P-40B z Pearl Harbor - Revell 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P-40B z Pearl Harbor - Revell 1:48

Postprzez gzt » wtorek, 27 listopada 2007, 04:53

Witam,
od pewnego czasu pracuje nad modelem z Pearl Harbor a konkretnie samolot Johnny'ego Tucker'a , przyjaciela Francis'a Gabreski'ego. Saolot P-40B z napisem "Miss Kay" na pokrywie silnika.
Za namowa kolegow z forum postanowilem uzyc zestawu Monogram ze wzgledu na najlepszy ksztalt samego samolotu. Braki detali postanowilem zrownowazyc zestawem zywicznym Legend - do kabiny), blachy Eduarda oraz dodatkowo zestaw zywiczny do elementow podwozia.

Jest to WIP wiec jeszcze sporo sie moze wydarzyc ..
a tu pare zdjec z moich walk z tym modelem. Napisalem walk bo jest to moj pierwszy model tego typu, pierwszy z dorabiana kabina zywiczna i pierwszy z wycinanymi liniami podzialowymi !!
Moja pasje z modelowaniem rozpoczalem (ponownie) w maju tego roku tak ze prosze o wyrozumialosc :) choc kontruktywna krytyka jest zawsze mile widziana.

Obrazek

Obrazek

i zaczelo sie skrobanie linii
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cdn.
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Reklama

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 28 listopada 2007, 00:17

Do dziś miałem dylemat, który model Tomahawka wybrać - Trumpetera czy Revella. I chyba się jednak dzięki Twojej relacji skuszę na Revellowską "peczterdziestkę" :D Na razię melduję się jako I-szy obserwator relacji :mrgreen:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez ZIO BY NAITT » środa, 28 listopada 2007, 00:34

Zapowiada się fajne , swoją drogą nie wiedziałem że Monogram miał w ofercie Tomahawka ...

A propos Trumpetera - jest w drodze do mnie nówka zestaw P-40 w 1/72 - zobaczymy jak toto wygląda :roll:

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez gzt » środa, 28 listopada 2007, 01:00

wedlug znawcow tematu to wlasnie Revell P-40B najdokladniej przedstawia ksztalt samolotu. Niestety sporo pracy trzeba poswiecic aby prawidlowo obrobic podstawowe szczegoly, ale mimo ze to pierwszy raz to wydaje sie ze idzie dosc dobrze.

Jak sie tak pracuje nad modelem przez dluzszy czas to az trudno go konczyc :) a z drugiej strony tez nie chce isc na skroty (czy skruty ?) i staram sie jak najbardziej zrobic z niego cos fajnego. Pewnie zaczne maskowac spod dopiero za pare dni - malowalem enamelem MM tak ze wymaga nieco czasu na schniecie przed klejeniem maski
Dzieki za komentarze !

pozdr
G.
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 28 listopada 2007, 19:00

Przysiadam w ławie obserwatorów. Lubię ambitne podejście do tematu i jak coś jest pod górkę bo na końcu jest więkasza satysfakcja bo skleić i pomalować z pudła to jak skręcić zakupiony w Ikei mebel. Brawo !
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Wojciech Perkowski » środa, 28 listopada 2007, 20:54

Chyba najfajniejsza wersja P-40-tki.
Proponuję przeszklone fragmenty kadłuba za kabiną (do ogladania się wstecz) przemalować na Olive Drab/kolor kadłuba - tak pokazuja wszystkie znane mi kolorowe wyraźne zdjecia maszyn wojennych - P-40 i innych amerykańskich samolotow. Interior Green to częsty błąd autorów kolorowych ilustracji i modelarzy, spowodowany prawdopodobnie szarawym kolorem pod pleksi na czarnobiałych fotkach.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Mac Eyka » środa, 28 listopada 2007, 23:55

Zastanawia mnie, czemu wkleiłeś w tak wczesnej fazie kolektory wydechowe. Obawiam się, że będą nieco przeszkadzały podczas dalszych prac malarskich.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez gzt » czwartek, 29 listopada 2007, 03:59

Dzieki za komentarze !

Tak zauwazylem ze tylne burty za oknami powinny byc pomalowane tym samym kolorem co reszta kadluba - juz to zmienilem.

Kolektory musialem wkleic bo nie mialem wyjscia - revelowskie musza byc klejone od srodka :( co strasznie komplikuje temat - a mialem je juz pomalowane :( :(. Mialem chec kupic resinowe ale zdecydowalem ze "porzezbie revelowskie" i powinny wygladac niezle - i nie wygladaja zle - tak mi sie wydaje ale ... jak teraz sobie o nich mysle to niestety zaluje ze nie wsadzilem tam czegos ekstra ... w koncu to jednak wciaga i przy kazdym kolejnym etapie zatrzymuje sie i mysle czy to mozna zrobic lepiej? :)

Niestety w tym tygodniu nie bardzo mam czas na modelowanie :( i pewnie dopiero w niedziele moze przyspiesze nieco. Chcialem go skonczyc na 7 grudnia, moze sie uda ale nie chce pospieszac zeby nie zrobic bubu :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 29 listopada 2007, 23:11

gzt napisał(a):wedlug znawcow tematu to wlasnie Revell P-40B najdokladniej przedstawia ksztalt samolotu.

Przepraszam za OT ale oświećcie mnie co Trumpeter skopał w swoim Tomahawku :?
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 29 listopada 2007, 23:54

Darek Trzeciak napisał(a):Przepraszam za OT ale oświećcie mnie co Trumpeter skopał w swoim Tomahawku :?

Dla mnie nity są wystarczającym powodem żeby omijać chińską P-40 z daleka.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 30 listopada 2007, 01:19

Darek Trzeciak napisał(a):Przepraszam za OT ale oświećcie mnie co Trumpeter skopał w swoim Tomahawku :?

Oprócz wspomnianych przez Jacka zbyt dużych i zbyt głębokich nitów, są jeszcze wystające dość mocno ponad powierzchnię kadłuba panele (mimo wszystko dość prosta do poprawienia rzecz) oraz kompletnie skopany, zbyt płytki kokpit (o jakieś 30%) z pomniejszoną przez to sporą częścią detali - tu chyba ratunkiem byłaby wymiana na jakiś aftermarket.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez gzt » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 05:06

pomalowalem gore Olice Drab ...
Obrazek
Obrazek
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Pit » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 07:57

Fju, fju :) Malowanie zapowiada się naprawdę super. Ładnie wyszedł preshading a i olive drab położony ładnie i równo. Z zapartym tchem czekam na dalsze relacje.
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 09:21

Jakich farb używasz?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-40B z Pearl Harbor

Postprzez Stratocaster » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 10:08

Olive drab jest niezłym pretekstem do zastosowania niuansów kolorystycznych. Rozbarwień, rozjaśnień, wycieków oleju, brudu, odprysków farby itp. Niby prosty schemat, ale można dużo nim "ugrać". Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości