piątek, 23 lipca 2010, 22:35

Sporciaki to nie mój konik, ale zapowiada się "uczciwa robota".
Izydor napisał(a):Ster wysokości zrobię w pozycji "parkingowej" (wychylony do dołu).

Czy do góry? ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez Cichociemny » piątek, 23 lipca 2010, 22:51

Izydor napisał(a):Jak zapowiedział, tak zrobił ;o).

Mnie to cieszy. Tematyka mało popularna, a jak dla mnie bardzo ciekawa. Relacja zaś, jak to mówią: "zapowiada się interesująco".

Na jakie malowanie się zdecydowałeś?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez spiton » piątek, 23 lipca 2010, 23:08

Ha, ale fajny temat !!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez dewertus » piątek, 23 lipca 2010, 23:20

Zastanawiam się nad tym Zlinem z HobbyBossa (chyba 42) w skali 1/72 dla szkraba. Martwi mnie tylko ten szklany kadłub...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez Izydor » piątek, 23 lipca 2010, 23:22

Jaho63 napisał(a):Czy do góry? ;o)


Do dołu ;o)
Gdy Zlinek jest na postoju stery blokuje się zaczepiając drążek o "dzyndzel" przy tablicy przyrządów.
Ster wysokości jest wtedy wychylony na max do dołu i to wystające na jego spodzie ustrojstwo chowa się w owiewkę kończącą kadłub.
Zdjęcie w moim poście miało tylko zobrazować jak ten mechanizm wygląda :oops:

Cichociemny napisał(a):Na jakie malowanie się zdecydowałeś?

Najprawdopodobniej standardowy schemat + reg którejś z maszyn Aeroklubu Warszawskiego, choć zainteresowało mnie też takie coś:

Obrazek

Jednak chyba za cienki ze mnie Picasso na takie cyrki :oops:

Pozdrawiam
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Re: Zlin 142 Aster 1:72

Postprzez spiton » piątek, 23 lipca 2010, 23:46

dewertus napisał(a):Zastanawiam się nad tym Zlinem z HobbyBossa (chyba 42) w skali 1/72 dla szkraba. Martwi mnie tylko ten szklany kadłub...

Możesz go zawsze pomalować ,-))).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości