F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » piątek, 10 września 2010, 15:47

Witam wszystkich.

Obrazek

To będzie mój pierwszy samolot od lat, i pierwszy tak wielki. Model ten dostałem od Daniela (jeszcze raz dziękuję) jako odrzut ze sprzedaży (brak pudełka), od razu mi przypadł do gustu, żeby było jeszcze ładniej dokupiłem do niego sporo dodatków, czyli: żywiczny kokpit i wnęki hamulców aerodynamicznych z Airesa, blachy Eduarda i maski Montexu do malowania owiewki.
Poza tymi dodatkami żadnych przeróbek nie planuję, poza dorobieniem brakujących nitów, to ma być relaksująca odskocznia od pojazdów.

Na razie jest tak:
ObrazekObrazekObrazek

Z akcesoriów na złość mi jeszcze nie przysłali kokpitu i do czasu aż go dostanę budowa będzie się ślimaczyć...

Ogólnie wykonie modelu mi się podoba, są ładne wklęsłe linie podziału blach i nity, brak tego niestety na brzuchu i grzbiecie kadłuba, wynikło to z ograniczeń technologicznych form... Ale żaden problem to dla mnie dorobić, już kolejna nitownica się robi.

ObrazekObrazek

Poprawy będą wymagać wyloty karabinów, ale rozwiercenie ich pod odpowiednim kątem to też nie problem.

Obrazek

Model też ma silnik ale chyba nie będę go wsadzał do środka, nie chcę mi się walczyć ze szpachlowaniem kanału wlotowego i wylotu powietrza, masa tam śladów wypychaczy i wielkie szpary po łączeniu połówek, dam zaślepki i problem z głowy, wszak model będzie w konfiguracji naziemnej, a silnik może uzupełnię w przewody i zawsze będzie można go postawić obok.

Obrazek

Bardzo fajne są dwa wielkie arkusze kalkomanii, i w dodatku świetnej jakości, malowanie będzie to z box-art'u, ze smokiem, a samolot będzie w kolorze gołego aluminium, do malowania wykorzystam Alclady, a dokładniej różne kombinacje kolorów Polished Aluminium i Stainless Steel, będę próbował się bawić w różnicowanie kolorów arkuszy blach i jakieś cieniowanie.

Na razie próbę zrobiłem na sterze kierunku, tylko jednego koloru, aluminium, i próbowałem też kalkę. Efekt jest dla mnie wystarczający, (efekt porowatości jest troche wyolbrzymiony na zdjęciu).

ObrazekObrazek

Lustra raczej nie uda mi się uzyskać, z resztą i tak dojdą washe i kalki.

I jeszcze wywaliłem stare wnęki i wkleiłem nowe z żywicy:

ObrazekObrazek



Ogólnie priorytetem przy budowie będzie to że ma on cieszyć oko, niezgodności wymiarowe czy braki jakoś przeboleję... :mrgreen:
Zawsze to jakaś odskocznia od pojazdów.

PS jeśli nie chcecie miniaturek to śmiało mówić, ale mi się wydaję że tak jest przejrzyściej.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Reklama

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Ostach » piątek, 10 września 2010, 18:34

ładny model się zapowiada. Będę śledzić tę relację :) Może ogólnie przerzucisz się na samoloty? Każdy wie, że są fajniejsze od pojazdów :D
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Frosty » piątek, 10 września 2010, 19:25

Aaah Sabre w królewskiej skali... Przepiękna maszyna o duszy czystego myśliwca - nie to co kulfoniaste Mig'i które potrzebowały dodatkowych "płetw" na skrzydłach żeby wogóle jakoś latać... Sam mam na takiego ochotę. Na razie w magazynie leży tylko 1:48 ale chyba czas się go pozbyć i zakupić większego brata...

Nie myślałeś, żeby okleić go folią aluminiową?
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez jachud3 » piątek, 10 września 2010, 19:59

No nareszcie warsztat :D Z chęcią popatrzę 8-)

pzdr.
jachud3
 
Posty: 187
Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 20:02

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » wtorek, 21 września 2010, 19:30

No i w końcu coś ruszyło.
Skoro nie daję do środka silnika a wlot i wylot zakładam zaślepki, uciąłem większą część wylotu, zostawiłem trochę by się mu dało tam wetknąć jakiś patyk by mieć uchwyt podczas malowania.

Obrazek


Koniec mocno unieruchomiłem wklejając kawałki ramek.

Potem skleiłem połówki i zaszpachlowałem, dla sportu też skleiłem wózek z zestawu pod tylną część kadłuba ale nie będę go wykorzystywał:

Obrazek
Obrazek

Skleiłem też zbiorniki paliwa i skrzydła z klapami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » niedziela, 31 października 2010, 16:43

I znowu odgrzebanie mojego tematu.
Jakiś miesiąc temu przyszedł wyczekiwany kokpit z Airesa. Długo też leżał aż go zacznę, ale w końcu miałem chwilę czasu i go skończyłem. Kolorystykę dobrałem na podstawie walkarounda Squadrona (jeszcze raz dzięki Tomkowi Chacewiczowi).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No to teraz trzeba to wtrynić w kadłub...
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez krwag » piątek, 5 listopada 2010, 19:29

Wojtku! Z jakiego zestawu przyrządy pokładowe i pasy fotela? Co jest z zestawu z Kinetic a co z Italeri. Ja mam zestaw Kinetic. Bardzo fajnie u Ciebie to wygląda. Pozdrawiam Krzysztof wagner
krwag
 

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Jaho63 » piątek, 5 listopada 2010, 20:47

32-ka stawia pewne wymagania, ale moim skromnym zdaniem lekko je przekraczasz. Znaczy się, podoba mi się bardzo. Tylko tak dalej.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Tomasz Mańkowski » piątek, 5 listopada 2010, 22:50

krwag napisał(a):Co jest z zestawu z Kinetic a co z Italeri.

Krzysiu,
Italerka to przepak Kinetica - wypraski są te same ( made in China )
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » piątek, 5 listopada 2010, 22:57

A co kokpitu, to całość jest zestawem żywicznym z Airesa, z blachami, filmem z zegarami, nic się nie ostało z fabrycznych części, jakoś nie podobały mi się, pusto słabe detale i w ogóle.
Wsadziłem ten kokpit już do kadłuba, słabo to pasowało więc trzeba było kleić na raty i użyć nadludzkiej siły dociśnięcia, ale się udało, wkrótce zdjęcia. ;o)
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » poniedziałek, 8 listopada 2010, 19:39

No i kokpit trafił na swoje miejsce, strasznej siły trzeba było by skleić kadłub z nim w środku, ale się udało bez większych szpar.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » piątek, 12 listopada 2010, 21:59

I dalej sobie dłubię.
Dokończyłem malowanie wnętrza wraz z owiewką, można już było przednią przykleić, poszpachlowałem i przeszlifowałem co trzeba było, zrobiłem też wnękę podwozia przedniego, tam było aż tak źle że na ściankach do szpachlowania użyłem poxipolu, uniknąłem przez to większości szlifowania w trudnych miejscach, i potem dodałem blaszki. I już mogłem dokleić mu zadek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez dewertus » piątek, 12 listopada 2010, 22:17

Jeden z moich ulubionych "czasookresów" - Korea. Z nieukrywaną zazdrością podglądam sobie z kąta te Twoje zmagania z materią. Nieźle Ci to idzie... :)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez Stroju » niedziela, 10 lipca 2011, 20:56

Breaking news!
Model został wznowiony, więcej wkrótce! :D

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Postprzez spiton » niedziela, 10 lipca 2011, 21:01

Czym malowałeś ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości